Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kim motorsikletinin bakımını kendi yapıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Servis ücretleri oldukça yüksek, Japon motorsikletleri ise oldukça dayanıklı, ve üzerinde kolay çalışılabilir şekilde dizayn edilmişler. Uzun süre yağ ve filtre değişimi dışında bir şey istemiyorlar.

O yüzden yağ ve filtre değişimini hep kendim yaptım. Hem ucuz, hem kaliteli yağ ve filtre kullanabiliyorsunuz, hem de aletle daha yakın bir ilişki kurulmuş oluyor, hem de stres atmaya yarıyor...

Ya siz?
    Mitoqondri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Aynı fikirdeyim bakımı kendimiz yaparak hem motoru tanıyoruz hemde ufak bir arıza durumunda ne yapabileceğimiz hakkında fikir sahibi oluyoruz

DarkWheel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (SATILDI)Yamaha XVS 1300 Midnightstar
    Her bakımını montajını kendim yapıyorum. Bi yağ değişimine 150 lira para vermeye son.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Bakımını kendimiz yaptığımızda garanti ne oluyor?

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Bende kendim yapiorum elimden geldikce. Arkadasin dedigi gibi 1000 bakimi icin servise goturmek zorunda kaldim.. benden sadece filtre parasi aldilar yagida kendim goturdum

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    piyasada öyle ustalar var ki artık bakım,mekanik,elektrik arıza veya boya işlerini neredeyse artık kendim yapıyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zamanında o kadar fazla uğraştım ki midem bulandı, tüm aletlerim ve garajım vardı tek silindir motorlarımda piston değişimi bile kendim yapardım. Sonra bir nefret geldi. Garajım duruyor ama 1 tornavidam bile yok çok şükür. Zincir temizleme ve yağlama dahil olmak üzere hiçbirşeye dokunmuyorum. bir vida sıktırmaya, zincir temizletmeye,yağlatmaya servise götürüyorum arka tekeri çevirip yağ bile sıkmam. Şahitlerim var İzmir yükseliş plakayı bile oraya gidip taktırdım Zincirlerim hep orada temizlendi yağlandı.

bırakın bakımı motosikletimi bile kesinlikle yıkamam, yıkamacı yıkar,durular, kurular elimi sürersem namussuzum. Elimde olsa benzin almaya bile gitmeyeceğim. Motosiklet benim için hobi,lastik havalarına bile lastikçi bakıyor. çok yoğun işim gücüm 2 tane çocugum ve başka hobilerim var. Motorun M si ile uğraşmam binmekten başka. 2015 CBR 1000RR ım ve yine 2015 CBR 650F im var ikisinide 0 aldım. 36 gündür 2 motosikletimde çalışmadı, varın siz düşünün.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dün stok 17 dişliyi 16 dişli ile değiştirdim. Daha önce hiç yapmamıştım. KTM'i de kutluyorum bu kadar kolay çalışılabilen bir motosiklet yaptıklarından dolayı. Zincir ayarlama vs. Honda'dan bile kolay. Doğru düzgün bir alet seti ile gelmiş olması da güzel.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bakımdan fazlasını yapıyorum 2 kez motor yardım.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    sana şimdi ne desem ki bilemedim, ilk kez böyle oldum )

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında o kadar fazla uğraştım ki midem bulandı, tüm aletlerim ve garajım vardı tek silindir motorlarımda piston değişimi bile kendim yapardım. Sonra bir nefret geldi. Garajım duruyor ama 1 tornavidam bile yok çok şükür. Zincir temizleme ve yağlama dahil olmak üzere hiçbirşeye dokunmuyorum. bir vida sıktırmaya, zincir temizletmeye,yağlatmaya servise götürüyorum arka tekeri çevirip yağ bile sıkmam. Şahitlerim var İzmir yükseliş plakayı bile oraya gidip taktırdım Zincirlerim hep orada temizlendi yağlandı.

