Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Car wheel on motorcycle

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Vrsc Night rod
    Selamlar herkese iyi forumlar.
    Bu yazı kendi günlüğümden alınmıştır planlarımı günlüğe not alarak araştırıp ilerliyorum.
    Sportster 1200'üm için yaz öncesi kolları sıvayıp custom yapmak uğruna birşeylere girişmek istedim.
    Kafamdaki ilk proje arka jant lastiği genişletmek oldu.Lakin piyasaya baktığım da türkiye de sadece 18 x 8.50 ölçütlerindeki jantlar 3000 tl den başlıyor bunlar replica bu arada orjinallerine 14 15 milyar istiyorlar.
    Çok araştırdım çok mail attim bu kafamdaki hazırlık geçtiğimiz yazdan beri kafamda var yüzlerce firmalara youtuber lara forumlarda home made custom yapanlara mailler attim telefonla görüştüm. Genellikle herkes after market jant kullanıyor hazır almıyanda CNC ile kestiriyor.
    Gel gelelim imkanlara adam 800-900$ a ultima custom wheel aliyor ule biz 800-900 $ dan alsak
    zaten 3 milyara denk geliyor ha bunun bide vergisi kargosu gümrüğü affınıza sığınarak kol gibi kaçıyor.
    Birkaç forumda dikkatimi çekti single side swingarm a araba jantı takıyorlar Walz Hardcore ve thunderbike gibi firmalar da yapiyor bunu lakin bunlarında fiyatları uçuk yaklaşık maliyeti 20.000 tl yi buluyor.
    Nedeni ise kendi imalati bütün jantlar özel tasarım

Az çok attiğim referans fotoğraflari ile kafamdaki projeyide sizlere betimlemiş oldum.
    BBS diye bir otomobil jantı var baya ünlüymüş spor arabalarda kullanılıyor ve türkiyede bir çok sayıda replicası (çakması)mevcut bu jantta dikkatimi çeken bir şey oldu jant vidalı yani vidaları çıkarılarak sökülüp takılabiliyor.

Şansıma araştırırken buldum birileri bbs jant ile ayni projeyi yapmiş

Yakın süreçte oto lastikcide jantı bulup ölçülerini alıp teknik çizimini yaptirip oluruna bakacağım.
    Konuyu biraz uzattiysam affınıza sığınıyorum Minimum harcama ile yapmak istiyorum.Kimse bol keseden harcamak istemez
    Hedefim : https://www.youtube.com/watch?v=Sg9OIjxLRNY

Yolunuz açık olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosiklet lastiği takacaksanız ve jant göbeğini uydurabiliyosanız hiç sorun olmaz. Cruiser'ların arka jantına araba lastiği takanlar bile var.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kendisi bbs rs Modelidir. Vidaları söküp parçalananlar orjinal rs ler diye biliyorum. [IMG][/IMG]

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    sonucu bekliyorum hocam. elinize sağlık şimdiden.

Motosikleti
    Tmax 530
    Yerimi alayim ben de, calismalari bekliyoruz dostum.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    https://www.google.com.tr/search?q=d...HcVLAkUQsAQIGA

Madem otomobil jantı dediniz, bunları da görün istedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet lastiği takacaksanız ve jant göbeğini uydurabiliyosanız hiç sorun olmaz. Cruiser'ların arka jantına araba lastiği takanlar bile var.
    Araba lastigi super fikir. Saga sola cok donulmedigi muddetce sorun yok

Motosikleti
    Vrsc Night rod
    Araba lastiği takan dostlarım var ama belli bir açıcan sonra sorun oluşturuyor.Bildiğiniz gibi araba lastiklerinin yanakları parlak gözükmesi için kaygan malzeme ile yapılıyor asfalt ile temas a girdiğinde tamamen etkisiz kalıyor. Araba jantlarına 240 250 metzeller veya avon uydurabilirsek tadından yenmiyecek. Şu gidişle uzuyacak gibi duruyor projem,sadece kağıt üzerinde çalişabileceğim detaylı hesap yapınca.Ciddi anlamda cüzdan yakacağa benziyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)