Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CBF 150 Cafe Racer

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takipteyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sanırım m gidonu o depo ile kullanmak sıkıntılı olur. Insanın eli depo ile elcik arasına sıkışır gibi duruyor.

Kuyruğu kesmişsiniz. Motoru tek kişilik mi yapacaksınız?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    aslında cbf in deposu çok güzel genel hatlarıyla eğer brat tarzı yapıcaksan ki bana öyle geldi hiç sırıtmaz o depo ama tabi fazlalıkları traşlatıp düz olması lazım o vida takılan yerler birde gidon olarak clip on dedikleri gidonları tavsiye ederim zira bu m gidonlar hem acı olarak hemde genişlik olarak yapmak için yapılmış olduğu için hem seni yorar hemde görseli iyi değil birde son olarak yapmışken ayaklıklarıda geri aldırmanı tavsiye ederim

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence depo orjinal kalsın güzel durmuş konuyu bende takipteyim

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Aslında kuyruğu daha uzun bırakmak istiyordum fakat böyle daha iyi olacak gibi. Şimdiki haliyle 1.5 kişilik olacak, arkaya gelecek kişinin zayıf olması gerek İlk kestiğim çamurluk hiç ama hiç olmadı. Kendi kulakçıklarıyla bağlamaya kalkınca lastiğin epey üzerinde kalıyor, çamurluk işi sonraya kaldı. Gidon konusu hala kafamı kurcalıyor. Belki bir cross gidonu bile olabilir

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Tel jant, Düz depo, Kısa kuyruk ve sele, Disk frenler, Hoş bir eksoz vs. vs.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Arkadaşlar cg deposu deneyelim dedik sonuç bu;

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Beyin, regülatör, sigorta kutusu gibi normalde sele altında bulunan parçalar açıkta kalmasın, bir kutuya doluşturuvereyim diye internette metal kutu ararken, evdeki eski baharat kavanozları aklıma geldi. Kendileri şöyle bir şey olur;

Eldeki dremelle bir göz açtım ve içini mutfak tezgahlarına serilen yalıtkan malzemeyle (gerçi yalıtkan olması gerekiyor muydu bilmiyorum ama olası tıkırtıları da engellemesi amacıyla) kapladım. Kutuyu yine sele altlarına denk gelecek bir yere şasiden ufak bir ayaklık kaynatıp, kutuyu da ona montajlamayı planladım. Kabloları açılan gözden geçirdikten sonra kapağını kapatıp kalan boşluğu silikonla(başka bir malzeme konusunda fikir bekliyorum) doldurmayı düşünüyorum. Sonuç böyle oldu;

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Arkadaşlar tekrardan merhaba. Bugün sele, yeni gidon, far ayakları ve far (fotolarda mevcut değil), spor hava filtresi, akü, zincir dişli takımı siparişleri elime ulaştı.

İlk olarak seleyle başlayalım. Yapan arkadaş epey ilgili ve işinin ehli birisi. İlk olarak altına sunta gibi bir malzemeden parça kesti ve süngeri yapıştırıp şekillendirdi;

Ara aşamalarda diğer işlerimi halletmek üzere yanında bulunamadığım için fotoğraflayamadım fakat sonuç şu şekilde;

Bu seledeki kabartı olayları biraz sıkıntılı anladığım kadarıyla. O kabartıları vermek için deriyi ayrı bir süngere diktiğini söyledi fakat deriyi gerdirip montajı tamamladığınızda şişkinlikler ne yazık ki kalmıyor. Yine de gayet içime sinerek teslim aldım.

Sele altı sacı ve selenin duruşu;

Elektrik aksamı için yaptığım baharat kutusunu da geçici olarak koyduk henüz montaj yapılmadı

Hava filtresinin yapısı özellikle cbf150'nin kendi devasa modelinden sonra çok hoşuma gitti ama farklı bir renge boyamayı düşünüyorum. Geriye far ayakları(amortisör borusuna montelenen) ve far, amortisör körükleri, yeni manetler ve elcikler gibi ufak tefek parçalar kaldı. Gidon konusunda ise başka motorcudan bulduğumuz cg gidonunu ters çevirip taktık. Sele konusunda ise; ya arkaya doğru kalkan şasi uzantısını kesip düz kaynatacağız, ya da seleyi ve altındaki sacı ona göre şekillendireceğiz. Açıkçası arka parçayı düzleştirirsek, lastik sürter gibime geliyor.

Filtre, sele, gidonla ilgili genel bir görüntü;

Jantlar mat siyaha boyanacak, lastikler konusunda ise fikrim dahi yok. Yorumlarınızı bekliyorum.
    adapzarlı, Tige-R, incimage ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arkasına bi parça daha koyuluyor koltuğun motorunuzun duruşuna o parça çok harika olur

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Haklısınız eklemeyi unutmuşum. U şeklinde boru kıvırıp plakalık, stop ve sinyal grubunu da o parçaya eklemeyi düşünüyorum.
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam diğer o koltuklu halinde binerdim belki tam istediğiniz tarz olmazdı ama değişik daha güzel bir tarz olurdu tabi zevk meselesi. Konuyu takipteyim çok güzel ilerliyor

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam kafe cafer değilde ergonomik birşey yapardım. ducati scrambler gibi örneğin

Yesiam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD sporster
    selamlar.
    bırsuredır caferacer tasarımlarını ılgıyle takıp edıyorum.
    ınceledıgım tasarımlardan hosuma gıdenlerın resımlerını kayıt ettım.
    Tekerlek ile ilgili favorı resmımı paylasayım belkı sızınde ılgınızı cekebılır

https://www.instagram.com/p/2furBHgL...feracerturkiye
    philetoaster bunu beğendi.

_S_R_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CBR 600RR, Kanuni Seyhan, Peugeot GL10
    Kolay gelsin hocam takipteyim

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Tajipteyim, merakla bekliyorum. Temiz iş çıkacak

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Güzel gidiyor , takipteyim

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Guzel is tebrik ederim kolay gelsin oncelikle bi kac fikrimi soylemek isterim m gidon bundan daha iyi durmus egzozu da degistirirseniz ana hatlarda guzel cizgiyi yakalayacaksiniz bence gidon icin clip on handle bar da bakabilirsiniz cok yakisiyo tercihen sasi ve motor blogunu tamamen mat siyaha boyayabilirsiniz veya bazi kisimlari krom parlak kalabilir

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Arkadaşlar tekrardan merhaba. Motor yürür hale geldi sonunda. Sele çok ince geldiği için tekrar kaplattım. Far montajı ise amortisör borularına geçen ayaklıklarla yapıldı fakat çok yukarıda kaldığı için ters çevireceğim. Arkaya stop, plakalık takılmadı henüz. Egzostu da halledince son düzlüğe girmiş olacağız sanırım.

Son fotolar;

Bu arada sırf selenin sonuna 'U' profil kıvırtmak için sanayide saatlerce volta attım, kimse yapmadı veya uğraşmak istemedi. Bu konuda ne yapabilirim sizce?
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Tanidik usta veya ustunde bi fiyat belirtmek gerekir sanirim bide baska bi motorun yan kapaklarini alin derim kablolari kutuya koymak zor olabilir

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Gerçekten hoş olmuş. Bir araştırmak lazım bulmak için.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artci ayakliklarini ve egzosu soktunmu bie su elektrigi kutuya aldinmi tamamdir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler