Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet Yıkama İçin Bir Fikir

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    fakirliğin gözü kör olsun.
    kefkes bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bugün 8-10 lt su pompası siparişi verecekken son anda vazgeçtim.

Tarifi veriyorum.

-1 adet 12v-6-7 amper kuru akü.(portatif oluyor ve enaz 200 şarj gidiyor)Fiyatı 40-50 tl)
    -1 adet 12 v- dalgıç mazot yada sıvı aktarma pompası.(25-50 tl arası envai çeşit marka var ve akü başlarına bağlanmaya müsait..
    -1 adet su tabancası.(15 tl civarı tarım marketlerde mevcut)
    -Bikaç metre kablo ve bir adet switch.

Toplam maliyet 100 tl civarı oluyor..

Kovanın içine pompa bırakılır,kovadan çıkan kablo hortumla beraber sarılır, hortumun ucuna takacağımız su tabancısana aküden tasarruf etmek için switch bağlanır, böylelikle sadece su tabancasına basarken eşanlı pompa çalışacak, üstelik maliyeti de alieksprestekilerden ucuz olacak..

Enerji sorunu da çözülmüş oldu arabası olmayanlar için, şu ali ekspresteki ürünlerin benzeri
    ürünü yapmaya karar verdim böylece. Bir kovaya istediğimiz kadar suyu alıp dışarıya çıkıyoruz ve motosiklete uygun tazyikli suyla istediğimiz gibi motosikleti yıkıyoruz.Aklıma yattı,ürün seçimine başlıyorum.Öneriye açığım arkadaşlar..
    -

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Arkadaşlar uğraştığınıza değmez 200 liraya aşağıdaki gibi basınçlı yıkama makinaları var.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler mustafa_325.Kendi adıma 220 değil 12 volt'la çalışan ürün düşünüyorum.12 ile bile çalışmış olsaydı o ürünün fiyatı çok yüksek zaten 200'e şarjlı bi ürün tarım ürünü vardı fakat kullananlar memnun olmamış, şarj sorunu olursa yedek parçasını ürün fiyatına satarlar fln..

Dediğim gibi ürünü yukarıda yazdığım maliyetlere(100 tl) yapabilirsem, aküyü de monte etmeyi, pratik bi hale dönüştürmeyi düşünüyorum.Fakat basınç ,o dalgıç pompanın watt'ı vs. teknik araştırma kısmındayım.Daha olmadı mühendis forumdaşlara ,elektrik kablosu, hortumun inceliği gibi bikaç şey danışma niyetim var.Hazır ürünler kadar basınç vermeli..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam bu gaz yağını uygularken döküp kendi temizleyerek akiyormu, yoksa bizim silmemiz gerekiyor mu ?

Bir videoda görmüştüm adam bi sivi döküyor zincire, zincir resmen ilk gün ki haline dönüyordu adam hiç elini sürmeden, ne varsa akiyodu yere.
    O mudur bu ?
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu gaz yağını uygularken döküp kendi temizleyerek akiyormu, yoksa bizim silmemiz gerekiyor mu ?

Bir videoda görmüştüm adam bi sivi döküyor zincire, zincir resmen ilk gün ki haline dönüyordu adam hiç elini sürmeden, ne varsa akiyodu yere.
    O mudur bu ?
    Hocam simdi gaz yagini firca yardimiyla zincire yediriyoruz.
    Sonrasinda ucup gitmesi icin bi sure bekliyoruz hatta silersen daha iyi olur.zincir piril piril oldugu zaman yaglama islemini yapiyoruz

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)