Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Cbf 150 - Motorbloğunun detaylı yenilenme süreci - Tam 30 video

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok faydali videolar, elinize saglik. Ben de abone oldum. Mesela bir video da sadece alet edevatlarla ilgili olabilir. Bir de sorum var, motor contalarina ek olarak, sivi conta kullanmissiniz. Bunu servis kitabina gore mi yaptiniz, yani sivi conta kullanmasaniz olmaz miydi diye merak ediyorum.
    bak işte önemli konu motor bloklarının silindir üst contası metaldir ve kesinlikle metal koymak zorundasınız. Soba boyası işi yaş denedim onu ya akıyor ya da kompresyon sorunu yaratıyor işte orda asla ve asla kullanmamanız gerekir. Hani emme,sıkıştırma,ateşleme,atma bu zamanları oluştururken orda kaçırma olabiliyor ve öyle bir durum olduğunda tekrar söküceksin. Değer mş değmez. Ben zaten önce servis kitapçığını edinin aslına uygun kullanım diyorum. Ancak yan kapaklarda da sıvı conta kullanılabileceğini söylüyorum. Siyah ve alman malı kaliteli bir conta diyorum. Bunlar önemli noktalar. Asla metal conta yerine çekemezsiniz sıvı contayı.

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazi motorlarin silindir kapak contasi metalden oluyor. Cbf'ninki normal conta sanirim. Soba boyasi ile boyamak, sanirim conta metal ise öneriliyor.
    Mesela benim motorun (virago 250) contasi metalden soyle bir sey. Buna sivi conta kullanilmali mi bilmiyorum, servis kitabina bakmak lazim.

http://i.ebayimg.com/images/g/lEoAAO...JV/s-l1600.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam çok geç döndüm kusuruma bakmayın. ben kadir has'ın orada oturuyorum. kendim çözdüğüm sadece filtre balata zincir gibi ıvır zıvır işler var.
    Olsun kendiniz yapın bu güzel gerisi gelir hiç sıkıntı değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Telefondan girdigim icin izleme sansim yok ama en kisa sürede izleyecegim, yararli videolar oldugu belli elinize sağlık

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Segmanlari takmak icin soyle bir alet var galiba, hic kullanmadim ama haberi olan var mi?
    Ismi "segman çemberi" imiş.

http://www.izeltas.com.tr/urunler/se...segman-cemberi

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Merhaba Emre bey
    Tork anahtarı almak istiyorum da. Bir sorum olacak. Ceta form'ım 10-100 nm anahtarını almayı düşünüyorum. Ancak lokma ağzı 3/8 mi yoksa 1/2 mi karar veremiyorum. Bir de tork aralığı olarak siz ne tavsiye edersiniz. Tabi gönül ister ki 2 anahtar olsun ama motorumun kataloğuna baktım %99 10-100 arasında.
    I need your boots your clothes and your motocycle

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler