Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter'da Karbüratör Temizliği Nasıl Yapılır? - Video'lu (Mondial 150ZAT)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhaba arkadaşlar,

Mondial 150ZAT motorumun ağır bakım zamanı geldi derken, kolları sıyırmıştım ve başlamıştım işlemlere..

Bu başlık altında sadece karbüratör temizliğini nasıl yapabileceğimizi anlatan videoyu paylaşacağım.

Hazır motor kısmını açmış iken subap ayarını da yapmıştım ve daha önce Scooter'da Subap Ayarı Nasıl Yapılır? - Video'lu (Mondial 150ZAT) başlığında paylaşımını gerçekleştirmiştim.

Karbüratör temizleme video'su:

Birde karenaj grubunu nasıl söküp ve nasıl geri toplayacağımızı anlatan videoyuda eklemek isterim:

Yapacak arkadaşlara ışık tutması adına inşallah yararlı bir paylaşım olur.

Kalın sağlıcakla, kolay gelsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Elinize sağlık bende motorumun ve arabamın tüm bakımlarını kendim yaparım babam sağolsun sayesinde alet edevata elim çok yaygın.karburatör bakımı hiç yapmadım motorum 12.000 de ilk boş vaktimde bende yapıcam.videoların devamını bekliyorum

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Mototunuz kaç bin km rede merak ettim malum 7 yılık ve ayrıca karbutötör temizliği kaç binde bir gerekir benzin istasyonların benzine karıştırılan katbürötör temizleme sıvıları var kulanımını tavsiye edermisiniz bir ustaya sordum karbürötör temizliği gerek oluyormu beli km rede benzinde kolay kolay kirlenmez dendi ne kadar doğru tartışılır
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Tesekkurler,
    Simdiden kolay gelsin diyeyim, kalin saglicakla

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Benim motorum 9bin kusur kilometrede. Fazla kullanmiyorum hafta sonundan hafta sonuna.
    Benim kitapcikta her 2-3binde bir temizlenmeli yaziyor bende kafama gore bazen erken bazen gec yapiyorum.
    Bende o karisimlardan kullandim cok faydali oldugunu dusunmuyorum.
    Ben aldigim benzinden dolayi motor bogulup yolda kaldim siz dusunun, sonra karburatoru temizleyip yeni bir benzin ile yola devam. Hep aldiginiz yer disindan alinca bazen boyle olabiliyor.

Benim motor 1 hafta kadar yatınca çalışıyor ama gaz yemeyerek patır patır stop ediyor 5-6 denemeden sonra normale dönüyor inşallah karburatör temizliginden sonra düzelir

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Sente çakısında model cc bazında numaralandırma varmı
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 1 hafta kadar yatınca çalışıyor ama gaz yemeyerek patır patır stop ediyor 5-6 denemeden sonra normale dönüyor inşallah karburatör temizliginden sonra düzelir
    O birazda yakıtın kalitesinden de kaynaklanabılıyor çünkü yakıt içindeki katkılar (solvent vs gibi) dibe çöküp motorun bogulmasına sebep oluyor verimsiz yanarak (veya hiç yanmayarak bujıyı ıslatıyor gibi gibi)

bende motoru 1 ay yatırınca hiç calıstıramıyorum ıstop ediyor karburatoru temızleyince düzeliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sente çakısında model cc bazında numaralandırma varmı
    Yok, metrik veya inç olarak standart değerler yer alıyor.
    Sizde motorunuzun service manual 'inde (yabancı kaynaklardan bulabılırsınız) yazan değere göre sentıl cakısıyla ayarlamayı yapabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)