Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Mini Garaj Projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı garajım olmasa size yaptırırdım hocam. Bodrumdan selamlar
    Teşekkür ederim, Gümüşlük dağlarına beklerim

Bu sabah öğlene kadar boştum, hemen işlere girişip kapı lambirilerini ve köşebentlerine başladık, iç köşeler yetişmedi ancak çoğunlukla tamamlandı.
    Kapı üstü yağmurluk ve havalandırma eklendi. Hepsi milimetrik çalışıldığı için bolca zamanımızı aldı.

Şimdilik ham iç mekan..
    Tulum ve montlar için dört askılık, motor bağlamak için iki kelepçe eklendi.

Kapılar kapandı, şimdilik mola.
    Rampa için saç hazır. 120cm boyunca çift kat olacak ve gri renge boyanacak. Kaydırmaz tırtık eklenecek.

Eski garaj gibi lambiri köşeleri tamamen gizlenecek ve nokta boşluk kalmayacak. Köşebentlerin oturmayan yerleri silikonlanacak ve milimetrik olacak.

Son olarakta kozmetik işler kalacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Saç rampa tamamlandı.
    Boya rötuşleri hariç dış işler tamamlandı.
    Sabahları çiğ başladığı için yarın çatı köşebent silikonları güçlendirilecek.
    Çatı köşelerindeki siyah yerles profil boşluğu değil, kapak tıpası, bir damlaya dahil izin verecek boşluk kalmadı

Raflar tamamlandı.Yer bol olduğu için eskisi gibi kaba bir raf eklemek istemedim. Raflar tam kask boyutunda, büyük kutular alt köşelere gidecek.
    Güneş enerjili aydınlatma eklendi.
    Gergi kayış halkaları eklendi.
    Askılıklar eklendi.
    Yorgunluktan zemin kaplama yarım kaldı, yarın ortadan simetri kesilip, tek kat olacak şekilde bitirilecek.

Geriye kalan işler;
    İç ve dış lokal boyalar.
    Zemin tamamlanacak.
    Kış için nem alıcı eklenecek.
    Ve bir ton eşya yeni garaja taşınacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Mükemmel gidiyor, elinize emeğinize sağlık

Motosikleti
    Z900
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mükemmel gidiyor, elinize emeğinize sağlık
    Teşekkür ederim Çok yorucu oldu ama güzel oldu, kısmetse yarın tamamlanacak.

Bugün çok zamanım yoktu, pek isteğimde yoktu o yüzden zemini bitiremedim. İki parça olmasıda içime sinmedi zaten, şimdilik ön tarafları montesiz şekilde duruyor.

Raflar tamamlandı, lokal boyalar yapıldı, detaylı temizlik yapıldı, son işler için yarın zaman ayıracağım.

İki motor deneme;

Kalan işler;
    Yeni zemin kaplanacak.
    Kapı içi yalıtım bantları takılacak.
    Nem alıcı yerleştirilecek.
    Aydınlatma ve enerji kutusu sabitlenecek.
    Rafların altına ek askılık eklenecek.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, selamlar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Çok yorucu oldu ama güzel oldu, kısmetse yarın tamamlanacak.

Bugün çok zamanım yoktu, pek isteğimde yoktu o yüzden zemini bitiremedim. İki parça olmasıda içime sinmedi zaten, şimdilik ön tarafları montesiz şekilde duruyor.

Raflar tamamlandı, lokal boyalar yapıldı, detaylı temizlik yapıldı, son işler için yarın zaman ayıracağım.

İki motor deneme;
    https://i.ibb.co/wMKp0n9/IMG-20191015-164233-2.jpg

https://i.ibb.co/mv86VcK/IMG-20191015-164811-2.jpg

Kalan işler;
    Yeni zemin kaplanacak.
    Kapı içi yalıtım bantları takılacak.
    Nem alıcı yerleştirilecek.
    Aydınlatma ve enerji kutusu sabitlenecek.
    Rafların altına ek askılık eklenecek.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, selamlar.
    Kapıya da küçük bir alarm takılırsa iyi olur. On/Off swici de yine anahtarla veya uzaktan kumanda edilebilir ve normalde görünmeyen bir yerde olursa tamamdır.

Motosikleti
    Z900
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapıya da küçük bir alarm takılırsa iyi olur. On/Off swici de yine anahtarla veya uzaktan kumanda edilebilir ve normalde görünmeyen bir yerde olursa tamamdır.
    Güvenlik ve kasko olduğu için alarma ihtiyaç duymadım ancak alarm mevcut ve garaja dahil edebilirim.

Aydınlatma ve yansıtıcı bantlar tamam.

Nem alıcılar tamam, kışın faydasını çok gördüm..

Zemin içime sinmemişti, eski garajın kalın pvc zemin malzemesinden sipariş verdim. Lastik izlerine karşı bu sefer siyah modelini tercih ettim.

Geriye kalan yalıtım bantları ve küçük askılıklar için bugün kolları sıvayacağım.

Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Jet kargo ile zemin, yalıtım bantları ve küçük çivili askılıklar geldi, montajları yarın kısmet ise.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Tüm kenarlara birer, orta lama üzerine ikişer olmak üzere d tipi yalıtım bantları çekildi, toz sorununu çözmüş olduk.

Altı eltaf olan pvc zemin osb üzerine çok sağlam tutununca vidalamaya gerek kalmadı. Profil araları biraz uğraştırdı ancak sonunda bitti. 5cm uzun bırakıp giriş kısmındaki iki profilin arasına sıkıştırdım, bu sayede rampa çıkarken sivri osb köşesi lastik ile temas etmeyecek.
    Son olarak raf altı askılıklar ve çanta askılığı eklendi.

Ekipmanlar için 2 askılık ve ikinci kask için bir raf daha ekleyip tamamlayacağım.

Ortalama 5 iş günümüzü aldı ancak çok şükür içimize sindi ve tüm zorlukları unutturdu.

Herkese selamlar.
    ozgurOdun ve oialdemir bunu beğendiler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Gene çok güzel bir garajınız olmuş, bu seferki sanırım bir öncekinin de tecrübesi ile daha iyi

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Seri üretime geçip satılabilecek kalitede ve sağlamlıkta olmuş.Elinize sağlık.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Güvenlik ve kasko olduğu için alarma ihtiyaç duymadım ancak alarm mevcut ve garaja dahil edebilirim.

Aydınlatma ve yansıtıcı bantlar tamam.
    https://i.ibb.co/xSPzkkk/IMG-20191015-192249-2.jpg

https://i.ibb.co/qM1KSKL/IMG-20191015-192539-2.jpg

Nem alıcılar tamam, kışın faydasını çok gördüm..
    https://i.ibb.co/6XTkLV2/IMG-20191016-121311-2.jpg

Zemin içime sinmemişti, eski garajın kalın pvc zemin malzemesinden sipariş verdim. Lastik izlerine karşı bu sefer siyah modelini tercih ettim.

Geriye kalan yalıtım bantları ve küçük askılıklar için bugün kolları sıvayacağım.

Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Jet kargo ile zemin, yalıtım bantları ve küçük çivili askılıklar geldi, montajları yarın kısmet ise.
    https://i.ibb.co/prb95km/IMG-20191016-170745-2.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Tüm kenarlara birer, orta lama üzerine ikişer olmak üzere d tipi yalıtım bantları çekildi, toz sorununu çözmüş olduk.
    https://i.ibb.co/YdH3QLf/IMG-20191017-121059-2.jpg

Altı eltaf olan pvc zemin osb üzerine çok sağlam tutununca vidalamaya gerek kalmadı. Profil araları biraz uğraştırdı ancak sonunda bitti. 5cm uzun bırakıp giriş kısmındaki iki profilin arasına sıkıştırdım, bu sayede rampa çıkarken sivri osb köşesi lastik ile temas etmeyecek.
    Son olarak raf altı askılıklar ve çanta askılığı eklendi.

https://i.ibb.co/wQ67QCk/status-IMG-20191017-WA0031.jpg

Ekipmanlar için 2 askılık ve ikinci kask için bir raf daha ekleyip tamamlayacağım.

Ortalama 5 iş günümüzü aldı ancak çok şükür içimize sindi ve tüm zorlukları unutturdu.

Herkese selamlar.
    Aspanda Bürküt , Jerde Kökbörü bol !

Bilmiyenler için açıklayalım ” Gökyüzünde Kartal , yerde Bozkurt ol !” Sanırım Wetehan değil. Pilot Yüzbaşı Metehan 3 yıldız gördüm üniforma da. Solda birde çelenk var emin olamıyorum.

Motosikleti
    Z900
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene çok güzel bir garajınız olmuş, bu seferki sanırım bir öncekinin de tecrübesi ile daha iyi
    İlk garaj sonrası "keşke şu şekilde yapsaydık" dediğimiz her şeyi bu sefer yaptık Teşekkür ederim.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seri üretime geçip satılabilecek kalitede ve sağlamlıkta olmuş.Elinize sağlık.
    Müstekil bahçe veya sitesi olanlar için lambiri kaplama kesinlikle en ideali. Kirlenme, paslanma en önemlisi yazın garaj içi ısınma problemi yok. Halka açık alanlarda ise ahşap lambiri en ideali olacaktır
    Teşekkür ederim.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aspanda Bürküt , Jerde Kökbörü bol !

https://steamuserimages-a.akamaihd.n...92DDDF6A8BE60/

Bilmiyenler için açıklayalım ” Gökyüzünde Kartal , yerde Bozkurt ol !” Sanırım Wetehan değil. Pilot Yüzbaşı Metehan 3 yıldız gördüm üniforma da. Solda birde çelenk var emin olamıyorum.
    Yüzbaşı değilim ancak ailemin çoğunluğu asker
    Tulum ve mont 1999 üretimi babamın yedekleri, yaş 35 oldu hala zevk ve gururla giyerim. Naked motor üzerinde şehir içi arada bir giyerim, farklı bir tarz oluyor
    Merak edenler var ise tulum kara havacı helikopter ve hava harp f16 tulumu, üzerindeki karacı personel yüzbaşı rütbesi, armalar ise SoloTürk, tam bir karma üniforma
    Mont kara havacı montu ve üstündeki rütbeler babadan yadigar, armalar dünya havacılık ordularının karma logoları.
    En arkadaki kamuflaj ise 2019 üretimi yanmaz/ıslanmaz yeni tip üniformalarımız
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    İlk garaj sonrası "keşke şu şekilde yapsaydık" dediğimiz her şeyi bu sefer yaptık Teşekkür ederim.

Müstekil bahçe veya sitesi olanlar için lambiri kaplama kesinlikle en ideali. Kirlenme, paslanma en önemlisi yazın garaj içi ısınma problemi yok. Halka açık alanlarda ise ahşap lambiri en ideali olacaktır
    Teşekkür ederim.

Yüzbaşı değilim ancak ailemin çoğunluğu asker
    Tulum ve mont 1999 üretimi babamın yedekleri, yaş 35 oldu hala zevk ve gururla giyerim. Naked motor üzerinde şehir içi arada bir giyerim, farklı bir tarz oluyor
    Merak edenler var ise tulum kara havacı helikopter ve hava harp f16 tulumu, üzerindeki karacı personel yüzbaşı rütbesi, armalar ise SoloTürk, tam bir karma üniforma
    Mont kara havacı montu ve üstündeki rütbeler babadan yadigar, armalar dünya havacılık ordularının karma logoları.
    En arkadaki kamuflaj ise 2019 üretimi yanmaz/ıslanmaz yeni tip üniformalarımız
    İsmi tutturdum mu peki :(

Motosikleti
    Z900
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmi tutturdum mu peki :(
    Evet, 2193 yıllık ismi yaşatmaya çalışıyorum Sosyal medya ilk çıktığı zamanlarda M dolu olunca w ile devam ettik.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Z900
    Hazır zaman bulmuşken garaj maliyetlerini yazayım, Bodrum fiyatları büyük şehirlere göre biraz yüksek, proje düşünen arkadaşları yanıltmasın..

Kutu profil (16 boy) 540
    Lambiri (15 adet) 360
    Osb 11mm (4 adet) 260
    Membran (6mt2) 200
    Membran kumlu (6mt2) 220
    Köşebent plastik (6 boy) 125
    Profil tıpası (10 adet) 15
    Lama/silme(7mt) 110
    Kapı mekanizmaları 80
    Havalandırma 45
    Boyalar 120
    Motor bağlama halka (2 adet) 10
    Vida+vida kapağı 50
    Silikon 210
    Rampa saç 100
    Askı halkaları 10
    3M yansıtıcılar 12
    D tipi yalıtım 24
    Zemin 190
    Park yapılmaz pvc 7
    Aydınlatma 55

Malzeme toplamı; merak edenler toplasın

Selamlar..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)