Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200NS Sticker Sökme Yardım Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim oy üzden bana en mantıklı burası geldi. Pulsar'ın kullanıcıları sayfasına yazdım ama pek takan olmadı Dün akşam sahibinden'de bir ilan gördüm Kırmızı pulsarın bütün stickerlarını sökmüş ve daha güzel olmuş üstündeki gri renk gitmiş zaten çirkin duruyordu. Kaplamayı düşünüyordum motoru ama ilanı görünce bu seçenek da mantıklı geldi fakat boyaya zarar vermeden stickerları nasıl sökeceğimi bilemiyorum bilgi sahibi olmadan da yanlış bir şey yapmak istemiyorum doğrusu. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Ilık suyla stickerı bir sıvazla çıkarmayı kolaylaştırır sonrasında boyanın üzerinde kalan yapışkanı da kolonya+pamuk la rahat rahat silebilirsin.
    ENİGMA ve MFTaşkıran bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bu işler genelede bir sıcak hava kaynağı yardımıyla yapılır. Sizin durumunuzda bir saç kurutma makinası yardımıyla olabilir mesela, kalan yapışkanı da mazot/gazyağı gibi bir şeyle temizleyebilirsiniz çok rahat. YAkıt artığının boyada kalıp zarar vermemesi için enson olarak genel bir yıkama yapabilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler genelede bir sıcak hava kaynağı yardımıyla yapılır. Sizin durumunuzda bir saç kurutma makinası yardımıyla olabilir mesela, kalan yapışkanı da mazot/gazyağı gibi bir şeyle temizleyebilirsiniz çok rahat. YAkıt artığının boyada kalıp zarar vermemesi için enson olarak genel bir yıkama yapabilirsiniz.
    Saç kurutma makinasını ne kadar tutmam gerekir ? Yani aşırı ısıdan zarar vermeyeyim ne kadar sürede çıkabilir kıvama ne zaman gelir

Motosikleti
    xmax250
    yapıstırıldıktan sonra üstüne cile atılmıssa mutlaka iz kalacaktır dikkat et...

Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapıstırıldıktan sonra üstüne cile atılmıssa mutlaka iz kalacaktır dikkat et...
    Teşekkür ederim tavsiye için dikkat ederim.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ben benim Boxer'da saç kurutma makinasıyla 1 dakika ısıtıp ucundan yavaşça çektim ve yağ gibi çıktı geldi. Kalan yapışkan artıklarını da pamuk ve ince sentetik tinerle (gazyağıyla daha iyi olur) bir sildim işlem tamam.

Ancak burada önemli olan stickerın üzerinde vernik olmaması. Vernik varsa stickerı çıkarınca orası mat ve oyuk kalır. Bu yüzden sadece yandakileri sökebildim.
    MFTaşkıran bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    silmek gerekirse benzinle sil
    gazyağı mazot kalıntı bırakabilir

bence sökme derim bırak orijinal kalsın
    kalan parçaları kırmızı folyo kaplasan güzel olabilir ama kırmızı güneşte çabuk solar turuncu gibi olur

aslında çamurluğu kıpkırmızı boyayacaksın üstüne de 2 kat vernik sıkacaksın
    cbr250 ön çamurluk gibi olacak
    ohh miss gibi

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama, tank korumasının üzerindeki sert pulsar yazısını nasıl çıkarmamı tavsiye edersiniz? çok sağlam yapıştırmışlar onu sanırım. çok da zorlamak istemedim ama.. yine de deneyen varsa bi sorayım dedim. yine saç kurutma makinesi işe yarar mı? daha sonra gaz yağıyla geri kalan yapışkanları silmeye kalkarsam, boyaya zarar vermeyeceğinden emin misiniz?

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Last King adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama, tank korumasının üzerindeki sert pulsar yazısını nasıl çıkarmamı tavsiye edersiniz? çok sağlam yapıştırmışlar onu sanırım. çok da zorlamak istemedim ama.. yine de deneyen varsa bi sorayım dedim. yine saç kurutma makinesi işe yarar mı? daha sonra gaz yağıyla geri kalan yapışkanları silmeye kalkarsam, boyaya zarar vermeyeceğinden emin misiniz?

gaz yağı boyaya zarar vermez aksıne besler.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Çift taraflı bant ile yapışık, biraz ısıtıp araya sağlam bir ip ve ya misine geçirerek çıkarta bilirsiniz, kalan yapışkan atıklarını çıkartmak için wd40, mazot ve ya gaz yağı kullana bilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)