Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsati bozmadan ne kadar oynayabilirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba

Mesela mondial 125kt'nin cafe racer a donusturuldugunu gordum benimde a1 ehliyetim oldugu icin 125lik motorsiklet ariyorum ama daha bulmus degilim bende mesela 125kt'yi chopper a donusturmek istiyorum ama motoruna dokunmayacagim sadece cati parcalarini degistirecegim onlari degistirince de ruhsata isletmek gibi bir durum oluyor mu?
    Simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şasi numarasını bozma, gerisi ile istediğin kadar oynayabilirsin, motor değişebilen bir parça olduğu için o da öncelikli bir numara değil, onu bile değiştirebilirsin.

Renk değişirse bir tek onu işletmek gerekir, benzer renk kalırsa o da önemli değil.

Tesekkurler

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şasi numarasını bozma, gerisi ile istediğin kadar oynayabilirsin, motor değişebilen bir parça olduğu için o da öncelikli bir numara değil, onu bile değiştirebilirsin.

Renk değişirse bir tek onu işletmek gerekir, benzer renk kalırsa o da önemli değil.
    Yanlış bilgilendirme yapmayalım. Kafasına göre değiştiremez. Şase ile oynayınca ve bunu farkederlerse kalır muayeneden.

Bu forumda biri vardı başına gelen. Adamın emek emek yaptığı motor geçmiyordu muayeneden.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum koltuk 2 kisilik ise ve sen tek koltuk yapiyorsan kalirsin,

rengi tutmazsa kalirsin,

sasi ve motor numarasi ayni olmak zorunda,

bunlarin haricinde camurluk, on masa, kuyruk kismi (stop, sinyal ve farin muhakkak oldugunu soylemeye gerek yok sanirim) ile ilgili degisiklik yapabilirsin. depo rengi onemli. agirlikli ruhsatta yazan renk olursa sikinti olmaz. ben ruhsatta siyah olan boyasini kaldirdigim metalik renk depolu motorumu gecirmistim. ama motor genel hatlariyla siyahti.

muayenede sans eseri bu tarz seylerden hoslanmayan yada o gungununde olmayan birine denk gelirsen sikinti olabilir. ama muayene kozmetige bakmaz genel olarak. frene, lambalara, kullanim seklinin uygunluguna bakar.

kolay gelsin.

Tesekkurler bilgilendirdigin icin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler