Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr125 debriyaj mı kilitledi yardımm dostlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125 R// cbr 250R // R25 // MT-07
    öncelikle selamünaleyküm abilerim kardeşlerim.
    motorumla uzun yol yapmıştım, son yaptıgım yolculukta zinciri yaglayıp yola cıktım ve üzerinden 900 km geçmişti. bir haftadır motor yatıyordu. bu akşam iki kişi binip sahile gittim. sahilde dişlilerden ses geldi ve 3. vitesdeyken debriyaja basıp durdum. devamında vites üçte kaldı değiştiremiyorum. debriyajda da hareket etmiyor. gaza bastığımda gaz yemiyor. gıııjjgıııjjj ses yaptı ben de kapadım. elim debriyajda çalıstırdıgımda motor kısmından ses gelmiyor noral yani . motor debriyajda da hareket etmiyor.
    zincir kendini salmıştı ve yağsızdı. balataların 2500 km önce ustaya gittiğimde henüz sağlam bekle demişti. ben de yeniletmedim debriyaj balatalırını.
    motoru elimde evime getirdim. zinciri dişliden sökerek getirebildim. yanımda anahtarlarım vardı çok şükür..

sevgili arkadaşlar sizce durum ne kadar kötü? mevzu balatalardan mı kaynaklı ?

sabırla okuduğunuz için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    O kadar güzel yazmışsınız ki, simultane tercüman çağırmama az kaldı. Yazdıklarından anladığım kadarı ile motosikletin motoru çalışıyor ama tekerlekler hareket etmiyor. Eğer durum böyle ise, debriyaj çekili ve devir saati hareket ediyor ise, büyük ihtimal ile debriyaji yemişsindir. Yani dişlilerin kırılmış,yamulmuş,vb. şekilde kitlenmiştir. Olayın balata ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bir keresinde debriyaj balatası yanan bir motosiklet görmüştüm, ayırmıyordu, ama soğuduğu zaman bırakmıştı.. Konu hakkında bir usta gibi bilgili değilim, şahsi fikrim bu yönde. Zinciri sökmek akıllıca bir iş olmuş, kapak açılınca ne çıkacak bakalım.. Buradan bildirirsen bize de bilgi olur.

Motosikleti
    honda cbr 125 R// cbr 250R // R25 // MT-07
    cevabınız için teşekkürler Levent bey

motoru avcılar mustafa kemal paşa mahallesinde bir ustaya bıraktım. sağ kapaktan arızalı bir durum cıkmadı, balatalar ortanın üstünde ve orjinal cıktı.
    sol kapağı açacaz bu akşam; muhtemel şanzımanda kırık dökük bir şeyler var.. gelişmeleri buradan yazacağım tek tek.

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    Sorunun şanzuman mili yada şanzuman dişlisi debriyajdan kesinlikle deil oyle yada boyle şanzumani dagitmismis en buyuk sebep ise gergin zincir ayari gecmis olsun şanzumani acmisken masur rulmanlarinida degistir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler