Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Yağı Önerisi (Motul C2, C2+, C4)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Merhaba arkadaşlar,

Birkaç başlık okudum ama tam olarak kestiremediğimden farkı sormak istedim:

http://www.motomaxonlineshop.com/motul-c2-chain-lube-road-400ml-zincir-yagi-pmu3024
    http://www.motomaxonlineshop.com/motul-c2-chain-lube-road-400ml-zincir-yagi-pmu3025
    http://www.motomaxonlineshop.com/motul-c4-chain-lube-factory-line-400ml-zincir-yagi-pmu3027

Bu üç ürünü birbirinden ayıran bir durum var mı standart bir kullanıcı için? MT-125 şehir içi kullanım için bir zincir yağı arıyorum da, bu C serisindeki teknik fark nedir açıklayabilen olursa çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ipone denedim, begenmedim. Yamalube denedim, motorun her yeri zincir yagi oldu, begenmedim. Motulle yagladim dun, su ana kadar muhtesem. Benim MT-07 icin C2 road kullaniyorum fark nedir bilmiyorum. Ama bahsettigin listedekilerden C4 pist icin onu biliyorum. 3024 disindaki yaglara bakmana gerek yok MT-125 icin

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ipone denedim, begenmedim. Yamalube denedim, motorun her yeri zincir yagi oldu, begenmedim. Motulle yagladim dun, su ana kadar muhtesem. Benim MT-07 icin C2 road kullaniyorum fark nedir bilmiyorum. Ama bahsettigin listedekilerden C4 pist icin onu biliyorum. 3024 disindaki yaglara bakmana gerek yok MT-125 icin
    Tamamdır teşekkür ettim siparişimi vereyim. (:
    There are seven days in a week. And `one day` is not one of them.

ben ipone zincir spreyi aldım onu kullanıyorum. zincire iyi yapışıyor sağa sola sıçrama yapmıyor. zinciri ne ile temizlememiz gerekir gaz yağı, mazot, wd40 vs... hangisini tavsiye ediyorsunuz. zincir oringli.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    C2 road kullandım memnundum daha sonra tekrar almak istediğimde bayide c2 plus vardı.
    Tek farkı teflonlu yani yağın beyaz renkte olması sıktığında belli ediyor kendini 2sinden de memnunum.
    Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsin C2 yada C2 plus ı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ipone zincir spreyi aldım onu kullanıyorum. zincire iyi yapışıyor sağa sola sıçrama yapmıyor. zinciri ne ile temizlememiz gerekir gaz yağı, mazot, wd40 vs... hangisini tavsiye ediyorsunuz. zincir oringli.
    Gaz yağı başarılı bu konuda.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    o ringli zincir yağı tutar zaten
    sıvı yanmış motor yağıyla yağı yedir önce zincirlere
    o ringler bayram etsin
    daha sonra da KAUÇUKLU GRES ile (lukoil 1 kg 8 tl)
    üstten diş fırçasıyla bir daha yağlama yağ

kauçuklu gresin yapışma özelliği var kolay kolay atmaz (diğer yağla karıştırıp çok inceltmedikçe)
    kauçuklu gres suya karşı dayanıklıdır normal gres gibi sudan etkilenmez

zincir temizliğini gazyağı ile yap
    bulamazsan mazot da olur
    ferhatkars ve Darkin bunu beğendiler.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Şahsi tavsiyem c4. Performans açısından daha iyi ama diğerlerine göre bir nebze daha sık yağlaman gerekir. Beyaz renkli olduğu için zincirin yağ durumu ne alemde, nereleri yağladın nereleri yağlamadın daha net görebiliyorsun. c2 ve c2+ biraz daha yapışkan, yağmura çamura daha iyi dayanır, yağmurda çamurda çok kullanmıyorsan gerek yok denebilir. Motulun yağları genel olarak kalitelidir, hangisi olursa olsun güvenerek alabilirsin, zincir yağları sıçratmaz, motor yağları vites geçişlerini rahatlatır. Motuldan şaşma derim Zincir yağlamayı akşamdan yap sabaha kadar iyice yapışsın, yoksa hangisi olursa olsun sıçratır ziyan olur
    Darkin, tozluklu, mfg_fatih ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

gaz yağı ve yapışkan yağlarla ilgili küçük bir not düşelim,gelen geçen sonradan başlığı okursa deneyim faydası olsun.
    zinciri temizlerken fırca kullanmak iyidir.Ringli zinciri bilmem ama ring olmayanlarda, bir önceki yağ, yapışan pisliğinde etkisiyle makaraları dönmez hale getiriyor. Pimler zincirin dönmesiyle öyle ya da böyle hareket ediyor ama makaralar sabitleniyor. Dişliler,makaralar kolay dönmediğinden ne kadar yağlarsan yağla makaraları yemeye başlıyor. Makaralarda baklaları... Fırça ile temizlerken, makaraların hepsinin dönüp dönmediğine bakmak zinciri de kontrol etmek demektir.
    Gaz yağı faslı bittiğinde 10-15 dk akmasını beklemenizde fayda var. Sonrada temiz bir bez ile dişlilerdeki ve zincirdeki gaz yağının kurulamak gerekir.Yağlamaya geçtiğinizde mümkün olduğunca az gaz yağı kalması esastır ki yeni yağınızı da çözmesin.
    Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş, yağlama yaptıktan sonra bu tür yapışkan yağların donmasını beklemek gerekiyor. Biner gezerseniz illaki gaz yağının da etkisiyle sıçramalar yaşarsınız.
    Son bir öneri,yağlarken arka teker dişlisi ve zincir göründüğünden iyice temizlenebiliyor ama kapak arkasında kalan ön dişlinin de unutulmaması iyidir.
    Bu özen bu kadar gerekli mi diyenler olabilir,o arkadaşlarada da "dönen teker zaferin habercisidir" diyelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yeni aldığım motorum bu şekildeydi

gaz yağıyla bu şekli aldı. Ben yağ olarak motordan çıkan yağı kullanıyorum genelde , sprey alırsamda fiyatı uygun olanı alıyorum 😊

çıkma yağ ve senteetik yağlar akıcı olduğun dan kısa süreli işe yarıyor tutucu deyil sürekli az az yağlama gerekiyor

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece kuru havalarda sürüp gazlıyorsanız 150-250 km de bir yağlıyorsanız ama hep jant ve zincir temiz kalsın,temizlemek ile ugraşmayayım diyenler varsa
    Würth Hss Drylube ve Putoline Tech Chain
    kullanabilirsiniz kuru yağlama denilen bu zincir yağları bence genelde supersport makineler için daha uygundur zincire sık kurumasını falan bekleme direk bin git ne akar ne sıçrar
    yapışma özelliğide vardır İnce şeffaf bir yağdır
    yağladığınız zaman ve yağladığınızı anlamayabilirsiniz ilk başlarda alışamazsınız
    pek ekonomik değil fakat zincir sürekli temiz kalıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)