Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet usb şarj

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R-25
    Daha önce yapan arkadaşlar var fakat çoğu resim görünmüyor ve pek ilgi kalmamış çoğu link ölü.
    Bende yeni bir konu açıp en azından ortam canlansın hemde fikir alışverişi yapalım diye bir konu açıyorum.

Merhaba arkadaşlar.

Motosikletime şarj cihazı yapmak istiyordum uzun süredir. Bagaj kısmına usb şarj cihazı yapmaya karar verdim. İlk önce ürün araştırması yaptım. Türkiye de adam gibi işe yarar bir cihaz 55 tl den ucuza bulamadım bende yurtdışından aliexpressden aldım. Fiyatlar 8 den başlayıp 100 tl ye kadar da ürün var.
    Bende orta halli korumalı kapaklı bir ürün almak istedim. Çoğu ürün delip montaj yapma şeklinde benim aldığım ürün ister delip montaj ister vidalama ile montaj yapılabiliyor.

Ürün bu
    https://tr.aliexpress.com/item/Unive...08.0.51.u4LTAE
    Giriş gerilimi 12 volt çıkış gerilimi 5 v 1 amp ve 5v 2,1 amp şeklinde.
    Işıklı bir ürün bir tane led var mavi renkte.

Gelen ürün fotoları ve motora montaj şekli. Montajı en kısa sürede yapmak niyetindeyim tam olarak yerine karar veremedim. Sadece proje halinde şuan.

ürün 16.5 tl civarında tuttu 2 haftada geldi kargo takip numarası vardı.
    seyyid47 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Gidona takılabilen usb aparatıyla yine gidona takılabilen telefon kılıfı alıp uygulasaydın daha iyi olmazmıydı benim bagajım olmadığı için söylediğim şekilde yapmayı düşünüyorum.. Bu arada kendin getirtip uğraşman çok güzel tebrik ediyorum

Motosikleti
    YZF R-25
    Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidona takılabilen usb aparatıyla yine gidona takılabilen telefon kılıfı alıp uygulasaydın daha iyi olmazmıydı benim bagajım olmadığı için söylediğim şekilde yapmayı düşünüyorum.. Bu arada kendin getirtip uğraşman çok güzel tebrik ediyorum
    Teşekkür ederim hocam her zaman yeni şeyler yapmayı sevmişimdir. Motorla uğramayı seviyorum tabi abartmamak kaydı ile. Bagaj şarj cihazı yapmamdaki amaç motorda gidon yok malasef

Ayrıca gidon olsa dahi telefonu bagajda şarj etmek daha güvenli geliyor. Gidondan şarj etsem telefon muhtemelen cebimde durması gerekli ki o bana göre sıkıntı. Ayrıca powerbank ım var elektrik sıkıntısı olduğu yerlerde onu kullanıyorum ve onuda bu yöntemle şarj etmek çok daha kolay oluyor.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Gİdona şarj takarsınızda, mesela telefonu şarja taktığınızda, telefonu nereye koyacaksınız. onu iyi düşünmeniz gerekiyor.
    Depo üstü çantaya koyabiliriniz. Veya telefon tutucunuz varda o da iyi olur tabi.

@typoon arkadaşım gidona da oluyor.

Kendim uygulama yaptım.

@erhanmehmet araya sigorta koymayı da unutma.

Sis farı montajı, çakmaklık falan bağlantısı yaptıydım bikaç bilgi var. Bakmak isterseniz
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3966239

Motosikleti
    YZF R-25
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gİdona şarj takarsınızda, mesela telefonu şarja taktığınızda, telefonu nereye koyacaksınız. onu iyi düşünmeniz gerekiyor.
    Depo üstü çantaya koyabiliriniz. Veya telefon tutucunuz varda o da iyi olur tabi.

Kendim uygulama yaptım.

@erhanmehmet araya sigorta koymayı da unutma.

Sis farı montajı, çakmaklık falan bağlantısı yaptıydım bikaç bilgi var. Bakmak isterseniz
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3966239

Hocam sizin değişiklikler çok başarılı ve güzel olmuş emeğinize sağlık.
    sey_47 bunu beğendi.

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şarj aparatının yanına birde telefon kılıfı bende yapıcam ama şu an kahrolası maddi durumum içimdeki hevesi bastırıyo
    hemen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)