Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gecikmeli Far Yakma Rölesi Montajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı atakan123123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölenin bobini Lambaya yanmazken mi tetikli yoksa.
    15 saniye sonra röleyi mi çekiyor timer onu merak ettim ben.
    Yani rölenin normalde kapalı mı yoksa normalde açık ucundan mı besliyor sistemi.
    Rölenin içindeki elektronik düzen belirlenen süre sonunda bobini tetikliyor, ve devre açık kalıyor. Her röle gibi bununda belli bir açma kapama ömrü illaki vardır, bobin her tetiklendiğinde oluşan arklardan dolayı rölenin ömrü azalacaktır. Kim bilir belki de motorun orjinal far rölesinden daha uzun süre dayanır.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    konu dısı ama sanırım bu işlerden anlıyorsun bende tam du cbr farını dugmeye baglama ıstemıstımde cunku zaten akum zayıf farı acmazsanız sorun yok acınca marsa basmadan bıtıyor.ama far soketıne 3 kablo var kısanın kablosunun rengını yada konumunu bılıyormusunuz bır kac rerım buldum çözemedım sanırım daha sonra ek yapıldıgından soketlerdekı ampule gırıs yerlerın kablo rengı farklı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu işi rölesiz yapmak istersek , yani sadece buton yardımıyla , nasıl bir bağlantı gerekir ? Link vs. Önerisi olan var mı ? ( Daha doğrusu , evde yapılabilecek kadar kolay mı ? )
    ben onu yapıcamda benım motordakı kabloları degıstırmıssler uc bacaktan hangısı - hangı + onu bilirsem 5 dakikalık iş var ölçü aletide yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok faydalı bir konu olmuş.

Benimkinde de farlar elektriği motordan alıyordu, ama bu durum led farların patlamasına neden oldu.

Bende kontak sonrası aküden alacak şekilde ayarlattım, bu seferde kontağı açtıktan sonra motoru çalıştırana kadar ki sürede, farlar çok akım çektiği için akü zayıfladı

Şimdi böyle bir röle alayım dedim 100TL civarı gözüküyor. Akü zaten 200TL

Farlar için ekstra bir açma-kapama butonu yapmak, daha uygun olacak sanırım.

Motosikleti
    250r
    Video uçmuş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)