Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT250R Çamurluk -Plakalık- İptali

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle şunu belirteyim, forumda bu motor ve bu konu için bir konu var ama resimler silinmiş aynı malzeme teknik kullanılmış olabilir sonuçta bu da bi alternatif olabilir. Hatta diğer motorlar içinde kullanılmış, daha önce yapılmış ve konusu açılmış olabilir.

Evet arkadaşlar ne zamandır çamurluğu iptal ettirmek için ecnebilerin fender eliminator dediği demir parçasından almak istiyordum ebay'den ama 39 $ ödemek ve ücretsiz kargo ile 20 gün üzeri gibi bir süre beklemek istemedim.

İhtiyacınız olan malzemeler;

1 - Ufak bir L Profil parçası
    2 - Kesmek için keski, makas
    3 - Delmek için ne varsa o
    4 - Vidalar da orjinal parçadan çıkanlar.

Toplam maliyet : 0 TL
    Harcanan zaman : 30dk - 1 saat ve ya üzeri saat (size kalmış birşey ki benim o kadar kısa sürdüyse herkes benden daha kısa sürede yapar)

Önce ki hali;

L Profillerin aşamaları;

Buna ekstradan, kenarları düzleştirebilir ve siyaha ya da istediğiniz bir renge boyuyabilirsiniz tabii.

Montaj;

Çamurluğu sökünce çıkan görüntü bu eğer ebay'den fendereliminator alırsanız bunuda söküp direkt hiçbir vida deliği açmadan bunu çıkardığınız yere onu takıyorsunuz ama benim sökmeme gerek kalmadı.

Ayrıca plakayı direkt bunun üzerine takan ecnebiler de var. Bunda sadece sol kenarında bir delik var sağınada bir delik açıp üzerine plaka ve sinyale göre bir parça yapıp plakayı takarsınız ama eğim vermezseniz dümdüz aşağı iner güzel olmaz bence.

Yapacak olan arkadaşlar ölçüleri tabii ki kendileri almalılar ama bu değişmez olan kısım da ki genişlik 11 cm.

Plakalık sinyallerle beraber takıldığında;

Ve bitmiş hali (plakamız küçük olsa daha güzel olacak ama bu da benim istediğim şekle yetti);

seyyid47, Green Arrow ve mesut hoca bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Eline sağlık. Bence bir app plaka siparişi ver

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık. Bence bir app plaka siparişi ver

Teşekkürler. Onu yapıcam da işte mühürlü yapıyoruz diyeni var ne olursa olsun yasak diyeni var yok plakayı gezdir yanında diyeni var ben bi' çıkamadım o işin içinden.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    2. motor olarak sehır içinde kullanmak ıcın bende gt250r almak ıstıyorum ama midemi bulandırdılar 100 kısden 80 i kol cıkartıyo falan fıstan dedı kullanan kısılere sormak ıstıyorum bılgılendırırsenız sevınırım

Alıntı shadow_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. motor olarak sehır içinde kullanmak ıcın bende gt250r almak ıstıyorum ama midemi bulandırdılar 100 kısden 80 i kol cıkartıyo falan fıstan dedı kullanan kısılere sormak ıstıyorum bılgılendırırsenız sevınırım

Yamaha r25 diyoru herkes şimdi ne alemde motor? Çok deli şikayetler sorunlar mevcut ama bence tamamiyle kullanıma bağlı. Motor dediğin ucuz çin malı bile olsa ben çıkacak sorunun çok büyük bir kısmısı kullanıcı hatasına veriyorum. Ben 2015 Ocak ayında 2014 model olarak aldım 1 sene oldu ama aşırı kullanmıyorum. Whatsapp grubumuz var üstte ki resimlerden birisi buluşma sırasında çekindiğimiz. Dediğiniz gibi kullanıcı kitlesine sormanız lazım ama bilinçli kullanıcı kitlesine. Facebook grubunda her iki tarafta mevcut ama oraya yazarsan arkadaşlar çok yardımcı olurlar.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    resimler gözükmüyor.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı shadow_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr var ise sizde gt250 bakın çok rahat edersiniz şehir içinde. Kol muhabbetleri 2008 ve öncesi kesici olmayan motorlarda yaygındı. Yeni nesil enjeksiyonlu ve kesicili makinalarda öyle bir dert kronik olarak mevcut değil.

Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimler gözükmüyor.
    Şimdi kontrol ettim resimler de sorun gözükmüyor.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    iyi ve akılcı olmuş eline sağlık,sayıglar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Resimlerden anlamadım tam olarak ama, orjinal parcanın geri dönüşümünü bozduğunuz her işlem berbattır gözümde. Biseyler yapmak isteyebilirsiniz ama , istendiği zaman orjinal parcayı takabiliorsan o iş , iştir gözümde. Görüntü güzel duruyor içine sindiyse güle güle kullan

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ve akılcı olmuş eline sağlık,sayıglar...
    Teşekkürler 😊

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlerden anlamadım tam olarak ama, orjinal parcanın geri dönüşümünü bozduğunuz her işlem berbattır gözümde. Biseyler yapmak isteyebilirsiniz ama , istendiği zaman orjinal parcayı takabiliorsan o iş , iştir gözümde. Görüntü güzel duruyor içine sindiyse güle güle kullan
    Resimlerden anlaşılmıyor o zaman ama ne/nasıl ve ya hangi açıdan resim eksik anlamadım. Orjinalliği bozmaya değmez hiç birşey bende aynı düşüncedeyim. Ne bir delik delindi ne eski çamurluk kesildi.. Herşey orjinal ne bir vida boşa çıktı ne bir vida eklendi. Sinyallerde çamurluğa yapışık değil, vidalı haldeydi onlar da da olumsuz işlem yapılmadı. Eski çamurluk olduğu şekilde sapa sağlam duruyor sonuçta birgün satılması gerekebilir ve yeni kullanıcı her parçaları üzerinde ve ya eksiksiz tam olarak teslim almayı ister. İçime sinmeseydi, istediğimi yapamasaydım doğal olarak söker eski haline getirirdim konuyuda açmaya gerek kalmazdı. 😊 Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)