Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşük cc bobber projesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, abiler, kardeşler. Şimdi bu yaza bir bobber yapmayı düşünüyorum.Aklımda ucuzdan bir motor alıp köklü değişikler yapıp aklımda ki projeyi yapmak var. Zannımca bobber toplarken en çok vakit ayırılması gereken yerin plan aşamasını olduğunu düşündüğümden henüz 3-4 ay olmasına rağmen şimdiden sizlerle fikir alışverişi yapmaya başlamak istedim.

Öncelikle şunu belirteyim kısıtlı bir bütçe ile bu işe kalkışıyorum bu yüzden plan aşamasında maliyet, işçilik vs. şeyleri hesaplayıp ayağımı yorganıma göre uzatmak istiyorum

Motordan beklentim aslında sadece görsellik o yüzden yok çine bulaşma vs. vs. tarzı takıntılarım yok bu doğrultuda her türlü görüşe ve fikre açığım.

Öncelikle aklımda şuan en az maliyetle yapabileceğimi düşündüğüm birkaç motor var.
    Birincisi: Regal Raptor DD 150E-2
    İkincisi: Honda Rebel 250
    Üçüncüsü: Monero CMX 250 A
    Dördüncüsü: Borelli Ledow CXM 250a

Şuanlık projeme en uygun motorlar bunlar gibi geldi.Aklımda tam olarak şu tarz bir motor yapmak var;

Bu proje için değiştirmem gerektiğini düşündüğüm parçalar ise şu şekilde;

Bar End Ayna: Fiyat/16-20$ arası.

http://tr.aliexpress.com/item/2-piec...931613129.html

Gidon: (Tam olarak bu motor üzerinde ki ne diye geçiyor bilmiyorum fakat düz bir gidon ile benzer bir görüntü alacağımı ve düz bir gidonu tahmini 50-80 lira bir fiyat ile sanayiden temin edebileceğimi düşünüyorum)

Sele: Fiyat/70-140$ arası internet sipariş fiyatı eğer mümkün ve daha ucuz olursa el yapımı mal etmeye çalışacağım eğer bu şekilde hazır almak zorunda kalırsam da üstünde ki deriyi değiştirtmeyi planlıyorum.

http://tr.aliexpress.com/item/Motorc...a-3644de6cf32c

Arka çamurluk: Fiyat hakkında henüz bir fikrim yok çıkma bir çamurluk işlemden geçirilip fotoğrafta ki gibi yapılabilir mi yoksa bu tarz bir çamurluğu hazır olarak uygun fiyata bulabilir miyim bilmiyorum fakat hala araştırıyorum.

Boya: Boyasını siyah üstüne turuncu 2 şerit olarak düşünüyorum depo üzerinden geçecek ve arka çamurlukta da devam edecek. Boya olarak plasti dip kullanıp kendim boyamak istiyorum fakat daha önce bir deneyimim yok bu konuda deneyimi olan veya depo, çamurluk boyatma maliyeti hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Stop Lambası: Fiyat/14-25$ Stop lambasını pek çok bobber motorun aksine çamurluk ile teker arasına takmayı planlıyorum.
    http://tr.aliexpress.com/item/12V-Ch...ig=true#extend
    http://tr.aliexpress.com/item/Univer...8-b8b5bc4e13e3

Egzoz: Orjinal motor egzozu resimdeki hale getirilecek fakat bunun da maliyeti hakkında pek bi fikrim yok kafadan 500 lira dedim.(Ayrıca egzoz borusu bu bez gibi olan şeyle adını unuttum elyaftı sanırım kaplanacak.)
    Elcik: Standart veya çıkma bir elcik resimde ki gibi deri kaplama yapılacak.
    Akü kutusu:Eğer fazla maliyet çıkartmazsa resimde ki gibi deri bir kafese alınacak.
    Lastik: Lastiklerin kenarları beyaz kaplama yapılacak bu konunun da maliyeti hakkında fikrim yok.

Maliyet:
    Gidon 80tl + Sele 140$ + Plasti dip+ parlatıcı 100 TL + Stop Lambası 25$ + Egzoz 500 tl + Usta parası 250 tl
    Toplam tahmini= 930 TL + 165$ (3 TL kur hesabıyla 495TL) yani 1.425 TL parça parası(Fiyatlarını bildiğim parçaları en yüksekten hesapladım)

Bunun haricinde diğer harcamalarda ve gerekli parçalarda dediğim gibi sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum umarım aklımda ki projeyi hayata dökebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Hocam Kendinizin el becerisi yoksa ustayla bu işler zor.
    Bi de gıdon clip-on. Önce iyice bi araştırıp ona göre plan yapın
    weirdo1 bunu beğendi.

g_wata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xv535
    istediğin gibi bir bobber yapabildin mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)