Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Phantom - El yapımı egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler.
    Yapım aşamasını çekemediğim için kusura bakmayın, aceleyle yapılmış bir şey. Öncelikle yazıcıların içindeki alüminyumden yapılmış silindir bir parça var onu söküp kapaklarını çıkardım. Daha önce motorumun egzozu kuyruk çıkışlıydı, çin malı motorları bilirsiniz. Gaz verdiğimde titreşim ve motor sesinden başka bir şey duyulmuyor, üstelik balansörlü olmasına rağmen. Bende öncelikle motorun kuyruk çıkışını iptal ettim. Motorun alt kısmında büyük bir kazan var egzozun motordan gelen borusuyla kuyruğa giden bölüm için bağlantı aparatı olarak kullanılmış. Bende kazanda delik açtım, ses sadece rolantide biraz fark ediyor. Onun üstüne kazanı egzozdan komple ayırdım. Velhasıl kelam, yazıcıdan söktüğüm silindiri egzoza denedim fazlasıyla abartılı bir ses çıkıyor. Bende içine rezistans parçası yerleştirdim sesi emmesi için. Daha sonra egzozu kestiğim yerden vidaladım. ( Alüminyuma her kaynak tutmaz o yüzden vidaladım. ) Eski motorumdan çıkma egzoz sacını da oraya uyarladım. Egzozun ağız kısmına da sesi iyice izole etmesi içinde sprey boya kutusunu kesip başına ufak bir delik açtım ve piyasada satılan 200 - 300 liralık performans egzozlardan farkı yok. Egzoz sacı ile kötü görüntü tamamen yok oldu, hatta egzoz gözükmüyor bile diyebiliriz.
    [IMG][/IMG][/IMG][/IM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    oha çok beğendim böyle işler görmek güzel fakat ne kadar dayanır sağlam mıdır bilemedim.

Motodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Alüminyum olmasından dolayı fazla ısınıyor, soğuması da uzun zaman alır o yüzden motoru yıkamadan önce uzun süre beklemek lazım yoksa dayanmaz. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim vakit buldukça yeni şeylerle paylaşım yapacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler