Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hazır Arka Çanta ışığını Çantaya Montajlamak ve Performansı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Merhaba Arkadaşlar.
    Az önce yine bir konu paylaştım.
    Çok bilinmeyen bir Durum değil ama bende Çantalarıma stop led usb şarjı gibi aksesuarlar bağlıyorum.
    Ancak bağlayıp bağlayıp çantaları bedavaya veriyorum motoru satarken..
    Satacağım kişi çantaya tav oluyor arkadaş
    Şöyle bir ürün Keşfettim.
    Ali expresstede var.
    Ben 7 tl ye almıştım ama dolar ile 10tl ye yükseldi.
    http://www.banggood.com/Universal-Mo...?rmmds=myorder
    Görseller

Sabit yanan kırmızı Frene basınca şiddeti artıyor.
    Sağa sola sinyal verebiliyor.
    Nispeten water proof İstanbulda bu karlı kışlı 2 ayda bozulmadı senede 1 tane bozulsa ne olur 10tl zaten.
    Elektrik sarfiyatıda çok düşük.
    Stop lambası kırılan arkadaşlar kuyruksuz arkadaşlar uydursun bunu..

Kendi Stickeri var
    ben Sadece Kablosunu çantama sıcak slikonla yapıştırdım.
    ve Motorumun fren tertibatına ekledim.(soketili yaptım sök tak.)
    Sinyalleri ben bağlamadım isteyen bağlar.(kablolarımı kesmek veya soistemedim daha hiç dokunmadım onlara.

Çantaya uğraşmak istemeyenler arka ışığı kuvvetlendirmek isteyenler için ideal..
    Hemde Çantadakinden daha sağlam olacağı kesin.
    Şerit ledler su alabiliyor çantada kapağı aç kapa kabloları aşınıyor..

Tavsiye ederim arkadaşlar.

İyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam eline sağlık mükemmel olmuş. Biraz konu dışı olacak biliyorum fakat yardımına ihtiyacım var.
    Benimde şöyle bir fikrim var bu işlerden anlayan birine benziyorsunuz bana da yardımcı olur musunuz?
    Yakın tarihte bir hero dash vx motosiklet aldım. Bilmiyorum daha önce bu motosikleti canlıda yada internette gördünüz mü.
    Motosiklet güzel hoş fakat aynalar böyle çok absürt duruyor. buyrunuz ayna;http://indianautosblog.com/2015/09/h...launched-india
    Şimdi bu arkadaşın o boşluğuna aklıma ilk gelen sizin çantaya taktığınız gibi bir led. Fakat eğer yapabilirsek (ki işte o olurmu bilmiyorum) sinyallere bağlayabileceğimiz bir led.
    Ailemizin internet alışveriş sitesi Aliexpress'te bir tane led buldum buyrunuz led ; https://tr.aliexpress.com/item/New-Arrival-2x-Mini-Strip-Black-led-motorcycle-Turn-signal-Universal-Amber-lights-Strip-6LED-Ap511/32663746314.html
    Şimdi bu arkadaşı buraya sabitleyebilir miyiz? sinyallere bağlaya bilir miyiz? Eğer hepsi olabilirse bize maliyeti ne kadar olur. Son olarak başınızı çok ağrıttım bunun için motoru böyle söküp parçalamadan yapabilir miyiz?
    Şimdiden teşekkürler, Tekrardan elinize sağlık çok güzel olmuş çantanız. Tekeriniz düz bassın

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kablo öyle üstten hiç olmuş mu ?
    2 Delik delip, 1 soket yapmaya üşenmişsiniz. Görsel önemli ;)

Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    @ Mr.Yldrmdmr
    Hocam Yanlış anlamazsan Motosiklet Enduro türevi olsa belki daha hoş olabilirdi.
    Elektrik bağlantısında pek müdahale yok sinyallere paralel bağlanacak çok az enerji harcadığından sinyalleri 0.3-0.5sn kadar hızlandırır.
    Ben sana avantaj dez avantajlarını yazayım sen düşün yine;
    1)Hayal ettiğin kadar güzel durmayabilir.
    2)Bu tip ledlerin kalitesini bulmak biraz zor ne kadar su korumalıda olsada(ki bakmadım su geçirmez mi diye) bozulabiliyorlar.
    3)Ayna yere düşmede ilk kırılacak noktadır veya yan döner.
    Yan dönme kırılma esnasında Elektrik tesisatıca kopabilir.(Bir zararı olmaz sigortası keser motorun en fazla)
    Ama yinede En ufak düşmede kırılabilen bir parçaya böyle bir aksesuarı gerek görmüyorum.
    Hiç ayna kırmadım yan döndürmedim diyen var mı ?
    Ben 3-4Takım parçaladım.
    Bu sebeblerden hala takmak isterseniz takabilirsiniz.
    Büyük rakamlı bir aksesuar değil sonuçta.

@ertano Hocam Bangood 3Adet ve üzeri ürünlerde %5 gibi isk. uyguluyor.
    Bunun dışında bir çok ürünü tek kargo yapıyor.
    Bununda dışında aliexpressteki üç kağıtçılardan gelmeyen kargolardan geç kargolayanlardan sıkıldım.
    Banggood aliye göre her zaman %5-10 pahalı bir çok üründe ama çok memnunum.(2bin tl den fazla ürün aldım)

@Levent Göcmen hocam
    Bir Söz vardır biraz Amiyanedir biraz.
    Eskiler Kullanır genelde. "Işığı kapatınca Tüm Kadınlar aynı güzel çirkin yoktur." Derler
    Karanlıkta Kablo falan Görülmüyor Haftanın 6 günü Çalışan bi insan olarak zaten geceleri kullanıyorum
    Mizah bir yana üşengeçlikten değil bozulup bozulmayacağını bilmediğim Saha testini yapmadığım bir led için Çantamı delmek istemedim.
    Resimde çok kaba durmuş ama çantanın siyah olmasıyla motorun dibine girmediğiniz sürece kablo bir kabalık yaratmıyor.

Selamlar.

@atakan123123
    Hocam teşekkürler. Tabi ben sadece güzel duruşu aklıma gelmişti :D Hiç olumsuz yönlerine bakmadım doğrusu. Haklısınız bence de bu işi biraz daha ertelemek iyi olucaktır.
    İyi günler dilerim

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    bu aletten elinde olan var mı dostlar? bir daha aliexpress ten sipariş verip beklemesek olandan ücreti mukabilinde alabilme şansımız var mıdır?

Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Hocam varsada aliden gelmesinin 2 ay surmesi sebebiyle vede 7tl ile zengin olamayacagindan fazladan olani satmak isteyen olacagini sanmam.bulusurken yakacagi benzin daha fazla olur.
    Hadi diyelim baska ilde zaten 10tl kargo parasi cikar..
    Bende fazladan 4tane vardi arkadaslara dagittim.
    Sirinevlerde intermoto var.
    Orada bu parcayi 20tl ye satiyorlar oradan alabilirsiniz.
    Konuda belirtecektim belirtmemis olabilirim.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    emek vermişsin sonuçta ama bence bölge olarak yanlış yer seçmişsin ve kablolama olayı biraz köylü motoruna döndürmüş sanki.

kişisel fikrim şu bölgede sanki daha iyi durur ebat konusunu bilmiyorum tabi.

Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Merhabalar resmin cekildigi aci ile topcase her ne kadar dik acili gorunsede.
    Aslinda oldukca top seklinde bir canta o kisimi egimli hocam.
    Ancak yan yapistirabilirdim.yine slikonla v.s uygulanabilirdi.

Aslinda bir konu daha paylastim.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...j-sistemi.html

Daha once canta led tesisati yapmadim degil.yukardada bir mesajimda belirttim yine belirteyim;
    1)cantanin ust kapagina yapistirmam durumunda hadi kabloyuda icerden aldik diyelim.ust kapak her acildiginda kablo biraz yipraniyor.icerden almam durumunda cantayi tikis tikis kullandigimdan zamanla oradada yipraniyor.
    2)ledi yeni aldik su gecirmezligi nasil bozulacak mi saglam mi kalicak 2ay kis mevsiminde bunu tecrube etmek istedim.ne kadar ugrasi bosa giden o kadar emek.
    3)oradaki kirmizi reflektorude gorseligide kaybetmek istemedim.

Suan ki durumumda yine ayni sekilde montajlarim.
    En bozulmayacak uzun omurlu sekilde olacak hali bu.

Tasarim mevzugunda Yine kotuler gibi olmasinda cbf 150ye altin semer vursan yine kimsenin umrunda olmaz tasarimiyla gundeme gelen bir motor degil ne olursa olsun üzerine 10bin liralik ekipmanlada binsen yine kurye muammelesi görüyorsun.(kucumseme degil )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)