Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoran Crazy125 Makyaj, küçük dokunuşlar, Benim küçük Veletim :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha önce açmış olduğum konuda http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-herneyse.html çamurluk yapımından bahsetmiştim, motorumda yaptığım değişiklikler neler, ne gibi süreçlerden geçti bahsetmeden önce motosikletle ilgili şunu söyleyebilirim, küçük ama agrasif adı gibi tam bir çılgın. Evet çok titreşimli çok uzun yol yapmak istiyorsanız size göre değil, servis filan boşa aramayın eliniz anahtar tutuyorsa ve sağıyla soluyla oynamayı seviyorsanız, şehir içi işimi görsün, az yaksın diyorsanız bence uygundur. Çinli ön yargısı şöyle dursun, Temiz bakarsanız hor kullanmassanız mutlu bir birliktelik yaşayabilirsiniz.

Motorumda değişikliğe arka kuyrukla başladım, orjinal halindeki çamurluğun ebatı 120lik bir lastikte at şeyine konmuş kelebek edasıyla çok sırıtıyordu bende aldım elime testereyi tabi güzel bir şeyle karşılaştım kuyruk demiri demonteydi yani vidalı sökülebilir bir plakalık koymuşlar çok rahat bir şekilde söktüm ve uzun çamurluğu kestim, tabi arka stop yerine caferacer tarzı bir stop aldım ve sinyalleri yukarı taşıdım.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Bu işlemi yaptığımda havalar güzeldi o yüzden exstra bir çamurluğa ihtiyacım yoktu lakin bir su birikintisi yada kışın buna bir çare bulmam gerektiğinin bilincindeydim ve işe koyuldum. Biraz acemiliğime geldi ve sanayide üst resimde gördüğünüz çamur sıyırıcının kolunu 5cm paslanmaz çelik alıp eğip bükerek o hale getirdim, ilk çamurluğun plastiğini saksıdan yaptım evet yanlış okumadınız bildiğiniz saksının plastiğiydi. Demir çok hoşuma gitmediğindem ve kaba geldiğinden dolayı konunun başında paylaştığım linkdeki çamurluğu imal ettim, son hali şöyle;

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Selenin kılıfı rezaletti bildiğiniz naylon gibi çok kalitesizdi o yüzden hem konforunu arttırmak hemde güzel bir şekil vermek için araştırmaya girdim, antalya eski sanayide sürekli görüştüğüm Hakan ustamın tavsiyesiyle Musa usta diye birini buldum, nasıl birşey istediğimi söylesim oda sağolsun fazlasıyla beklentimi karşıladı hatta birde ekstra kılıf dikti kediler cırmalamasın diye teşekkürler Musa usta.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Tabi resimlerini gördükçe o iç geçirdiğimiz caferacer, scrambler tarzı motosikletler hayallerimizi süslemeye devam etsin ben en düşük maliyetle neler yapabilirimin peşinde koşmaya devam ediyorum, genelde tracker scrambler tarzı motosikletlerin ön farlarında gördüğümüz far muhafazasını araştırırken gereksiz pahalı olması yine beynime kan yürümesine sebep oldu ve tuttum bauhaus'um yolunu, oda ne kümes teli (daha sonra çamurluk yapımımdada işe yaradı) metresi 7tlmiş işimi 20cmlik bişey görecekti ama sonradan iyiki fazla almışım dedim, sonra devreye yine yuvarlak bir saksının arka kısmı girdi, tam far çerçevesinin ölçüsündeydi ve işimi çok kolaylaştırdı, tabi kalıp olarak. Fiberglass yardımı ile onuda şöyle yaptım. Ayrıca o çirkin kilometre saatinide sansürlemek için yine fiberden siperlikte aradan çıkmış oldu

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

O farın altındaki küçük çanta tamamen süs amaçlı birşey, daha sonra aynı tarzda yan çanta yapmayı düşünüyorum.

El emeği göz nuru yaptığım ve ilerleyen zamanlarda yapacağım işler için bana çok yarmıcı olan bir motosikletti, bugüne kadar kullandığım çok daha iyi motosimletler olmuştu fakat bu kerata ayrı bir sevimli geliyor gözüme. Adını velet koydum görselleri sizlerle.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    ayzek, ercan_48, oxus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla nefis olmuş. Eline sağlık.
    Hüseyin D. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla nefis olmuş. Eline sağlık.
    Teşekkürler, daha iyileri sizlere olsun.

Motosikleti
    Hornet 650
    Eline sağlık güzel olmuş.
    Hüseyin D. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık güzel olmuş.
    Teşekkürler

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam ellerine sağlık çok güzel olmuş, bayıldım motora
    Hüseyin D. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ellerine sağlık çok güzel olmuş, bayıldım motora
    Teşekkürler, eldeki imkanlarla bu kadarını yapabildim, belki ileride daha yüksek cc motosikletlerle daha profosyonel projeler yapabilirim.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hüseyin D. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, eldeki imkanlarla bu kadarını yapabildim, belki ileride daha yüksek cc motosikletlerle daha profosyonel projeler yapabilirim.
    Dün İstanbul'da bu motordan kullanan bir arkadaş gördüm 35 plakalı, tatlı tatlı sürüyordu. Ben de arabadaydım, aynı hızda yanından giderek takip ettim bir süre motoru. Motor zaten güzel görünüyor sen de el emeğiyle daha da güzel yapmışsın keratayı
    Hüseyin D. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün İstanbul'da bu motordan kullanan bir arkadaş gördüm 35 plakalı, tatlı tatlı sürüyordu. Ben de arabadaydım, aynı hızda yanından giderek takip ettim bir süre motoru. Motor zaten güzel görünüyor sen de el emeğiyle daha da güzel yapmışsın keratayı
    Aynen hamurunda sevimlilik var sıpanın yoksa bu kadar uğraşmazdım
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)