Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Plakalık (Tail Tidy) Projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Yeni modelin kablo kanalı olması sebebi ile yurtdışı sitelere ürün düşene kadar elimdeki modeli kesip biçip idarelik olarak kullanmıştım.
    Yurtdışı fiyatlarının 110-140$ olması sebebi ile plakalığı kendim yapmaya karar verdim.

3mm strafor ile kalıp aldım;

Yerinde son rütuşlar;

Programa aktarma; (plakalığı ilerde teker çamurluğuna alırsam diye projeye ikinci boş kapak eklendi.)

Kesme biçme;

105 derece bükme işlemi sonrası;

Boya öncesi son deneme;

Mat siyah sprey ile 3 kat uygulama;

Yandan görüntüsü; (katlanır mekanizma kulakları olmaması nedeni ile proje amacı olan yandan incecik görüntü elde edildi.)

Arkadan görüntüsü; (105 derece eğim ile arkadan plaka okunurluğu net olarak elde edildi. Polis çevirmesinde sıkıntı yaşamadım.)

Plaka resmi 18x12 ölçülerinde, siyah çerçevesi kesilip pleksi içine yerleştirildi.

Maliyet:
    Malzeme + kesme + bükme 40TL
    Boya 7TL
    kaanklky, scrafea, dabile ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şimdi mevzu ne onu anlamadım ben kameralar görmesin polis çevirirse görsün mü ? Yoksa sadece daha sade hoş görunümlü plakalık yapmak mı ?

Motosikleti
    Z900
    Kameralarda görülmesini engelleyecek açı yok, amaç kibar görüntü.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Insanin kendi isini kendisi yapmasi gibisi yok. Gayet iyi olmus.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Çok kibar durmuş elinize sağlık.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Bende yapıcam plakalığım plastik ve büyük autocad yeterli olur sanırım bunun için hatta sketch up bile yeter bana onlardan yaparım

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    El emeği güzel olmuş ve bence de kibar duruyor. Elinize sağlık

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Güzel çalışma, sadece levha biraz kalın olmuş sanki? Fotoğraflardan mı öyle görünüyor?

Motosikleti
    Z900
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insanin kendi isini kendisi yapmasi gibisi yok. Gayet iyi olmus.
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kibar durmuş elinize sağlık.
    Alıntı alasehirli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yapıcam plakalığım plastik ve büyük autocad yeterli olur sanırım bunun için hatta sketch up bile yeter bana onlardan yaparım
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El emeği güzel olmuş ve bence de kibar duruyor. Elinize sağlık
    Herkese teşekkür ederim.

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel çalışma, sadece levha biraz kalın olmuş sanki? Fotoğraflardan mı öyle görünüyor?
    3mm galvaniz şaç kullanıldı, galiba fotoğraf ve açı kaynaklı kalın gözükmüş.

Motosikleti
    Z900
    Bu firma tüm modellere entegre sinyalli plakalık/kuyruk üretiyor. Çalışmaları çok kaliteli ancak ülkemize ulaşması 900TL + civarı.
    Acaba bir benzerini yapabilir miyiz diye düşünüyorum ve fikirlere açığım. Firma buzlu lens kullanmış ama ben smoke düşünüyorum..
    Yoksa sinyalli stop alıp, mevcut plakalığın sinyal kulaklarını kesip devam mı

Firma;
    https://www.instagram.com/newragecycles/

Video;
    https://www.instagram.com/p/BfKtj1fBk5M/

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    kolay gelsin (33 tl ye katlanır olanı mevcut...) Eline sağlık

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    bende "bundan" vardı, epey kaliteli fakat gereksiz paralara satılan bir ürün. seninki 10 kat daha ucuza mal olmuş.
    sonra da onu çıkardım böyle bir şey yaptırdım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende "bundan" vardı, epey kaliteli fakat gereksiz paralara satılan bir ürün. seninki 10 kat daha ucuza mal olmuş.
    https://i.hizliresim.com/EPyR3D.jpg
    Bak bu çok şık olmuş, toto görüntüsünü de bozmamış.
    Jemand bunu beğendi.

Motosikleti
    Z900
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin (33 tl ye katlanır olanı mevcut...) Eline sağlık
    Kanallı olup katlanır modellerin en uygunu aliexp dahil 130 civarı ki çok kabalar. Ayrıca benim yaptığım zamanlar da satışta değildiler. Ben de en sade versiyonunu yaptım kendimce.

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/EPyR3D.jpg
    Yoshi güzel ama dahili sinyali yok üzerinde. Senin şerit ledli sinyaller çok güzel olmuş ama kablolar ortada kötü duruyor. Şimdi ki amacım o kabloları nasıl gizleriz, yoksa 800tl hazırı var

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı KTMDUKE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanallı olup katlanır modellerin en uygunu aliexp dahil 130 civarı ki çok kabalar. Ayrıca benim yaptığım zamanlar da satışta değildiler. Ben de en sade versiyonunu yaptım kendimce.

Yoshi güzel ama dahili sinyali yok üzerinde. Senin şerit ledli sinyaller çok güzel olmuş ama kablolar ortada kötü duruyor. Şimdi ki amacım o kabloları nasıl gizleriz, yoksa 800tl hazırı var
    yoshinin kenarında delikleri var orjinal sinyaller takılıyodu ona. ama bıyık gibi duruyor çok büyükler. bu arada ledlerin kablolarını görmek için eğilmek lazım. sırf onun için delmeyeyim dedim kuyruğu yazık günah. yani hiç olmadı ledli stop lambası alınabilir. 50 dolarmıydı neydi o da. şerit ledler 6 dolardı.

Motosikleti
    Z900
    Evet, en mantıklısı sinyalli stop, en iyisi beklemek olacak çünkü 150+60+30$. Bu adamlar bu işte usta..
    https://www.motodynamic.com/2017-201...hts-smoke.html

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Çok güzel olmuş yalnız malzeme olarak galvanizli çelik kullanmanız mantıksız geldi bana. Eğer alüminyum kullansaydınız hem biraz ağırlık tasarrufu yapar hemde korozyonu sıfırlardınız. Üstelik alüminyumu kesip biçmek çelikten çok daha kolay olurdu.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben Yoshimura'nin bir modelini kullanıyorum. Çok pahalı da değildi. Plakayı aydınlatmak için kendi Led ışığı var. Şık bir çerçevesi var. Motosikletin kendi sinyallerini kullanıyor.

Açıkçası sinyali kendinden olanlar çoğunlukla standartları karşılamıyor. Sinyallerin adamakıllı çalışması önemli. Amerika'da motosiklet sinyallerinin belli bir yüzey alanına sahip olması gerekiyor, ve merkeze çok yakın olmaması gerekiyor. Bu tip bazı sonradan takma sinyaller gündüz görülmüyorlar bile.

Bir de plakanın çok yukarı veya aşağıya bakması kötü gözüküyor bence. Yoshimura nerdeyse dümdüz.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Yoshimura'nin bir modelini kullanıyorum. Çok pahalı da değildi. Plakayı aydınlatmak için kendi Led ışığı var. Şık bir çerçevesi var. Motosikletin kendi sinyallerini kullanıyor.

https://i.ebayimg.com/images/g/ho4AA...Du-/s-l400.jpg

Açıkçası sinyali kendinden olanlar çoğunlukla standartları karşılamıyor. Sinyallerin adamakıllı çalışması önemli. Amerika'da motosiklet sinyallerinin belli bir yüzey alanına sahip olması gerekiyor, ve merkeze çok yakın olmaması gerekiyor. Bu tip bazı sonradan takma sinyaller gündüz görülmüyorlar bile.

Bir de plakanın çok yukarı veya aşağıya bakması kötü gözüküyor bence. Yoshimura nerdeyse dümdüz.
    bendekinin aynısı. 1290 da da şık durmuş.

Motosikleti
    Z900
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş yalnız malzeme olarak galvanizli çelik kullanmanız mantıksız geldi bana. Eğer alüminyum kullansaydınız hem biraz ağırlık tasarrufu yapar hemde korozyonu sıfırlardınız. Üstelik alüminyumu kesip biçmek çelikten çok daha kolay olurdu.
    Galvaniz özellikle şeçilmedi, o an en yakınımızda o plaka vardı. Ama alüminyum her açıdan avantajlı, bir dahakine kısmetse.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.ebayimg.com/images/g/ho4AA...Du-/s-l400.jpg

Yoshi plakalık şuan vergi ve kargo ile ortalama 250$ ları aşıyor. Orijinal sinyallerin "eşek kulağı" dizaynı hariç her şey güzel ancak dediğiniz gibi güvenlik olarak en uygunu bu.
    Ortalama 30cm genişliğindeki sinyal düzeneğini dahil farkedemeyen araç sürücüleri, kendinden sinyalli stopları neredeyse hiç farketmiyor.
    Bazen estetik kaygımızdan dolayı bu gerçekleri unutuyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)