Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Street Tracker'a Adım Adım

Motovento
    REKLAM ALANI
    CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Değerli abilerim ve arkadaşlarım, uzun zamandır uğraştığım motorum Vulture'u street tracker yapmaya çalışıyorum. Baya ilerleme kaydettim fakat bir yerde kaldım, yardımınıza ihtiyacım var. Sorum şu :

Motorumun far tası nikelaj, fakat ben parlak siyah bir görüntü istiyorum. Direk siyah far tası bulmaya çalıştım ya plastikti ya çok büyük yada watt'ı uyumsuz olduğu için teorikte bile ilerleyemedim. Bende en son artık bu nikelajı zımparalayıp parlak siyaha boyama kararı aldım el mahkum. Aklımda iyice zımparalayıp yanmaz sprey boya kullanmak var fakat nasıl sonuç alacağımı kestiremiyorum, aynı zamanda bu boyanın kalanını egzozu boyamada kullanmak istiyorum.. Boyama konusunda bilgili arkadaşlar bana en basit ve en ucuz yolu önerirse memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Farın dışını boyayacaksan yanmaz boyaya gerek yok, zımpara+astar+boya+vernik atacaksın.(İyi bi görüntü istiyosan 4 adımı da atlama, hele plastikse astar şart yoksa atar boyan. )

Egzoz için bi kutu boya gerekli, ben şahsen arabama far karatma(far içi) yapıp kalanını egzoza atmıştım ama yetmemişti. En az 2 kat at derim.
    efendy06 bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    3 kat boya attım egzoza, orjinalden iyi oldu boyası. Ama sabırla 3 saat zımparaladım.
    Yanmaz boyanın ısınması gerekiyor tam olarak sertleşmesi için. Egzoz ısındığı için bir nevi fırınlanmış oluyor boya, far tasını nasıl ısıtacaksın?

Motosikleti
    Teşekkürler, söküp elimize alıp sanayide boya yapan birine gideceğiz anlaşıldı

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, söküp elimize alıp sanayide boya yapan birine gideceğiz anlaşıldı
    Halihazırda siyah far tası satılıyor. Sanırım yenisini alsan daha ucuza gelir. Yahut eline ince zımpara al, zımparala güzelce, sonra sık siyah spreyi gitsin. Kaliteli bir markanın boyasını alırsan gayet güzel olur. Fırına falan da ihtiyacın kalmaz. Zaten bir kutu boya egzoza tam yetiyor. 3 kat sıkınca çok güzel görünüyor.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Spreyi deniyoruz o zaman fotoğrafları atarım elim değince

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    fabrikalardaki gibi parçanın girebileceği boyutta boya küpü oluştur. parçaya negatif bağlantı vererek boyanın içine daldır. normal boyalarda hava kabarcıkları olduğu için boya sökülüp duruyor. Araba boyalarının uzun süre kusursuz olması bu şekilde sağlanıyormuş. tavsiyem budur.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrikalardaki gibi parçanın girebileceği boyutta boya küpü oluştur. parçaya negatif bağlantı vererek boyanın içine daldır. normal boyalarda hava kabarcıkları olduğu için boya sökülüp duruyor. Araba boyalarının uzun süre kusursuz olması bu şekilde sağlanıyormuş. tavsiyem budur.
    O öyle değil, boyalarda da pozitif partiküller bulunuyor, o kadar sağlam olmasının sebebi o. Ayrıca fırınlanıyor. Sadece negatif elektrik vermekle bitmiyor yani. Bir de çoğu far tasının plastik olduğunu düşünürsek. Bu arada içine far tası sığacak büyüklükte boya küpünün içini de boya ile doldurmak gerekmiyor mu?

Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli abilerim ve arkadaşlarım, uzun zamandır uğraştığım motorum Vulture'u street tracker yapmaya çalışıyorum. Baya ilerleme kaydettim fakat bir yerde kaldım, yardımınıza ihtiyacım var. Sorum şu :

Motorumun far tası nikelaj, fakat ben parlak siyah bir görüntü istiyorum. Direk siyah far tası bulmaya çalıştım ya plastikti ya çok büyük yada watt'ı uyumsuz olduğu için teorikte bile ilerleyemedim. Bende en son artık bu nikelajı zımparalayıp parlak siyaha boyama kararı aldım el mahkum. Aklımda iyice zımparalayıp yanmaz sprey boya kullanmak var fakat nasıl sonuç alacağımı kestiremiyorum, aynı zamanda bu boyanın kalanını egzozu boyamada kullanmak istiyorum.. Boyama konusunda bilgili arkadaşlar bana en basit ve en ucuz yolu önerirse memnun olurum
    Hocam takipteyim. Aşama fotoğraflarını bekleriz.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Makineni ben de merak ettim genel bikaç foto da atarsın herhalde
    Alacağın 3-4 kutu boya, boyacılık işin yok bence
    egzoz için 1 kutu yanmaz boya (astar vernik atma)
    far için plastik astarı+boya+(parlak ve uzun ömürlü olsun dersen vernik)
    gerisi senin el becerine kalmış
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Bende merak ettim, şu ana kadar yaptıklarını fotoğraf olarak paylaşman mümkün mü?

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    tavsiyem iyi bir zımparalama işleminin ardından sprey boya kuruduktan sonra 2. bir kat son kat olarakta sprey vernik uygulayabilirsin.

Motosikleti
    Bu motor tip itibariyle zaten cafe racer ve street tracker'a çok uygun, ben arka grenaj iptali ve koltuğu iptal etmedim, koltuğun döşemesini değiştirdim hem konforlaştırdım hem şekil verdim. İşlem tamamlansın güzelce bir yıkayıp fotoğrafları atacağım arkadaşlar, Son işlem, Far tasını siyaha boyayıp farın önüne ızgara yapacağım. Boş yapma fotoğraf gönder dediğinizi duyar gibiyim. Yakında
    mmysgr bunu beğendi.

rozetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150
    Siyah folyo ile kaplatın

Nerede resimler

Motosikleti
    Bajaj Boxer Bm 150
    Nerde ulan fotoğraflar ? Sen bizimle toy toy mu geçiyorsun olum !
    Diye bir giriş yapmayacağım elbette Ama sen cafe racer diyerek iştahımızı kabarttın ve yemeği getirmiyorsun bro kısa zamanda at bizde emeğini görelim tebrik edelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)