Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yan Çanta Yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bir proje ile daha karşınızdayım.

Haftasonları şehirdışına çıkma niyetim var. Malum cross motor, kendinde koltuk altında göz bile yok. Şöyle bi baktım fiyatlara. Plastik yan çanta 600 filan. E bide ona demiri lazım. Oda 150 200 civarında. Daha ucuz daha pahalısı olabilir benim gözüme çarpan bunlardı.

Ben daha ucuza yaparım dedim kolları sıvadım.

Birkaç gün sağda solda gezerken çanta aradı gözlerim. Ne kullanabilirim yerine diye düşündüm.Sacdan yapsam ağır olacak. Aliminyumdan yapsam pahalı olacak. Sonunda Aksaray'da bi hırdavatçıya mal indirirken ordaki çocuğa dedim kutu lazım diye. Alet çantasıymış bunlar.

Büyükleri 22 liradan ufağı 11den aldım. Yani 45 lira verdim kutulara.

Sürekli sökülüp takılan birşey olmalı. Gerektiğinde söküp çantaları yanıma alabilmeliyim. O sebepten baza ile başlığını birbirine takarken kullanılan kızak var. Ondan aldım baza üretimi yapan arkadaştan. tanesi 1.25 liraymış ben para vermedim. Yani 4 tane baza kızağı 5 lira.

Bu parçaları aldıktan sonra sanayide sürekli gittiğim bi kasacı var. Yani arkadaşlık olduğu için genelde işim yoksa orda dururum çay sohbet vs. Oraya gittim yine kaynak makinası var, boya tabancası ve kompresör var, ayaklı matkap var, taş var daha ne olsun.

Kafamda planı çizdikten sonra kağıda bükülecek demirleri çizdim. Presciye gittim demirleri büktürdüm. 7 kilo geldi 20 lira verdim.

Presciden demirleri aldım mekana geldim. Demirlerin üstünü deleceğim yerleri çizdim. Ayaklı matkap kullanması zor biraz. İlmini bilmeyince kaza olabiliyor. Ben delerken mehmet abi matkabın sesini duyunca gelmiş yanıma "dur ben deleyim elini kesersin" dedi. Bende elimi gösterdim baya kesilmişti avuç içi kanlar filan. Acı tecrübe oldu.

Motorun arkasında sabit dursun istemiyorum. O yüzden parçalı birşey düşündüm. Motora 4 delikli bu sacı kaynattık. Bu iki yan çanta ve üstüne koyacağım küçük çantayı takmaya yarayacak. Gerektiğinde yan çantalar sökülse de üstteki tek başına takılabilecek.

Buda altına uzun sac konulmuş hali.

Plastik malzeme sağlam olmaz diye düşünerek içten ve dıştan sac destek yapmak istedim.

Karşılıklı delik olacak. Ve o deliklerden cıvata atacağım. Delikler birbirini tutsun diye iki sacı birbirine puntaladım. Delikleri delince puntayı kırarım.

Buda kızakların kaynatılmış hali.

O iş tamam. Kaynak işi bitti sıra boyada.

Boyada tamam siyaha boyadı Sedat abi.

Ve motora takılma işleri.

Bu sacda eksozdan etkilenmemesi için.

Reklamcı arkadaşımın yanına gittim. Motoruda önceden ona kaplatmıştım zaten. Kardeşi önce orta kısma kırmızı bant çekti.

Sonrada üstüne logo olarak kullandığım kanatlı bozkurtu koydu. Bu iş bu kadar.

Çantalar 45 lira.
    Presciye verdiğim 20 lira.

Yani 65 liraya mal oldu. Eğer diğerlerine para verseydim kaplama 10 civarı tutardı. Kaynak işleri kaynakçıya göre 10-50 arası tutardı. Boyada spreyle yapılırdı 10 liralık kaliteli olandan.
    MCV, Akias, enlighteray ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ama bunların eşya kapasitesi ile diğerleri çok farklı. Ellerinize sağlık bu arada.

Guzel is cikartmissin, tebrikler. Bi tavsiyede bulunayim, cantanin kirmizi kilit mekanizmasina bir sekilde reflektor takabilirsen on numara bes yildiz olur. Ama hakikatten ince is. Emegine saglik.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    kabyelmen Evet onu biliyorum ancak bana şimdilik bu kadarı yeter. Yetmediği zaman ise Araya prescide demir büktürüp takarak istediğim boyuta getirebilirim. Ama ince olsun kaba olmasın diye böyle daha iyi. Zaten eksoz yüzünden yeterince dışarı çıkkın oldu.

Dursunbey reflektör yerine fosforlu bant yaptıracaktım. Ama arkadaşın elinde kalmadığı için onu gelince yaptıracağım. Fosforlu reklam bandı aynı reflektör gibi iş görüyor. Işığı görünce parlıyor. Aşağıdaki resimdeki gibi. Bu beyaz fosfor.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    üstad eline sağlık maşAllah'ın var

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabyelmen Evet onu biliyorum ancak bana şimdilik bu kadarı yeter. Yetmediği zaman ise Araya prescide demir büktürüp takarak istediğim boyuta getirebilirim. Ama ince olsun kaba olmasın diye böyle daha iyi. Zaten eksoz yüzünden yeterince dışarı çıkkın oldu.

Dursunbey reflektör yerine fosforlu bant yaptıracaktım. Ama arkadaşın elinde kalmadığı için onu gelince yaptıracağım. Fosforlu reklam bandı aynı reflektör gibi iş görüyor. Işığı görünce parlıyor. Aşağıdaki resimdeki gibi. Bu beyaz fosfor.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...46&oe=598627C7
    Elinize sağlık. El emeği olunca , goz nuru oluyor .

Abi nakliyatcilik mi yapiyosun ?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    ByYlmzZz Sağolasın. Uğraşıyorum işte kendi çapımda.

oluroyle Sağolasın. Kayseri-Aksaray arası nakliyat ambarı işi yapıyorum.
    ByYlmzZz bunu beğendi.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Ellerinize sağlık kısa vadede ve çok yük olmayacaksa eğer gayet güzel olmuş.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bende yük olmaz pek. Şehir dışına birkaç gün kalmalı çıkarken bile çanta götürmeyen insanım. :D

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Eline sağlık.Hem uygun fiyatlı hemde işini gördüğü zaman mesele bitmiş demektir.
    Güle güle kullan.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    yolda giderken vibrasyondan dolayı çanta açılmaz mı? top case bile zaman zaman açılıyor

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Mcv sağolasın.

Oxus kamyondan çadır lastiği aldım. 2 tane 25 cm çiviyi büküp kanca yaptım. Ortasınada lastik. Onu takıyorum giderken kollara. Yerinden oynamıyor. şöyle göstereyim

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...d4&oe=59876044

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Ağır bişey koyarsamda kamyonda yük bağlamaya kullandığım spanzet ile bağlıyorum. Tavsiye ederim herkese.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5973EDC8

Turuncu gözüken spanzet. Gırgırda denir. İki çantayı motora kilitliyor çektirince.

Hocam helal olsun valla Tebrik ediyorum güzel çalışma Tam Öğrenci işi gibi olmuş üniversiteli arkadaşlar bakıp uygun bütçeli bi çalışma yapabilirler. Elinize sağlık.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Akıllı adamı severim
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Hayırlı olsun süper

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    WhoAmI? Sağolasın. Sadece öğrenci işi değil herkes yapabilir tabi. Bi öğrencilerde mi var bütçe sıkıntısı. Ben motoru 1000 liraya aldım. 1000 liraya çanta almak tabi ki mantıksız geldi. Uygun bütçeli olur tabide tanıdık şart. Mesela ben kaynak işine para vermedim. Kaynakçıya gitsen uğraşmaz uğraşanda 50 100 lira alırdı buna. Presci sürekli alışverişim olan adam. Normal kilo fiyatından verdi. Tanıdık olmasa oda en az 50 lira alırdı. Yada o çantalar bana özel iskonto ile o fiyata geldi. Sürekli malını taşıdığım adam bana yapabileceği her türlü indirimi yaptı.

mesut hoca Bizde sana karşı boş değiliz.

zekeriyaimam Sağolasın.
    mesut hoca bunu beğendi.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    çok güzel olmuş, ben de uygun fiyatlı bi alternatif arıyorum, fakat bu proje çok mantıklı gelmedi, polis görünce çanta cezası yazar diye düşünmekteyim. ya da ruhsata işlencek, bir ton iş.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Polisin ceza yazdığını bile sonradan öğrendim :D memletimde yazan pek olmazda dışarda sıkıntı

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Merhaba.
    Fotograflari topluca eklememiz mumkunmu?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Fotoğrafları facebooka yükledikten sonra ordan link veriyordum. Nedense eski konularımdaki fotoğraflar hep böyle olmuş. Sanırım facebookda sürekli adres değişiyor.

Tekrar ekledim inşallah hemen silinmez.

TUTITO ve rm125 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)