bırakın bakımı motosikletimi bile kesinlikle yıkamam, yıkamacı yıkar,durular, kurular elimi sürersem namussuzum. Elimde olsa benzin almaya bile gitmeyeceğim. Motosiklet benim için hobi,lastik havalarına bile lastikçi bakıyor. çok yoğun işim gücüm 2 tane çocugum ve başka hobilerim var. Motorun M si ile uğraşmam binmekten başka. 2015 CBR 1000RR ım ve yine 2015 CBR 650F im var ikisinide 0 aldım. 36 gündür 2 motosikletimde çalışmadı, varın siz düşünün.
    Paranin gozu kör olsun. Insani ne hallere düşürüyor.. 😉
    aquarist4, uday.31 ve 68charger bunu beğendiler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    KTM 1290R alıp servis ücretini düşünmek garip geliyor bana.
    eroceto bunu beğendi.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    bakımları kendim yapmaktan yanayım hem ıcım rahat oluyo motoruma ne konuldugunu fılan daha bılıyorum mısal cok denk geldım adam motoru tamırcıye ya da servıse bırakıyo bakım yapılcak dıyo usta en adı yagı koyup en ıyı yagı koydum dıyo motorum sorun cıkardıgında kendı yapabılcegım bıseyse sorunu fılan ıyıce arastırıp kendım yapıyorum
    68charger bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Her şeyini kendim yapıyorum, daha ustaya gerek kalmadı hiç
    68charger bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM 1290R alıp servis ücretini düşünmek garip geliyor bana.
    KTM, evime 80 km uzakta. Git gel bekle bir gün demek. Ve saatlik servis ücreti $130. Buna parça ve vergi ekleyin. Mesela valf aralıklarının kontrol edildiği bakım $800 civarı, ki motorsikletin fiyatının yüzde beşine tekabül ediyor.

İlk 1000 km bakımı da $350-$400 civarı tutacak, ki yağ filtre dışında yaptıkları çok da matah değil. Yine de Honda kadar güvenilir bir motorsiklet olmadığı için servise götüreceğim, ne olur ne olmaz. Benim gözümden kaçan bir şeyi farkederler belki. Bir de yazılımını falan güncelliyorlar...

Velhasıl motorsiklet muadili bir Honda'dan %70 daha pahalı. Ancak bakımı da dahil edince fark iki katını geçiyor aslında. İnşallah alıyorken denediğim iki yaşındaki Ducati Multistrada gibi dağılmaz birkaç sene sonra...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptığınız işi elinize yüzünüze bulaştırırsanız ve o gün stresliyseniz zaten, durum iyice oka sarıyor. Alet edevat yetmeyince de delirtiyor

Bu iş biraz sabır işi. gerçekten bazen el sürdüğüne pişman da edebiliyor.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM, evime 80 km uzakta. Git gel bekle bir gün demek. Ve saatlik servis ücreti $130. Buna parça ve vergi ekleyin. Mesela valf aralıklarının kontrol edildiği bakım $800 civarı, ki motorsikletin fiyatının yüzde beşine tekabül ediyor.

İlk 1000 km bakımı da $350-$400 civarı tutacak, ki yağ filtre dışında yaptıkları çok da matah değil. Yine de Honda kadar güvenilir bir motorsiklet olmadığı için servise götüreceğim, ne olur ne olmaz. Benim gözümden kaçan bir şeyi farkederler belki. Bir de yazılımını falan güncelliyorlar...

Velhasıl motorsiklet muadili bir Honda'dan %70 daha pahalı. Ancak bakımı da dahil edince fark iki katını geçiyor aslında. İnşallah alıyorken denediğim iki yaşındaki Ducati Multistrada gibi dağılmaz birkaç sene sonra...
    neden honda ya bindiğimin cevabı servis ücreti 600 cc motor için 60 tl artı KDV
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Elimden geldiğince tüm bakımlarını kendim yaptım şuana kadar (Yağlar, filtreler, bujiler, balatalar, hidrolikler) Motorla zaman geçirmek keyifli geldiği sürece uğraşırım.
    68charger bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden honda ya bindiğimin cevabı servis ücreti 600 cc motor için 60 tl artı KDV
    Doğru düzgün yağ ve orijinal filtre o fiyat yahu. O kadar ucuz mu bakım orijinal Honda servislerinde?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arap şıhları, emirleri gibi
    Adamlar binmek için değil sadece egoyu tatmin etmek için alıyor.
    Garajımda dursun da varsın binilmesin..
    Yeter ki benim olsun..

Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)