Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

klasik jawa bobber

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    jawa
    bir süredir eski tarz bir jawa bobber yapmaya çalışıyorum.alttaki proje motorum(1 yıl önceki hali tabi)

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Sizin modelle benimki ayni 1980 i var uzun zamandir çalışmıyor bende cafe racer yapiyorum tavsiyeleriniz nelerdir

Motosikleti
    jawa
    güzel birşeye sahip olmak istersen herşeye en baştan başlamalısın. adım adım. emek,zaman ve tabiki birazcık para gerekir. alttaki resimler bunu ifade ediyor.

tinerci ve El7is bunu beğendiler.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı jawas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel birşeye sahip olmak istersen herşeye en baştan başlamalısın. adım adım. emek,zaman ve tabiki birazcık para gerekir. alttaki resimler bunu ifade ediyor.
    http://i63.tinypic.com/1oswvb.jpg
    http://i67.tinypic.com/zjxxkk.jpg
    Kesinlikle oyle bende suan motor blogunu indirecegim fazlalik olan parcalarin cogunu iptal ettim cok fazla degisecek temizlenecek kisim var herseyi cikarmayi planliyorum peki elektirik aksami nasil olucak veya motor eski sekilde calisir mi ? Malum motorda akü yok eski sistem platin ateşleme...
    Ayrica dikkat ettigim kadarıyla motor blogunun eski canli parlak krom rengini nasil o hale getirdiniz mukemmel gorunuyor canliligi

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kim derdi ki bu hale gelecek. muhteşem olmuş. 30-35 cm kadar yüksek bi gidon olsa daha iyi olabilir belki

Motosikleti
    jawa
    şaseye kadar sökülüp kumlandı. motor blokları dahil. elektrik aksamı çok basit birşey. iş ona kadar gelebilmek.kumlamadan önce blok. kumlamadan sonra blok. kumlanan tüm parçalar.

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim derdi ki bu hale gelecek. muhteşem olmuş. 30-35 cm kadar yüksek bi gidon olsa daha iyi olabilir belki
    çaylak gidonu mu kastediyorsun.
    El7is bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Uhhh mudur naptin sen be

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Abi bu kumlama olayi ve kuru buz muhabbeti cok guzel seyler de masrafi nedir nerde bulabiliriz ben Denizli de yasiyorum biraz arastirdim ama pek bi kaynaga rastlamadim acikcasi

Motosikleti
    jawa
    Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uhhh mudur naptin sen be
    15 gün sonra gör

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu kumlama olayi ve kuru buz muhabbeti cok guzel seyler de masrafi nedir nerde bulabiliriz ben Denizli de yasiyorum biraz arastirdim ama pek bi kaynaga rastlamadim acikcasi
    sizin oraları bilemem. istanbul des sanayi sitesinde mayıs makinada yaptırdım kumlamayı. 10 numara işçilikleri var. depo hariç 400 lira kumlama .

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    15 gün sonra gör

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

sizin oraları bilemem. istanbul des sanayi sitesinde mayıs makinada yaptırdım kumlamayı. 10 numara işçilikleri var. depo hariç 400 lira kumlama .
    Kumlama kuru buz ve nikelaj isinden vazgeçtim onun yerine guzel bi zimparadan sonra butun aksama mat siyah cekicem bi kac kat peki motoru calisir hale getirdikten sonra mi bu islemi uygulamaliyim yoksa once zimpara boya ardindan calisir duruma mi getireyim ?

Motosikleti
    jawa
    15 gün sonra tamam olacak inşallah.
    El7is bunu beğendi.

El7is - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım. Yenisini arıyorum.
    Süper. Gaza geliyorum böyle projeleri görünce.

Motosikleti
    jawa
    güzel bir zımpara yaptıktan sonra elektro statik boya attıra bilirsin. fazla birşey tutmaz sanırım. motor işi biraz meşakkatli birşey. rektefe yapılacaksa, piston krank şanzımana girersen en az 2000 lira uyarayım

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    güzel bir zımpara yaptıktan sonra elektro statik boya attıra bilirsin. fazla birşey tutmaz sanırım. motor işi biraz meşakkatli birşey. rektefe yapılacaksa, piston krank şanzımana girersen en az 2000 lira uyarayım
    Motor blogu saglam suan icin gene de bi ustaya icini actirip baktiracagim bugun motor blogunu sasiden ayirdim kir ve pas cok yogun sonraki gittigimde biraz temizledikten sonra zimpara isine girisecegim sonra zamanla ilerlicek tesekkurler :D

Motosikleti
    jawa
    son hali
    [
    kwsk-boy, ssates ve shooter1 bunu beğendiler.

_S_R_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CBR 600RR, Kanuni Seyhan, Peugeot GL10
    Gayet guZel oluyor tebrikler

Motosikleti
    Jawa 250cc 74'
    bende sadece jawamı bobber yapmak ıcın sıteye uye oldum. ogrencı oldugum ıcın butcem kısıtlı 74 model klasık jawam var suan aklıma olan seyler gidonu uzatmak gostere panelenı muayneden sonra kaldırmak camurlukları kısaltmak fırestone lastık bulmak. sizce Şase ile oynadıgımda muaynede problem cıkar mı ve ne tarz bir yol izlemeliyim bana toplam maliyeti ne olur cevaplarsanız cok sevinirim
    saygılar

bitmedi mi hala?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)