Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Yıkama İçin Bir Fikir

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Cok tesekkur ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tmax 530
    Modifiye islemini de asagida verdigim linkten kontrol edebilirsiniz.

Sunger kullanimi birlesimin kopuklu cikmasini sagliyor.

http://www.detailturkey.net/konu/ila...-yapmak.22918/

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yormayın kendinizi 199 TL ver rahat et

http://www.ereyon.com.tr/urun/lavor-power19.aspx?gclid=Cj0KEQiAt9vEBRDQmPSow-q5gs8BEiQAaWSEDjSuhCdGF9N5jUmW9xNPNPnI_pSNkAIL-lJr1CoeZWQaAnnU8P8HAQ

Motosikleti
    Tmax 530
    Ustad, elektrik prizi sorun zaten.
    Olsa, eyvallah

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman bunlar var
    http://www.hepsiburada.com/modacar-1...WFEaAr7J8P8HAQ

http://urun.n11.com/diger/elektriksi...Q&gclsrc=aw.ds

Hiç bir alet motorlunun yerini tutmaz ne yani evinin önünde durmuyormu motor elektriklisinden en küçüğünden alırsın balkona koyarsın yıkayacağın zaman elinde aşağı indirir yıkar tekrar balkona koyarsın yok olmaz diyorsan yıkamadan bin

Motosikleti
    Tmax 530
    Askerlik arkadasiniz degilim hocam, senli benli konusmayalim.
    Konuyu tam okumamassiniz. ikinci gonderdiginiz link, almis oldugumuz urun zaten.

Motosikleti
    Tmax 530
    Dostlar h.ici ilk denememi yaptim.
    Maalesef beklenen olmadi.
    Oncesinde de bahsettigim gibi 2 ltligi kopukleme, 5 ltligi de durulama amacli kullandim.

Kopuklemede sorun olmadi, gayet basarili bir sonuc aldim. Ancak durulama icin tazyik yetersiz kaldi. Belki motorumdaki kirlerin uzun suredir temizlenmemis olmasindan kaynakliydi ama sonuc olarak kiri atmakta sikinti yasadim.

Tesadufen yikama esnasinda sitemizde cesme oldugunu farkettim. Artik su ihtiyacini oradan karsilayip, daha profesyonal bir makina alarak yikama islemni gerceklestiririm.

Durum boyle

Iyi forumlar.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu güzel, kimisi sorununa çzüm buldu fakat bulamayanlar var.Yıkamalardaki boya bozan sulardan ve basınç motosiklete zarar verir mi endişesinden ben de bıktım. Kova ile de o iş olmuyor bir iki yıkamadan sonra bıkkınlık geliyor. Anlaşılan 5 litrelik makinenin suyu miktar ve basınç olarak yetmiyor. Konuyu görünce linkteki gibi mekanik bi ilaçlama makinesi alma düşüncesine girdim.

10-16 litrelik bir ürün düşünüyorum, kapasite olarak 16 litre yeterli gelecektir, hatta 10 litre bile uygun olur.(30-70 lira aralığında makineler var)Temiz su atarak süngerle sabunlanıp yaklaşık sekiz litre ile durulanır. Fakat soru şu. Bu ilaçlama makineleri ne basınçta su atacak.Parfüm sıkar gibi su atacaksa bir işe yaramaz. Tarımda falan kullanan arkadaşlar varsa lütfen bilgisini esirgemesin çok mu zayıf su atıyor bu makineler..

Yoksa internetten almak yerine bu tür şeyler satan mağaza mı aramalı denemek için? Ürün örneği linki;
    http://urun.n11.com/ilaclama-makines...tail_crosssell

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu güzel, kimisi sorununa çzüm buldu fakat bulamayanlar var.Yıkamalardaki boya bozan sulardan ve basınç motosiklete zarar verir mi endişesinden ben de bıktım. Kova ile de o iş olmuyor bir iki yıkamadan sonra bıkkınlık geliyor. Anlaşılan 5 litrelik makinenin suyu miktar ve basınç olarak yetmiyor. Konuyu görünce linkteki gibi mekanik bi ilaçlama makinesi alma düşüncesine girdim.

10-16 litrelik bir ürün düşünüyorum, kapasite olarak 16 litre yeterli gelecektir, hatta 10 litre bile uygun olur.(30-70 lira aralığında makineler var)Temiz su atarak süngerle sabunlanıp yaklaşık sekiz litre ile durulanır. Fakat soru şu. Bu ilaçlama makineleri ne basınçta su atacak.Parfüm sıkar gibi su atacaksa bir işe yaramaz. Tarımda falan kullanan arkadaşlar varsa lütfen bilgisini esirgemesin çok mu zayıf su atıyor bu makineler..

Yoksa internetten almak yerine bu tür şeyler satan mağaza mı aramalı denemek için? Ürün örneği linki;
    Hocam , linkteki urunun tek farki su haznesinin daha fazla olusu.
    Tazyik yeterli olmayacaktir maalesef. Daha sert puskurten makina lazim.
    Ben netten cok arastirdim, ufak modifiyeler de yaptim ama sonuc basarili olmadi maalesef.
    Ama bahsettigim gibi, kopukleme icin ideal.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    trendyolda kuponum vardı 25 liralık

2 litre kapasiteli fışkiyeli bi bidon aldım sadece kargo ödedim 7 lira geldiğinde denicem bakalım işe yarıcakmı iyi bişey çıkarsa aklımda olsun burdan tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

hocam biz bunu askerde ilaçlama yapmak için kullanmıştık pek bi tazyik yok araç yıkama için yeterli olmaz herhalde

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

16 litrelik ilaçlama tulumbasından geçen sene almıştım eriklere falan ilaç atmak için gayet yeterli
    sırtına tak basınç azaldıkça yan koldan artır basıncı
    hatırladığım kadarıyla 40 tl almıştım
    motosiklet yıkamak zor geliyordu bu iş benimde kafama yattı

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz yağı ve castrol (paran çoksa motul de olabilir) gaz yağı şart.
    Gaz yağı jant stickerına zarar verir mi?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz yağı jant stickerına zarar verir mi?
    hocam valla jant şeridi daha yeni çektim deneyemedim muhtemelen vermez ama kesin bişey demiyeyim

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    hocam valla jant şeridi daha yeni çektim deneyemedim muhtemelen vermez ama kesin bişey demiyeyim
    Yani gaz yağı kiri pası felan çözüyor ya ondan dedim stickerin yapışkanını da sökmesin.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani gaz yağı kiri pası felan çözüyor ya ondan dedim stickerin yapışkanını da sökmesin.
    eğer sağlam yapıştıysa çıkmaz kolay kolay herhalde ama zamanla deneyip yazarım unutmazsam

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    eğer sağlam yapıştıysa çıkmaz kolay kolay herhalde ama zamanla deneyip yazarım unutmazsam
    ........

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://tr.aliexpress.com/item/60W-Intellighent-High-Pressure-Vehicle-mounted-12V-Car-Wash-Washer-Set-Portable-Cigarette-Lighter-Powered-Car/32371700885.html

Aracınız varsa gayet kullanışlı görünüyor.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    konuyu takipteyim ,

iyi sonuç alan varsa yazsın lütfen , benzinliklerde motor soğusun diye beklemekten helak olacağız

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Bu pompanın iki litreliği var bende hwp onunla yıkıyorum ustten sıkıştırma koluyla hava basıyosun sonra başlıyorsun sıkmaya önce sabunlu su sonra temız su dört litre su ile motoru yıkamış oluyorsun resmı yok suan olsa ıdı eklerdim asla motoru araba gibi tabanca ile yıkamadım göstergelere filan basınçlı su hiç tutmadım çamurluklara bir beze sıktığım vd kırk ile silip bırakıyorum cıplak pılastıklerde tertemiz oluyor kışın tabii yazın toz topladığı için yapmıyorum

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    https://tr.aliexpress.com/item/60W-Intellighent-High-Pressure-Vehicle-mounted-12V-Car-Wash-Washer-Set-Portable-Cigarette-Lighter-Powered-Car/32371700885.html

Aracınız varsa gayet kullanışlı görünüyor.
    elektriği motordan alsak olur mu acaba ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)