Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yan Çanta İmalatı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Arkadaşlar merhaba,

Ucuza yan çanta imal etmeye çalışıyorum. Git al diyebilirsiniz ama hem senede 4-5 defa lâzım olmaları, hem de motosikletimi kısa bir süre sonra değiştirme ihtimalim sebebiyle çok para vermek istemiyorum yan çantalara.

Kafamdaki fikir şu; (aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi) motosikletimin iki yanında çanta demiri var (birbirinin aynısı), çanta demirinde de 4 adet civata deliği var (kırmızı daire içine aldım). Bauhaus'ta gördüğüm plastik bir kutuyu, tel bir kafesin içine koyacağım. Bu tel kafesi de motosikletteki yan çanta demirlerine sabitleyeceğim. Gezi işi oldu mu, tel kafesi takacağım, çantaları da onun içine yerleştireceğim. Gideceğim yere vardığımda, plastik kutuyu alıp yanımda götüreceğim. Gezi işi bitip eve döndüğümde de tel kafesleri de sökeceğim. (Tel kafes fikri, Koçtaş'ta gördüğüm saksılardan aklıma geldi, pencereden sarkan saksıları tel kafes içine koymuşlar, bu da aynı mantık olacak.)

Şorum şu; özel ölçülerde tel kafes yapacak, ve bu tel kafesi çanta demirine sabitlememe yarayacak lama (ilkokulda kullandığımız 30 santimlik cetvel düşünün, onun gibi bir parçayı) diyebileceğimiz parçayı kime yaptırabilirim? Ve bu sistem sağlıklı olur mu?

Bu arada belirteyim, plastik kutuların tanesi 90 TL. Kapakları kilitlenebiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Baklava tepsisinden yan çanta imal eden bi abimiz vardı konuyu arayıp bulabilirsin

Yurtdışında genelde Pelican Case kullanıyorlar. Benzer şekilde kilitli bir kutu bulmanız sizin için daha kolay ve pratik olacaktır diye düşünüyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yan çanta demirin var ise ve yılda benim gibi birkaç defa kullanıyorsan givi nin tekstil çantalarını alabilirsin. Çifti 100-150 Euro. Hem şık hem ucuz. Ben 3 yıldır bunları kullanıyorum. Motor değiştirdiğinde yeni motorunda da kullanabilirsin. Sakın yan demir olmadan kullanma , yoksa boyayı çok çizer

Feyizoğlunda givi ye alternatif başka markalar 200 tl civarında
    http://www.feyizoglu.com/Kumas-Yan-cantalar-786

Motosikleti
    4. motor Honda
    sistem sağlıklı olur ancak plastik kutulara yaptıracağın tel kafesin maliyeti canını sıkabilir.

zaten yan çanta demirlerin var, tekstil çantaları al geç derim.
    Daha fazla ihtiyaç duyarsan pelicak case gibi tel kafese ihtiyaç duymayacağın bir çantayı bu iş için düşünmek daha iyi olur.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş,fotodaki çantanın hacmi ve fiyatını merak ettim.birde biraz daha büyüğü varmıdır acaba ? teşekkürler.kolay gelsin.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Herkese cevapları için teşekkür ederim.

@kurubuz

Aslında kafamdaki bir diğer seçenek de tekstil çanta aslında ama kayışları selenin altından geçirme işi kafama takılıyor. Bu tekstil çantaları doğrudan yan çanta demirlerime takabilir miyim dersiniz? Takabilirsem, daha ucuz ve kolay olur.

@c4gin

Sizce bu tel kafesi kime yaptırabilirim? Fiyatını öğrenip öyle karar vereceğim. Tanıdığınız birisi var mı bunu yapabilecek? Tekstil çantaları doğrudan yan çanta demirlerime takabilirsem, tekstil çanta daha mantıklı ve kolay.

@ertano ve @c4gin

Pelican Case dediğiniz çantalara baktım google ile. Ama o çantalara pek sıcak bakmıyorum.

@adanalı

3 resim daha ekliyorum bu mesaja.
    Birinci resim çantanın içini gösteriyor.
    2. resimde ölçüleri var. (400 x 300 x 233 mm) ama hacmini hesaplamadım. İçi bomboş bir kutu
    3. resimde de fiyat. Bu çanta, en büyük boy olanı, fiyatı 85 TL.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    teşekkürler kardeş.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    çantanın, çanta demirine gelen tarafına sac levha kesip ve demirdeki delikler hizasında delip vida ile takılabilir. kolay çıkarılabilir olması için de kelebel somunlar var anahtar kullanmadan sökülüp takılabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)