Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

amerikan park nasıl yapılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

role falan mı almalıyım sizce yoksa sinyali iptal edip direk yanık mı kalsın acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Amerikan parkın modası geçti artık LED gündüz farları var.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan parkın modası geçti artık LED gündüz farları var.
    motorlara öyle bir moda gelip gitmedi ki, ben sarı ışığı çok seviyorum muhtemelen direk bağlicam hiç uğraşmicam
    insta: veli_montana_

Amerikan parkı gereksiz ve güvensiz bulan biri olarak elektrik tesisatı ile ilgili bilgi vereyim.

Normalde sinyal sağ ve sol olarak anahtarla yanar. Ortada ne sağa sola elektrik gitmez. Orta pozisyonda her iki tarafa elektrik gidecek şekilde bağlarsanız, siynal kullanmadığınızda amerikan park olarak yanar, sinyali açtığınıda da ne tarafa çektiyseniz o taraf yanıp söner.

Yada 4 tane 10 liralik sinyal alır ayrıca tesisat olarak çekersin elektriğini. Motorun orjinali bozulmaz, vize gerektirdiğinde de uğraşmazsın.

Yine şahsi görüşüm, sinyallerin iptal edilip amerikan parka çevrilmiş olması, satın alacağım motordan vazgeçmem için yeterli bir sebep.
    yürekçe bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alala ilk defa duydum USA PARK ...

Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan parkı gereksiz ve güvensiz bulan biri olarak elektrik tesisatı ile ilgili bilgi vereyim.

Normalde sinyal sağ ve sol olarak anahtarla yanar. Ortada ne sağa sola elektrik gitmez. Orta pozisyonda her iki tarafa elektrik gidecek şekilde bağlarsanız, siynal kullanmadığınızda amerikan park olarak yanar, sinyali açtığınıda da ne tarafa çektiyseniz o taraf yanıp söner.

Yada 4 tane 10 liralik sinyal alır ayrıca tesisat olarak çekersin elektriğini. Motorun orjinali bozulmaz, vize gerektirdiğinde de uğraşmazsın.

Yine şahsi görüşüm, sinyallerin iptal edilip amerikan parka çevrilmiş olması, satın alacağım motordan vazgeçmem için yeterli bir sebep.
    bende aksine motosiklette güvenliği arttırdığını düşünüyorum, çünkü sarı sinyal dikkat çeken bir şey özelliklede led olursa, ama arabalarda gereksiz zaten kos kocaman araba onun gözükmesi için bu hurafe olur arabada kekoluktur hiç bir arabanında orjinalinde görmedim zaten, harleylerden gördüm bunu çok hoşuma gitti özelliklede aynalarda^^

benim bu hiç aklıma gelmemişti orta anahtar, ama orta anahtarın kontrolüne kablosuna nereden ulaşabilirim?

aslında şuan elimde 4 tane fazladan sinyal var şuanki üzerlerindekini beğenmeyip aliexpressden daha güzelini almıştım zaten çok ucuz toplasan 3-4 dolar mı neydi, ama bir motorda toplam 6 tane sinyal olucak garip ve kötü görüntü oluşur yakışmaz, bunun yerine orta anahtar işini yapabilirsem araya birde fazladan anahtar daha koyarım o kapatır açar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modele göre fark ediyormu? sen nasıl yaptın

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    yapıcaksan 10 liraya modülü satılıyor...ondan alıp yap...ordan köprü atayım burdan devreyi tamamlayayım olayına hiiiç bulaşma...arkadaşıma aldığım cbf'e bizden iki önceki sahibi hangi akla hizmetle yaptıysa deponun altından kablo demetinin içinden parklardan köprü atmış...bulana kadar tüm tesisatı yardık..motoru muayeneye sokamıyorduk bu yüzden..muayenede amerikan park direkt kalıyor bilginiz olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modele göre fark ediyormu? sen nasıl yaptın
    sen doktora gitmeden hastalığını öğrenebiliyor musun.

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapıcaksan 10 liraya modülü satılıyor...ondan alıp yap...ordan köprü atayım burdan devreyi tamamlayayım olayına hiiiç bulaşma...arkadaşıma aldığım cbf'e bizden iki önceki sahibi hangi akla hizmetle yaptıysa deponun altından kablo demetinin içinden parklardan köprü atmış...bulana kadar tüm tesisatı yardık..motoru muayeneye sokamıyorduk bu yüzden..muayenede amerikan park direkt kalıyor bilginiz olsun.
    @sodurlu88 'nun anlattığı şekilde modülsüz orta sinyalin devresine (tabi varsa) yapmak istiyorum onunda arasına bir anahtar koyarım kolay açılıp kapatılır kafa grenajının içinde olur

Motosikleti
    Tmax 530
    En son ekimde yazilmis.
    2014 sportster motorum icin dusunuyorum.

Motor icin saglikli mi acaba bu Amerikan park dedikleri olay?

Gittigim bir servis, motora zarar verir gibi cumleler kullandi ama nedenine girmek istemedi ya da anlatmaya usendi..

Ve 2 duylu ampul gerekli dediler, kendim yapabilir miyim?

Tesekkurler simdiden..

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Bizim burdaki motosikletciye sormustum nas il olur falan diye modülü varmis onu takinca oluyormus falan iste.60-70 lira bi fiyat vermisti taktirmasiyla beraber.

Alıntı STascı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burdaki motosikletciye sormustum nas il olur falan diye modülü varmis onu takinca oluyormus falan iste.60-70 lira bi fiyat vermisti taktirmasiyla beraber.
    kendim söküp takarken öğrendim ilk başta direk bağlantı vermiştim ama modüllede daha iyi olur, 20 tl ye kendinde yapabilirsinde gerek duymadım sonradan böyle iyi çok ışık görüntüyü bozabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)