Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoruma Renkli LED döşemek istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Görüşlerinizi almak için yeni üye oldum. Herkese merhaba.

BMW R 1200 GS 2011 model motoruma RGB (renkli) LED döşemek istiyorum. Tek renk led istemiyorum, aynı renkten sıkılırım ve renkli ledlerle bir çok efekt de yapılabiliyor.

Işık direkt göze çarpmayacak şekilde nerelere döşeyebilirim?

Bir diğer sorum da, bu ledleri kontrol etmek için nasıl bir kontrolcü önerirsiniz?

Şöyle bir yerli ürün buldum. Adamlar her şeyi düşünmüş. Mesela motor hızlandıkça-yavaşladıkça renk değişiyor...
    Link : https://www.sahibinden.com/ilan/yede...8198058/detay/
    Cihazın kendi web sitesi : www.3glow.com

Bu cihazı kullanmış kimse var mı, tavsiye eder misiniz? Özellikleri çok iyi görünüyor, ayrıca sağlam da bir ürün, gücü yüksek, voltaj seviyeleri araçta arızalanmaması için fazla fazla ayarlanmış. Web sitesinde yardımcı hesaplama aracı da çok faydalı. Android yorumlarını da okudum herkes memnun görünüyor. Youtube videolarında araçlara uygulanmış bir çok video gözüme çarptı. Far dahil yapmışlar bununla!!
    Özellikle hız, hareket, döndürme, müzik gibi dinamik özellikleri çok hoşuma gitti. Yerli de ürün olduğundan muhatap problemi yaşamam.

Bundan daha iyi bir cihaz varsa (fiyatı önemli değil), tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Varsa 3GLOW cihazı kullanmışların da görüşlerini rica ederim.

Aslında bu cihazı gördükten sonra evde tavan aydınlatmasını da RGB led e çevirmeyi düşündüm. Tabi bu konu dışı.

Yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Böyle bir ürünün garantili olması çok hoş, çünkü içindeki parçaların tamamına yakını Çin menşeili. Umarım arkasında dururlar bu garantinin.
    LEDleri aşağıya bakacak şekilde döşemenizi tavsiye ederim. Böylelikle kesik kesik görüntü oluşmaz, siz dahil kimsenin gözünü rahatsız etmez. Yekpare neon-vari bir görüntü olur.
    Koltuğu izleyen çizgi ideal gibi gözüküyor. 1200GS dikkatli incelemedim ama ön grenajların da altına 20-30'ar santim döşenebilir. Tabi bunların hepsini paralel bağlamayı unutmayın. Şeritlerde LED'lerin her biri zaten paralel bağlıdır.
    Modül ile akü arasına sigorta koymayı unutmayın. Modülü de ısınma testine tabi tutmadan motosikletin plastik parçalarından uzak tutun.

Elektronik ve elektrik konusunda aklında kalan olursa özelden de yazabilirsin.

Şimdi merak edip telefonla arayıp sordum. Cihaz gerçekten yerli, elektronik devresinden, yazılımından, IOS Android uygulamalarına kadar kendileri geliştirdiklerini söylediler. Zaman zaman güncelleme ile cihazlara dokunmadan özellik ekleyebildiklerini söylediler. Tabii ülkemizde chip üretilmediği için onlar dışarıdan geliyordur.

Bahsettiğiniz yerleri ölçüp kontrol edeceğim, bana da mantıklı geldi. Aslında tam altına da bir şerit koysam mı diye düşünüyorum.

Hangi tip led kullanmalıyım?

Saygılar.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı DownDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi merak edip telefonla arayıp sordum. Cihaz gerçekten yerli, elektronik devresinden, yazılımından, IOS Android uygulamalarına kadar kendileri geliştirdiklerini söylediler. Zaman zaman güncelleme ile cihazlara dokunmadan özellik ekleyebildiklerini söylediler. Tabii ülkemizde chip üretilmediği için onlar dışarıdan geliyordur.

Bahsettiğiniz yerleri ölçüp kontrol edeceğim, bana da mantıklı geldi. Aslında tam altına da bir şerit koysam mı diye düşünüyorum.

Hangi tip led kullanmalıyım?

Saygılar.
    Tavsiyem çok yüksek akım çekmeyen 12V RGB alın. Malum motosiklet aküsü, ayrıca çok parlak olup göz almasını da istemiyorsunuz zaten.
    Alt tarafta düşünüyorsanız, manifolddan ve egzos borusunun uzağında bir yer bulun. Montajı neyle yapacağınızı bilmiyorum ama eğer yapıştırıcı kullanacağınızı varsayarsak %90 sıcakta eriyecektir.

Güncelleme meselesi şöyle oluyor. Üzerlerinde ESP serisinin bir Wifi işlemcisi oluyor (veya başka bir firma). Ona ne komut verirsen uyguluyor (tabi bu komutların da yazılımını yazmış olamları gerekir). Bu yüzden asıl işi cihaz değil telefonundan giden komutlar yapıyor. Çok hoş olmuş. Ülkemizde bu tarz girişimciler görmek mutlu ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Ha bu arada mutlaka su geçirmez kılıflı olanlardan alın. Bir de montajını siz yapacaksanız yine nacizane tavsiyem heatshrink (makaron-shrinking tube) kullanın bağlantı yerlerinde. Hem izolasyon hem görüntü açısından daha hoş duruyor elektrik bandı ve türevlerine nazaran.

Led olarak 3 lü modül led buldum, plastik kap içinde, su geçirmez ve sağlam dediler, onlardan kullanabilirim ama o ara bölgelere sığmayabilir diye korkuyorum. Daha inceleri olsaydı iyiydi. Cihazı yapanları da arayıp bir özellik isteyeceğim, frene basınca cihaz ledleri kırmızı yapsın, trafikte müthiş olur kabul ederlerse

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    bahsettiğim şöyle bir ürün:

https://www.elektrikmarket.com.tr/3-Cipli-Serit-Led-Dis-Mekan-RGB-Cata-TL-4534,PR-100103.html?gclid=EAIaIQobChMIyIqc3ban1gIVTzwbCh1h QgZhEAQYCiABEgKaIPD_BwE

istediğin kadarını makasla kes kullan

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    yakışmaz BMW'yi bozar o görüntü.

Resimleri bekliyoruz

Merhaba herkese,

Benim motora girişmeden önce, arkadaşıma şöyle birşey yaptık.
    Yine 3GLOW cihazını kullandık ve sonuç süper. Müzik ve Hızlandıkça değişen renk özellikleri videoda yok, onlar da süper görünüyor.
    Hazır angle led şeklinde yuvarlak RGB led alıp 3GLOW kontrolcüsü bağladık. Telefondan kontrol edilebiliyor ve kullanamayacağınız kadar çok özelliği var.

https://youtu.be/ru-q7-RmkfQ

İyi eğlenceler

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ben yaptım r25 için hatta resminide attım buraya

millet ben yapınca demediğini bırakmadı

ecnebiler yapınca herkes beğendi.

Kullandığımız herşey yerli üründür!!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler