Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1992 Jawa 350 ts Cafe Racer

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. Bu sene gerek bir taşıt ihtiyacı olsun gerek de içimdeki motor sevgisi olsun beni motosiklet almaya teşvik etti. Yakın zamanda Manisa/Salihli'den cafe racer tarzı bir motosiklet yapmak için Jawa 350 ts aldım.

Aldığım güne kadar hiç Jawa sürmemiştim anlamıyordum zaten Jawa'dan. Salihli- İzmir arası yaklaşık 110 km dir ve biz bu yolu 6 saatte geldik. Gerek bu motorun dilinden anlamadığımızdan gerekse motorun sıkıntılarından dolayı

Hatta yolda (gecenin 11'inde) tamirci buldum şansımıza ve debriyaj ayarını yaptırıp öyle devam edebildik. Motosikleti Menemen'e getirdikten sonra debriyajına iyice baktırdım. Debriyaj telini değiştirdim.

Yan grenajları ve sele altı plastiğini çıkardım.

Boya sökücü ve zımpara kullanarak boyalarını söktüm.

Far için tel ile kafes yapmayı düşündüm ama başarılı olamadım. Bunun için tavsiyeleriniz varsa söylerseniz sevinirim.

Asıl sorun bundan sonra başladı. Motorsikletimin yürüyeninde şu anda bir sıkıntı yok fakat sonuçta 92 model ve ben yürüyenin sıkıntısız olmasını istiyorum bu yüzden internetten parça siparişi verdim. Onlar geldi ve bu parçalar ile ustama gittim.

BUJİ CHAMPİON (2)10,00 TL
    DEBRİYAJ TABLASI 35,00 TL
    KRANK ALİMİNYUM KEÇE 10,00 TL
    KRANK ALÜMİNYUM ARA KEÇE 12,50 TL
    KEÇE TAKIM ,12,50 TL
    M TİP GİDON 20,00 TL
    BİYEL KOLU(2) 148,60 TL
    CONTA TAKIMI 13,20 TL
    ARKA FREN BALATASI 20,00 TL
    ÖN FREN DİSK BALATASI 9,50 TL
    DEBRİYAJ ZİNCİRİ 32,00 TL Alacak olanlar için fiyatlarını da yazdım.
    Bu arada ustam İzmir/Menemen'de Jawa'dan anlayan birisi. Parçalar ile gittğimde bunların takılması için bayağı bir yüksek fiyat söyledi. Motor ayrılacak, açılacak, pistonları alıp İzmir'e rektefiyeye götürecekmişim, krank kollarını çaktıracakmışım onların haricinde motorun indirilmesi şasiye kadar ayrılması yaptırdığım parçaların montajı, motorun geri toplanmasına hatırı sayılır derecede bir fiyat söyledi. Öğrenci olduğum için benim böyle bir fiyat vermem imkansız ama ustam gerçekten Jawa'dan anlayan iyi bir insan. İzmir'de bildiğiniz bu dediklerimi yapabilecek bir usta tavsiye edebilir misiniz? Ayriyetten tavsiye edeceğiniz şeyler var mı? Bu işe gönül verdik devamının da gelmesini istiyorum. Zaten ben motorsiklete bir şeyler yaptıkça sizler ile de paylaşacağım. Şimdiden herkese teşekkürler iyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Sele için de Solidworks'den koltuk çizdim. Bunu cnc ile kestirip kalıp olarak kullanacağım. Üstüne fiberglass ile kaplatıp sele için altlık yapacağım ardından da kahverengi deriden selemi tamamlamayı düşünüyorum.
    kahve bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hayırlı olsun.
    Bir çok engel çıkacak karşına, hazırlıklı ve sabırlı ol.
    Olmaz denilen herşeyin isteyince olabileceğini öğreneceksin.
    Bazen sadece ufak bir delik açtırmak, yada kaynak yaptırmak için bir gün usta usta gezeceksin ve buna benzer bir sürü sıkıntı yaşayacaksın.
    Ama dediğim gibi sabırlı ol, acele ile yapmaya kalkarsan çabuk bıkarsın.
    Şimdiden kolay gele
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kolay gelsin. Umarım gönlüne göre bir motor ortaya çıkar. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    cesaretini tebrik ediyorum. Anlamadığın bir işe bulaşmak büyük cesaret ama acele etmeden yavaş yavaş kendi yerinde varsa halledersin

