Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

elinde patlamak deyimi nedir nasıl yapılır

Motovento
    REKLAM ALANI
    rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Sky team 200 ohc silindir piston egzantirik değiştirme
    , üstten egzantrik, 200cc cg tipi blok , Fabrikası ve yedek parçası yok, sadece yan sanayisi var
    Orijinal parça bulduğumu sanıp komple dağıttım. Sonrası tam bir muamma… yan sanayi parça bulduk… Fakat egzantirik zinciri uzun- kısa uyumsuzluk yaptı. Sonradan anladık ki yeni silindir daha uzunmuş eskiye oranla . Elimdeki takımlara bakınca yapabileceğim hiçbir şey kalmadı. Naptıysam nettiysem ya yanlış parça geldi ya da bi aksilik çıktı. Ve emek olarak çok çok yoruldum. Yani yapabilecek imkan varken enerjin kalmaz ya. Öyle işte . Zaten arkadaşın motoruydu mahcup olduk, adam bize güvenip parçalattı. Komple motoru ustaya 600e toplattık. Bunun yanında sarfettiğim emek hep boşa gitti. Çok sağlam ders öğrendim. 1.si takımın kadar ustasın, 2.si kimsenin motoruna iyilik olsa bile dokunmayacaksın. Sadece yolda kalana yardım! Gerisi kendin için olacak! Şimdi aşamaları vereceğim. Teorik olarak sıkıntı yok ama takımlarınız yeterli değilse sadece boş konuşmaya yarar . Silinidir piston eksantrik zinciri, conta takımı ve lastikler biz tahsis ettik ustaya sadece silindiri tornalatmış üstten ve eksantrik cuk diye oturmuş. İşçilik pahalı gibi geldi bana ama kıca giren şemsiye açılmaz Hayat hep ders! Nasıl yapıldığını anlatmıyorum zaten toplayamadım. Ama resimlerle eğlencemizi paylaşacağım. Fazlaca bana koydu çünkü ilk defa yaptığım iş değildi.

zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 cok degilmi ?
    rm125 bunu beğendi.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Kartel çatlatıp yıllarca çözümünü bulamadığım günden beri çinin yanından bile geçmiyorum. Kimse uğraşmak istemiyor, yapanda kucaklıyor böyle. Allah kolaylık versin. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız.
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cok degilmi ?
    bir iki extra masraflarla toplamda 600 verdim. Ustaya 450

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Alıntı TURAN.RTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartel çatlatıp yıllarca çözümünü bulamadığım günden beri çinin yanından bile geçmiyorum. Kimse uğraşmak istemiyor, yapanda kucaklıyor böyle. Allah kolaylık versin. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız.
    insan boza yapa öğreniyor

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Hiç arayıp yardım istedin mi tıkandım diye, ben kıçı kırık debriyajı yapamamıştım hatırla nasıl kafanı ütüledim illaki yapardık
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç arayıp yardım istedin mi tıkandım diye, ben kıçı kırık debriyajı yapamamıştım hatırla nasıl kafanı ütüledim illaki yapardık
    abi haklısın seni uğraştırmıyım dedim. Zaten başıma bela olunca

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Ders sayın işte. Bi ustaya gidip 600 liraya bana ders ver deseniz bi tarafıyla güler.
    Siz 600 liraya hem ders almissiniz, motorda yaptirmissiniz.
    rm125 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler