Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Radyatör Koruma Yapım Aşamasında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    AutoCad programında yaptığım çizimi cnc makinası olan tanıdık birisi tarafından kestirdim. kabaca işleri bitti ve sıra ince işlerine geldi. Zımpara yapılıp parlak siyaha boyayacağım ve altına sipariş ettiğim panjur telini yeşile boyayıp monte edeceğim. ilerleyen zamanlarda bitmiş halinin fotosunu atarım. daha iyi yapılabilecek birşey varsa ya da geliştirebileceğim bir yeri hakkında fikirleriniz varsa bekliyorum.

Syesilta, sailor33 ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Panjur teli metal olsun. Bir de tüm malzeme aliminyum mu?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Elinize sağlık, insanın birşeyleri kendi kendine üretmesi kadar güzel bir şey yok.
    Cnc kesim simetrik olmamıs gibi geldi resimden ama? yanılıyor olabilirim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    deneye deneye zamanla daha iyisi olur

Motosikleti
    Alıntı Ahmetderin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Panjur teli metal olsun. Bir de tüm malzeme aliminyum mu?
    evet panjur teli metal bu kesilen malzemede ince saç yani fazla ağır değil antipas ile boyayıp üzerine sprey boya atacağım ömürlük olur heralde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, insanın birşeyleri kendi kendine üretmesi kadar güzel bir şey yok.
    Cnc kesim simetrik olmamıs gibi geldi resimden ama? yanılıyor olabilirim.
    simetride sorun yokta kesimi biraz sorunlu ucu kalın olduğu için cnc makinasının bazı noktalarda hatalar var oda nazarlık olsun napalım artık :D amacını yerine getirir en azından yarın bitireceğim büyük ihtimalle bitmiş halini ve takıp fotolarını atarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deneye deneye zamanla daha iyisi olur
    evet ama bir tane daha yapmam heralde sadece yapanlara ince detayları anlatırım.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görünüş olarak gerçekten güzel olmuş.Tam uzun uzun yazıyordum ki panjur teli sipariş ettiğini gördüm. Z 250 logosunun çok az yerden çerçeve ile bağlantısı olduğun dikkatimi çekti.Kolayca yerinde kırılıp çıkabilir gibi duruyor.Belki panjur teline bir kaç yerden dışarıdan görülmeyecek şekilde küçük puntolar atılırsa sanırım saha sağlam olabilir.Güle güle kullanın.Bitmiş halinin fotolarını da bekliyoruz.

Motosikleti
    radyatör koruması işlemi de boylece tamamlandı. sacı iyice zımparaladım ve boyadım.arkasından internetten sipariş ettiğim panjur telini yeşile boyadım. panjur telini silikonlu çift tafarlı bant ile yapıştırdım. tek endişem ondan koparmı diye! silikon tabancası ile daha sonradan sağlamlaştırmayı düşünüyorum. son olarak montesini yaptım ve yorumlarınızı bekliyorum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Eline saglik.. Cok yakismis.
    ercan_48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)