Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çakarlı Far Nasıl Yapılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Selamlar lüks araçlarda olan selektör yapınca flash şeklinde patlayan farı nasıl yapabiliriz? Benim motor da H4 ampul var iki ayrı mercekli far var. şöyle bir şey alıp taksak olmaz mı
    http://urun.n11.com/ampul/cakar-9-le...Q&gclsrc=aw.ds

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bu kendini aydınlatır . harbi bir çakar istiyorsan powerled çakar alman lazım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Link verebilir misiniz

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    evet bu bixenonlarda teknik olarak mümkün olabiliyormuş. Benim yapmak istediğim uzun farı sürekli açıp kapatan bir devre bulsak onu taksak olmaz mı? Bu komple far sistemini değiştirmeyi gerektiriyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    milletin gözünü ağlatmayın

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Sis farları, çakar lambalar, patlak egzozlar kullanarak insanları rahatsız etmekten keyif alan değişik acayip bir kitle var. Arkalarından millet dünyanın küfrünü sayarken sırıtarak gazlıyorlar.
    Mengu16 ve Thesinner83 bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Bi elektronikciye cakar devresi yaptiripmontaj yapabilirsin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sis farları, çakar lambalar, patlak egzozlar kullanarak insanları rahatsız etmekten keyif alan değişik acayip bir kitle var. Arkalarından millet dünyanın küfrünü sayarken sırıtarak gazlıyorlar.
    Yeni model araba ve motosikletlerde bu var artık. Muhtemelen o kitleye sayıp sövenler senide es geçmiyorlar, aynen profil resmindeki adam gibi gülüyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi elektronikciye cakar devresi yaptiripmontaj yapabilirsin
    Biraz araştırdım ama halajen geç yanıp söndüğü için bu efekti tam veremiyor sanırım.

Motosikleti
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni model araba ve motosikletlerde bu var artık. Muhtemelen o kitleye sayıp sövenler senide es geçmiyorlar, aynen profil resmindeki adam gibi gülüyorlar.

Hiç bir yeni arabada uzun farlar çakar lamba gibi yanıp sönmez. Kısa led farlarda etraftaki diğer araç sürücülerini rahatsız etmeyip yolu aydınlatacak şekilde ayarlanır. Sis farları sadece sisli havalarda kullanılmak içindir.

Ben arabanın bagajına yük koyduğum zaman farı aşağı ayarlarım ki karşıdan gelenleri rahatsız etmeyeyim. Sis farlarını şekil olsun diye açmam. Hiçbir zaman keyfi olarak insanları rahatsız etmediğim içinde kimse bana sövmez.

Lütfen apaçiliğinize kılıf uydurmayın.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Senin dediğin çakar değil. Led ön farı olan araçlarda selektör yapıp bırakınca şimşek çakmış gibi oluyor. Led far yapman lazım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Hiç bir yeni arabada uzun farlar çakar lamba gibi yanıp sönmez. Kısa led farlarda etraftaki diğer araç sürücülerini rahatsız etmeyip yolu aydınlatacak şekilde ayarlanır. Sis farları sadece sisli havalarda kullanılmak içindir.

Ben arabanın bagajına yük koyduğum zaman farı aşağı ayarlarım ki karşıdan gelenleri rahatsız etmeyeyim. Sis farlarını şekil olsun diye açmam. Hiçbir zaman keyfi olarak insanları rahatsız etmediğim içinde kimse bana sövmez.

Lütfen apaçiliğinize kılıf uydurmayın.
    Uzun far demedim selektör dedim. Bence bilginiz yoksa hiç bir arabada yok gibi genelleme yapmayın.

Motosikleti
    Uzun far demedim selektör dedim. Bence bilginiz yoksa hiç bir arabada yok gibi genelleme yapmayın.
    evet bu bixenonlarda teknik olarak mümkün olabiliyormuş. Benim yapmak istediğim uzun farı sürekli açıp kapatan bir devre bulsak onu taksak olmaz mı? Bu komple far sistemini değiştirmeyi gerektiriyor.
    Sellektör denen şey zaten uzun farın yakılıp söndürülmesidir. Yazdıklarından anlaşılacağı üzere sürekli uzun farı yakıp söndürerek milletin gözüne tecavüz etmek istiyorsun.

Söylediğin şeyi nasıl yapacağını biliyorum ama asla buraya yazmam. Mantık sahibi kimse de sana yardımcı olmaz zaten.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Söyleyip söylememen umurumda değil. O büyük harfle yazdığın devreyi ben selektör düğmesine bağlayacağım. Selektör düğmesine basınca uzun far çakarlı, flaslı, yıldırımlı artık ne diyorsan yanıp sönecek. Uzun farı açınca sabit yanacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Sürekli çakar şeklinde uzun far yanık gezmenin ne yararı var. Ben kornayı sık kullanmayı sevmiyorum. Ama kendimi fark ettirmem gerekiyor. Bu o işe yarayacak altın elbiseli adamın panigale vidyosunda da gördüm(12:00'). Volskwagen gurubu arabalarda da gördüm.

Motosikleti
    Valla ben sıkıldım artık bu mesaj bu konuya yazdığım son mesajım.

Ducati panigaledeki o senin çakar sandığın ışık barkın beyin eliyle selektör tuşuna basıp bırakmasıyla oluşan ışık. Normal sellektör yani. RS'deki sistemle aynı. Volkswagen grubu arabalarda da böyle bir şey yok. Yine sellektörü çakar lamba sanmışsın herhalde. O sürekli farklı şekilde söylediğin sistem artık her ne ise önündeki insanları rahatsız edecekse sana bunun yarardan çok zararı olur. Millet sinirlenip bilerek sıkıştırır. Hatta ışıklarda yakalayıp dövebilirler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Valla ben sıkıldım artık bu mesaj bu konuya yazdığım son mesajım.

Ducati panigaledeki o senin çakar sandığın ışık barkın beyin eliyle selektör tuşuna basıp bırakmasıyla oluşan ışık. Normal sellektör yani. RS'deki sistemle aynı. Volkswagen grubu arabalarda da böyle bir şey yok. Yine sellektörü çakar lamba sanmışsın herhalde. O sürekli farklı şekilde söylediğin sistem artık her ne ise önündeki insanları rahatsız edecekse sana bunun yarardan çok zararı olur. Millet sinirlenip bilerek sıkıştırır. Hatta ışıklarda yakalayıp dövebilirler.
    .......................

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)