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cesaretini tebrik ediyorum. Anlamadığın bir işe bulaşmak büyük cesaret ama acele etmeden yavaş yavaş kendi yerinde varsa halledersin
    Teşekkür ederim. Zaten yavaş yavaş yapmak zorundayım. Okuduğum bölüm başka şeylere vakit ayırmama pek müsaade etmiyor

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin. Umarım gönlüne göre bir motor ortaya çıkar. Sabırsızlıkla bekliyoruz.
    Teşekkürler bir şeyler yaptıkça burdan paylaşacağım.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun.
    Bir çok engel çıkacak karşına, hazırlıklı ve sabırlı ol.
    Olmaz denilen herşeyin isteyince olabileceğini öğreneceksin.
    Bazen sadece ufak bir delik açtırmak, yada kaynak yaptırmak için bir gün usta usta gezeceksin ve buna benzer bir sürü sıkıntı yaşayacaksın.
    Ama dediğim gibi sabırlı ol, acele ile yapmaya kalkarsan çabuk bıkarsın.
    Şimdiden kolay gele
    Ustadan fiyat aldıktan sonra çok moralim bozuldu açıkçası hatta motora bindiğimde keşke başlamasaydım diye düşündüm ama içimde bi umut var bunu yapacağıma dair. Dediğiniz gibi sabırlı olmak lazım. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Bugün benzin deposuna el atayım dedim. Çıkartması bayağı uğraştırdı alet edavat olmayınca :D 1 ingiliz anahtarım ve 1 tane de pensem vardı.
    Buradaki vida yerine resmen kaynamış. Pas sökücü olmasa açamazdım.

Depo, çamurluk ve yaklaşık 7 litre yağlı benzin

Bu da motorun çıplak hali

Deponun hali içler acısı. Boya üstüne boya, macun üstüne macun atılmış

Boyasını çıkarabildiğim kadar çıkardım boya sökücüm bitti. Yarın boya sökücü alıp devam ederim artık.
    kordinaryus bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarım bırakıp kaçıp gitmek yok ama

Bende bugün logo tasarlayıp reklamcıda yaptırdım. Aslında 10 dakikasını alacak iş için "vektörel çizmem lazım uzun sürer, akşam üstü gel teslim edeyim" dedi.
    Reklamcı çalıştığım yerin işlerini de yaptığı için tanıdık olunca, "çay söyle çay gelene kadar çizersin zaten" dedim. Çaycı da uyuşuk adammış, çay gelene kadar çizdi gerçekten
    Velhasıl bugün boya işi bitti. Ve işten, evden, evdeki veletten fırsat buldukça yapmaya çalıştığım proje yavaş ta olsa ilerliyor bir şekilde.
    O yüzden acele etme diyorum. Acele etme ki hevesin kaçmasın.
    Tekrar kolay gele...
    Tequ bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi kolay gelsin bir jawacı daha katıldı

devamını merakla bekliyorum

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Takipteyim

Motosikleti
    Yamaha R25
    Allah kolaylık versin

Hepinize tek tek teşekkür ederim. Bugün depo, çamurluk ve yan kapakları boyamaya verdim. Mavi renk olarak boyatacağım bittiği zaman fotoğrafları yüklerim

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    kolay gelsin elimde aynısının beyazı var satışını aldığımızda bizde başlayacağız

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Güzel birşeyler olacak gibi takip edelim.
    Kafesli far almani tavsiye ederim hiç ugrasmadan.
    Illa kendim yapiym dersen elektrikcilerin kullandığı bakır kablolardan al şekil ver birlesimleri lehimle.
    cem_bloodz bunu beğendi.

El7is - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım. Yenisini arıyorum.
    Rast gelsin. Güzel olacağa benziyor. Sabırlı olunursa.
    Böyle işler de jetpide iyi gider.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    merakla takipteyim. gidişat güzel. elinize sağlık.

Bobbers20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Konuyu takipteyim başarılar dilerim. Denizlide de bir kaç sefer beyaz bir 250lilik jawa vardı tracker gibi yapılmış çok güzeldi.Ne zaman görsem git jawa al fikri zihnimden çıkmaz oldu

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    taqip.....

Kolay gelsin...

Gelişme var mı?

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    abi sanada sorayım gidon kilidi ve koltuk kilidi nasıl sökülüyor biliyomusunuz? anahtarını bulamıyoruz zor durumdayız

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ben genelde spiral/ispiral/flex/taşlama (artık adı her neyse halen bulmadım gerçek adını) makinasının ağzına tel fırça takıp boyayı 2-3 dk. da temizliyorum. Boya sökücü vs. en zor ve meşakkatli yolu seçmişsin sen.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler