Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbf 150 - Motorbloğunun detaylı yenilenme süreci - Tam 30 video

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese merhaba ;

Bu motosikleti kurye işi için kullanan
    Öğrenci olarak alan
    Durumu yetersiz olup motorun belli yerlerindeki arızaları gidermek isteyen
    Meşhur sente ayarını öğrenmek isteyen
    Subap açıklık ayarlarının detaylı öğrenilmesini isteyen
    Krank'a kadar açmak isteyen

ve dahası için tam 30 a yakın video hazırladım hepimiz için. Düşük maliyetlerle çok temiz iş yapacaksınız emin olabilirsiniz. Youtube linki aşağıdadır... Benim motorun krank sağlamdı sadece o kısma girmedim ancak zaten iş oraya kadar inmek. Kısmet olursa bir gün o kısmı da sizler için hazırlıycam. Saygılarımla

https://www.youtube.com/channel/UCgZ...ky7MQLL2vFeyow
    cool113, fatboyyy, EthanHunt ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Çok yararlı bir paylaşım olmuş, elinize sağlık.

gayet güzel çalışma olmuş. teşekkürler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    7. abonen oldum, eline sağlık
    emrenakipogl bunu beğendi.

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    8. Abone de benim hocam. Böyle yararlı videolar çekenlere karşı zaafım var. Çok büyük ilgi duyuyorum.

@Ultraviolet @cool113 @tommygun @dash_1905 arkadaşlar teşekkür ederim gerçekten. güzel yorumlarınız için. İnaın krank kısmına da inmeyi düşündüm ama vakit yoktu gerçekten. Bir de ben orayı da açarsam biyel kolu rulmanlar debraj falan hepsini temizler çıkardım. Veteriner hekimim ben. Ama evde yapılabilieceğini gösterdim. Daha elektriktir bilmem nedir hepsini zaman zaman yayınlıycam. Kanalda bir çok konu olucak. Pro bisikletle alakalı falanda. Benim amacım youtubedan üç beş kuruş değil bizim arkadaşlarımız kendisi yapsın kendisi binsin ve hatları önceden tespit etsin istediğim için yaptım. İnşallah yararlı olur....

Bu güzel yorumlarınız için abone olduğunuz içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Alıntı Dash_1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8. Abone de benim hocam. Böyle yararlı videolar çekenlere karşı zaafım var. Çok büyük ilgi duyuyorum.
    Alıntı Ultraviolet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yararlı bir paylaşım olmuş, elinize sağlık.
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet güzel çalışma olmuş. teşekkürler.
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7. abonen oldum, eline sağlık
    Ultraviolet bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    işte aradığım, emek harcanmış ve faydalı bir vlog.

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte aradığım, emek harcanmış ve faydalı bir vlog.
    teşekkürler ... bu arada şuan bende bahçelievlerde ikamet ediyorum :D
    crxforever bunu beğendi.

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Valla boş vakit bulunca hepsini izleyeceğim bilgisayara kaydedeceğim çok faydalı olmuş.
    Teşekkür ederiz.
    züper züper züper

Tebrikler izlenme sayıları seni aldatmasın çok çok faydalı bir seri olmuş.

[/COLOR]
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler izlenme sayıları seni aldatmasın çok çok faydalı bir seri olmuş.
    Valla o beni biraz yanıltıyor ama yıldıramaz. Bu cbf 150nin en temel en şehir içinde kullanılısı motor olduğu durumundan ve de başlangıç olarak her şeyin öğretebildiğim kadar öğrettikten sonra büyük motorların kısımlarına geçicem.... Sizin gibi arkadaşlar sayesinde anlıyorum millet izleyip gidiyor ya da indiriyor gidiyor genelde.... Bakalım zaman neler göstericek. İstiyorum ki insanlar yorum yapsın şunu çeker misin bunu çeker misin gibi yorumlar gelsin elimizden geldiğince bir şeyler yapalım. Şuan için biraz düşük kalıyor tabi. :D hayırlısı. Mesajınız için teşekkürler ...

Alıntı atakan123123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla boş vakit bulunca hepsini izleyeceğim bilgisayara kaydedeceğim çok faydalı olmuş.
    Teşekkür ederiz.
    züper züper züper
    Valla teşekkür ediyorum. Olabildiğince yorum bırakıp abone olmaya çalışın gençler. :D İnsanın çekme isteği oluyor değişik bir şey. Hele sizin gibi arkadaşlardan böyle takdir görünce yaptığım şeyin bir işe yarayacağı düşüncesi dahi çok iyi geliyor. Bu nedenle gerçekten yorumlarınız hoş. Tabi zamanla daha iyi çekimler yapmaya çalışıcam. Bu motosikletin temel motor kısmını iyice öğretmeyi sonra diğer parçalarını iyice öğretmeyi hedefliyorum. Bende öğreniyorum her gün. Ama bildiklerimi dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Derdim insanların kendisi yapmasıdır. Ustalardan herkese fenalıklar geldi çok iyi biliyorum. Ayrıca yeni öğrenen merak salan insanlara da destek olsun istedim. Derdim motorunu kendi yapan temel motosikleti bilen onun sürülmesini öğrenmek isteyen ve enduro kafasında olan ya da motosiklet felsefesinde olmak isteyen arkadaşlara hitap etmeyi planlıyorum. Ama daha zaman var tabi. Kısmetse daha iyi şekilde videolar çekicem. Elektrik ve de diğer motosikletin temel noktalarıyla ilgili videolarda yolda arkadaşlar. :D

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Süper bir çalışma abone oldum izledim hepsini. En so ün tork olayına dğeinmişsin ... Ülkemizde neden yunanistanda olduğu gibi eski motor yok sorusunun en önemli cevabıdır. 25 senedir aktif sürücüyüm daha tork anahtarı kullanan usta sadece 1 kişi gördüm (kawasaki yetkili servisi burak usta. Bizde usta adam iman gücüyle sıkar. Sonra da .....
    Moralinizi de bozmayın , insanlar magazinsel şeyleri çok izliyorlar. Hakkaten sanatsal değeri olan yada . Bilgi tecrübe değeri yüksek yazılar ne yazık ki fazla ilgi cekmiyor. siz yine doğru bildiğiniz yoldan ayrılmayın

Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper bir çalışma abone oldum izledim hepsini. En so ün tork olayına dğeinmişsin ... Ülkemizde neden yunanistanda olduğu gibi eski motor yok sorusunun en önemli cevabıdır. 25 senedir aktif sürücüyüm daha tork anahtarı kullanan usta sadece 1 kişi gördüm (kawasaki yetkili servisi burak usta. Bizde usta adam iman gücüyle sıkar. Sonra da .....
    Moralinizi de bozmayın , insanlar magazinsel şeyleri çok izliyorlar. Hakkaten sanatsal değeri olan yada . Bilgi tecrübe değeri yüksek yazılar ne yazık ki fazla ilgi cekmiyor. siz yine doğru bildiğiniz yoldan ayrılmayın
    Kardeşim güzel mesajın için teşekkür ederim. Öncelikli olarak ben usta değilim. Üniversitedeyken mühendisliktir makinedir hobi olarak ilgileniyordum. Ve babamda motorcudur. Çocukluğumdan beri hep motor ustalarına kaptırdığı paralardan şikayet ederdi. Bende motora binmeyi seviyordum hiç bilgim yoktu. Ustaların yanına gide gele söke taka yabancı kaynakları okuyarak öğrendim bir şeyler. Daha da ileriye götürücem o kanalı. Amacım insanların artık bir şeyleri kendilerinin yapmasını sağlamak dolandırılmadan. Hepsine söylemiyorum tabi bu lafı kimse üstüne almasın. Bununla beraber mesleğim sağlık sektörü yani orda da sök tak anlıycan :D amaç düzeltmek :D saygılar herkese.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Allah yolunu açık etsin,başarıların artarak devam etsin.
    Ben ve benim gibi motosiklet tepesinde 30 yılına yaklaşan,geçen insanlardan her zaman tebrik alırsın.
    Akıllı olan kişi emeği bilir anlar takdir eder.
    Eleştirilere açık olun ama yıkıcı fesat yorumlara gülün geçin.
    Meyve veren ağaç taşlanır,aklı olan o ağacı sular büyütür meyvesini yer.
    Tekrar tebrik ediyorum yapmanın yanında çekip paylaşmak ta ayrı bir emektir.

Motosikleti
    arayışta
    Bir abonelik de benden takipteyim.

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yolunu açık etsin,başarıların artarak devam etsin.
    Ben ve benim gibi motosiklet tepesinde 30 yılına yaklaşan,geçen insanlardan her zaman tebrik alırsın.
    Akıllı olan kişi emeği bilir anlar takdir eder.
    Eleştirilere açık olun ama yıkıcı fesat yorumlara gülün geçin.
    Meyve veren ağaç taşlanır,aklı olan o ağacı sular büyütür meyvesini yer.
    Tekrar tebrik ediyorum yapmanın yanında çekip paylaşmak ta ayrı bir emektir.
    Abi öncelikle geç cevap vermiş oluyorum ama ;

1. Öncelikle büyüklerimizin böyle güzel yaklaşması gerçekten çok onurlandırıcı. Mesleğim bu değil belki. Ama baya tecrübe kazanmaya çalıştım. Daha iyi daha samimi kimseyi de taklit etmeden video çekmeyi videoları editlemeyi ya da karşındaki insanı hiç bilmiyor gibi bir şey aktarmak gerçekten çok zormuş. O videoların editlenme süreci beni resmen mahvetti. Ve hala acaba izleyen insanlar yapamazlar mı diye düşündüğüm oluyor. Ara ara izleyip acaba yanlış bir şey dedim mi ? Acaba iyice anlatabildim mi diye düşünüyorum.

2. Sizin gibi büyük abilerimiz böyle takdir ediyorsa gerçekten güzel bir paylaşım olduğunu düşünüyorum. D: İşin aslına gelirsem ben bunları yayınlamayı da düşünmüyordum. Kız arkadaşımın ısrarı ile bunları oraya attım :D Eleştiriler geliyor valla. Hele sanki öyle adamlar geliyor ki şunu anlatsana diyor bana :D sanki babasının uşağı varmış gibi bir tavırla söylüyor. Çok enterasan insanlar varmış youtube da :D onu da tatmış olduk trafiktekiler yetmezmiş gibi.

3. Sonuncu olarakta gerçekten bu içten ve samimi mesajlarınız için kalpten teşekkür ederim. Daha iyi videolar hazırlamak için beni yüreklendiriyor. Cbf 150 için temel bir çok konuyu ele aldım. Temel bir motosikletin hemen hemen her konusuna değinmeye de çalıştım. Cbf 150 'nin olursa krank bölümü ile ilgili bir video yayınlamayı düşünüyorum son olarak ... O bölüm kaldı. Bununla beraber artık cbf 150 için son yayınlarım en son aralık 3 gibi yayınlanacak. Hepsini hazırladım. Daha büyükleri daha ince konuları ele alıcam. Araştırmalarımı paylaşıcam ....

Abi ellerinden öpüyorum, bu güzel sözler için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Saygılarımla ;[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:17 ----------

Alıntı yüksel66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir abonelik de benden takipteyim.
    Çok teşekkürler güzel destekler için. İnşallah yakında daha güzel şeyler yapmayı planlıyorum tüm motorcu arkadaşlarımızın rol aldığı değişik bir olay. :D Yapabilirsek çok eğlenceli çok zevkli interaktif bir şeylerin peşindeyim. Daha fazla bilgi paylaşımı yapalım. Her şeyi her uzmana götürürsek bu ülkede aç kalırız. Bizim bilgiye öğrenmeye kendimiz yapmaya ihtiyacımız var .... :D

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Cok faydali videolar, elinize saglik. Ben de abone oldum. Mesela bir video da sadece alet edevatlarla ilgili olabilir. Bir de sorum var, motor contalarina ek olarak, sivi conta kullanmissiniz. Bunu servis kitabina gore mi yaptiniz, yani sivi conta kullanmasaniz olmaz miydi diye merak ediyorum.

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok faydali videolar, elinize saglik. Ben de abone oldum. Mesela bir video da sadece alet edevatlarla ilgili olabilir. Bir de sorum var, motor contalarina ek olarak, sivi conta kullanmissiniz. Bunu servis kitabina gore mi yaptiniz, yani sivi conta kullanmasaniz olmaz miydi diye merak ediyorum.
    Öncelikli olarak teşekkür ederim. Sorularınıza geçecek olursam eğer, sadece bir video alet fikri aklıma geldi ve dün çekimini yaptım ama montajlanması lazım ve daha iyi görüntü için tripod falanda aldım. Daha düzgğn görüntüler elde etmek hem de tüm aletleri iyice tanıtmak için böyle bir şey hazırladım. Ameliyat aletlerini bilmeden tanımadan ameliyat olmaz

Diğer konuda ilk videolarda yan kapak contalarının sıfırının takılması gerekir ama maliyeti yüksek. Orjinal sağ 36 40 gibi bşy ve siz sonraki açtığınızda onun ordan sökülmesi baya zaman alan bunaltan bir iş. İlk videolarda sıfırdan almak ve takmak doğru yol diye bahsettim. Ama sıvı contanın da ondan geri kalmadığını temizlenmesinin daha kolay olduğunu 300c dayanan özellikte olması ve yan kapaklarda ciddi bir yağ basıncı oluşmayacağı için bununda kullanılabilceğini göstermek istedim. Son olarak motorun yan kapaklarını çıkarınca motorun tam orta blok hattında bulunan kısım motorun en önemli kısmı. Ve kullanıcı klavuzu burda sıvı conta kullanın diyebilmiş. O nedenle yan kapaklarda da kullandığımda ben hiçbir sıkıntı yaşamadım bakımı kolaylaştı ama tabi orjinal olan esastır. Ben herkese öyle yapmalıdır diyorum ikinci yolu da gösterip anlatıyorum saygılar uzun oldu biraz ....

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bazi motorlarin silindir kapak contasi metalden oluyor. Cbf'ninki normal conta sanirim. Soba boyasi ile boyamak, sanirim conta metal ise öneriliyor.
    Mesela benim motorun (virago 250) contasi metalden soyle bir sey. Buna sivi conta kullanilmali mi bilmiyorum, servis kitabina bakmak lazim.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı emrenakipogl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler ... bu arada şuan bende bahçelievlerde ikamet ediyorum :D
    hocam çok geç döndüm kusuruma bakmayın. ben kadir has'ın orada oturuyorum. kendim çözdüğüm sadece filtre balata zincir gibi ıvır zıvır işler var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler