Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kırılan Topcaselerimi onardım Sizde Onarın Çöpe atmayın..

Motovento
    REKLAM ALANI
    atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Merhaba arkadaşlar Çantalar olmuş 300-500-1000tl Motor yere düşüp 10metre bile sürüklense ilk kırılacak hasar alacak parça Çantalar(36lt üzeri çantalar motordan daha dışarda duruyor genelde)
    Elimde Shad Sh33 Çantam vardı.Cbf 150 de takılıyken otoparkçının biriyle tartışmam esnasında Sert bir yumrukla tüm menteşe noktalarını kırdım..
    Atmayada kıyamadım.
    alüminyum Kapı menteşesi aldım 2tl den 2 tanesi 4 tl. Vida somun pul aldım. Yani toplam 7tl ye mal olmadı.(Karaköyde çalışıyorum bu arada her şey elimin altında)
    Görselleri; (Motora yakışmamış diyeni bıçaklarım! Çanta güzellik olsun diye takılmaz.artçılı sürüş yapıyordum kilidi eşyası çoktu Ufak bile çanta napalım)

Lengeli Fötr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Hocam keşke onarmasaydınız bu tip spor motosikletlere topcase yakıştıramıyorum. Yine de tebrikler.
    Jemand bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı mockingbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam keşke onarmasaydınız bu tip spor motosikletlere topcase yakıştıramıyorum. Yine de tebrikler.
    teker yaparken motoru dengelesin diye takıyorlardır heralde, yoksa mt7 ve topcase in başka bir açıklaması olamaz

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Bir diğer motosikletim cbf 150 de Arwic 45-46lt Marka Yani kısacası noname bir çantam vardı kendi motorlarımla güzel çantaları bedavaya verdim kendime gidipte 500tl çantaya vermeye yediremedim almıştım bunu.
    Neyse Arwic çanta çatladı ufak düşmelerden sonra(zaten onun yerinde abs plastikten yapılma bir shad gibi v.s olsa çatlamaz kolayına)
    Bende daha önceden bildiğim bir yöntem olan plastik kaynağa giriştim.Sırf oyun oynamak ve sağlamlığını tecrübe etmek için.
    Bilmeyenler için Tabanca havya ile Telleri ısıtarak Plastiğin içine gömüyorsunuz bi nevi İnsanın ameliyat dikişi gibi oluyor.
    1.5saatlik operasyondan sonra Çanta sapa sağlam oldu.
    Bu şekilde 6ay daha kullandım içini fulledim uzun yola çıktım artçım yaslandı..
    Yinede tabi Büyük kırıklarda heleki alt taraf yani motora bağlanan kısımdaki kırıklarda önermem.
    Benim çanta öyle böyle değil alt kısmı komple pertti..
    Yan taraf kırıkları kapaktan parça kopması gibi kırıklarda mükemmel iş görür;

İhtiyacım kalmayınca birine bedava olarak verdim.Oda hala kullanıyormuş

Son olarak.
    Shad sh45 Çanta bir arkadaşım 2.el olarak aldı birinden.aynı adamda kırıkta varmış vereyim sana demiş almamış bizimki.
    Neresi kırık dedim menteşeleri kırıkmış.
    Adamla konuştum 50tl verdim.Kargoyla geldi Yani kısacası bana çanta 100tl ye mal oldu.
    Bu çantanın şuan sıfırı 340tl 2.elleri 200tl den aşağıya yok.
    Dedim varsın yedek olarak kalsın veya satayım.Hatta ayıptır söylemesi şuan sahibindende ilanı bile var.
    Bildiğimi kendimi saklamaya meraklı değilim Aklını kullanan benim gibi uygun fiyatlı mal eder..
    Bu arada Alüminyumlar eski Plastiklerine göre daha bile sağlam oluyor o kadar söyleyebilirim.

Bu yaz lastiğim patlamıştı rastgele bir motorcuya gittim bir çanta gördüm gibi 45lt yeni boyuyorlardı daha kırmızıymış siyaha boyamışlar spreyle.
    Abi ne kadar istiyorsun dedim 100tl dedi.

Tamam alayım dedim anahtarı bulamadılar numara bıraktım bulunca ara diye aradı gittim iyice inceledim.
    Tam alt tablaya geçen tırnağında kırık var (bide havyayla yapıştırmaya çalışmışlar eritip ) görmemiştim.
    Bak dedim burası kırık Alt tablası yok.Görüyorsun kusurlarını Ben buna içten vida atacağım 2 tane yoksa tutmaz kırılır.
    Ne yapacaksın fiyatı buna 100tl verilmez dedim.70tl ver abi dedi.Verdik gitti.
    Yani biraz iş bilmeyle 350tl lik çantalar hep 70-150tl bandına mal oldu.

o Topcasede benim
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...rformansi.html
    Bu konumdaki çantadadır bizzat.

İç vida atınca Portatifliği kalkıyor hep motora monteli kalıyor.
    Ancak zaten ağır yükleyenler pis yollarda gidenler bilir.O vida gerçekten çok gerekli Çantayı 3-5kat daha sağlam tutuyor motorda.
    En büyük dez avantajı kaza yaptığınızda tırnaktan çıkmak yerine çantayı kırabilir.o evreye gelene kadar zaten insan neler düşünüyor.
    Çantanın içindeki taşıdıklarım çantadan 10 kat daha değerli.

He böyle fırsatlar her gün mü geliyor.benim karşıma 2 kere çıktı ikisinide değerlendirdim.
    Bilgiler umarım faydalı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Ya arkadaşlar
    Yapmayın böyle ya
    Tekere faydası olup olmadığının farkında değilim belkide oluyordu.
    Mt07-09-r25 En çok çalınan motorlar.
    Ben kafe adamı değilim oradan oraya oradan oraya sürekli kullandık yeri geldi uzun yola çıktık.
    Taksime beşiktaşa feriköye gültepeye park ediyorum motoru ne yapsaydım(tüm çalınma vukaatları burda)
    3-4kg 2 metre zincirim var kilidi var disk kilitleri var.
    Kask dizlik o çantaya sığmıyordu bile sırf ağır şeyler için taktım.
    birde artçı yaslanabilsin diye.
    Bende meraklı değilim çantaya güzel durmadığını görüyorum.
    Çanta bir Mecburiyettir..
    İlk aldığım halle kıyaslayınca;
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teker yaparken motoru dengelesin diye takıyorlardır heralde, yoksa mt7 ve topcase in başka bir açıklaması olamaz
    Zevkler renkler bende takardım şahsen.

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    Ben direk egzozu solicem abi onada bi çare bul haderslar çok kötü duruyor

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bazen forumdan soğuyorum ne yalan söyleyeyim.
    Arkadaşın topcase onarması güzel bir şey. Herkesin elinden gelse keşke. Fakat bazı mesajlara da tutulmamak elde değil. Bilgisizce, cahilce mesajlar. Teknoloji çağında yaşıyoruz.. Biraz araştırsanız keşke.
    atakan123123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)