Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garaj Kapısı İçin Cam Filmi tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bahçeye yaptığım garajın kapılarını camdan yapmaya karar verdim. Daha çok atölye gibi olacağı için ışık alması iyi olur diye düşündüm.
    2 aadet 70cmX200cm'lik kayar kapı için cam kestireceğim, o kadar büyük camın kırılmaya karşı güvenlikli olması iyi olur, buralarda lamine ya da temperli cam da bulamadım, aklıma cam filmi geldi. Hangi cam filmini önerirsiniz, hafif koyu gri de olabilir?

Ayrıca kaç mm'lik cam taktırsam daha iyi olur, en ince olan 4mm yeterli olur mu acaba cam filmiyle birlikte?

Cevaplar için önceden teşekkürler.

Sam@ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Istedigin sekilde bir cam filmi(kırılmaya karşı dirençli) sana epey gereksiz masraf açacaktır. Ki sandığın kadar da direnç yaratmıyor o filmler bilgin olsun.
    Ama bir öneride bulunabilirim nacizane, o cam takacağın kısımları boydan boya cam yapmamak en azından dikeyde ortadan bi profil daha atmak çok işini görecektir. Camı 2 x 98x70 atarsın hem cam daha ucuza gelir hem daha güvenilir olur. Illaki cam filmi atacaksan bunlar genelde 3 derecedir. Koyudan açığa doğru ve sanayide-reklamcılarda cok rahat bulabilirsin.
    Hem içerisi ışık alsın hem dışardan görünmesin, dayanıklı olsun istiyorsan yine reklamcılarda (ismini tam hatirlamiyorum) delikli, şu seçim arabalarını falan kapladıkları bir malzeme var ondan kullanabilirsin. Ancak cam filmi de yapsan diğer seçeneğide kullansan camı monte etmeden önce uygulamak yararına olacaktır.
    fazil bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Eline sağlık, çok güzel olmuş.
    Ortadan yatay profil atıp, alt kısımlara mdf veya ağaç panellerden koyabilirsin fakat ağaç panellerin incesi yok sanırım. Kapıların ortadan yukarısı cam olur. Kapı çerçevelerinin kalınlı kaç cm ?
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Kapi cercevelerini 25mm kosebentten yaptim. Dediginiz gibi plywood (kontrplak) ya da masif ahsap yapilabilir bir kismi. Ama en azindan kayar kapilarin tumu tek parca cam olsa guzel olacak gibi geliyor.

Delikli olan sanirim perfore cam filmi, ona da bir bakayim. Aslinda cam konusunda en sevdigim eski ev camlari, ustu duz olmayan sanirim merdane gibi bir aletle yapilmis olan 1940 oncesi tam duzgun olmayan, camlar. Onlardan bulsam bir yerlerde cikma falan cok guzel olurdu.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Güzel olur ama o yüksekliğe 3 mm cam takılırsa ne kadar sağlıklı olur, film ne derece sağlam yapar ?
    Son fikrimi söylüyorum
    Kenarlara kullanacağınız malzemenin kalınlığı kurtarır ise kapılara da aynı malzemeyi kullanın ama çerçeve şeklinde.

https://www.google.com.tr/search?q=%...SYrpCtd_Vrs%3D
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Birkac fotograf daha ekleyeyim:

Bu da kullanmayi dusundugum film:

MasterCare AÇIK SİYAH Cam Filmi ( 75 cm X 10 mt - 7.5 Metrekare) - 75TL

Link:

http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-k...kare-P67242001
    Sam@ bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)