Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1980 Pejo Mobilet Cafe Racer

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .....
    Herkese merhaba. Yaklaşık 25 yıldır aktif kullanılan son 2,3 yıldır emekliye ayrılan pejo mobiletimize sonunda el atmaya karar verdim. Bir süredir cafe racer motorları inceliyorum.Jawa 350 ts yi cafe ye dönüştürmek gibi bir planım var ve şuan yaptığım mobiletle de buna gitgide yaklaşıyorum. Asıl proje olan jawa da yapacağım birçok işlemi pejoda uygulayarak hem alıştırma yapıyorum hemde bizim yadigarı gün yüzüne çıkarmaya çalışıyorum. Neyse çok konuşmadan resimlere geçeyim.

Motorun ilk hallerini çekmeyi unuttum tabiki o heyecanla girince işe resimlerde çok kaliteli değil telefonunda miladı doluyor artık
    Öncelikle sökme işlemleri tabiki.
    koltuk ve şaseyi küçültükten sonra denemeler

Tabi uzun süredir el değmediği için yağlar her yerde katman katman pas ve yağ çözücülerle sınav. Deponun boyası çok uğraştırmadı beni boya sökücü

Kir pas sökme,depoya zımpara işlemleri devam ederken koltuğu kaplattım o arada fena olmadı aslında daha ince istiyordum süngeri fakat döşemeci abimiz beni düşünüp biraz daha kalın yapmış. Ercan ustanın eline sağlık.

Sonra ufak detaylar tabi, depo üzerine söyle bir deri düşündüm kalıp aldım.

Yavaştan bir şeyler çıkmaya başladı. Elimdeki gidon uymadı yuvaya bende ikiye böldüm fena olmadı bence. Çok baskı gelmeyeceği için sorun olmayacağını düşünüyorum.

Elcik ve ayna denemeleri. Daha küçük ve yuvarlak bir ayna düşünüyorum tabiki.

Evet şimdilik bu kadar. Malesef ön ve arka amortisörler çok paslı vede işlevini kaybetmiş artık. Çıkma parça arıyorum şuan bakalım. Yaptıkça ekleyeceğim.
    Adventure58, tanertc, AyKa ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Hayata tekrar göz açacak desenize valla seneye bende bi gaz a gelirsem düşünüyorum. Ve de aklmda en uygun olarak mobiletler vardı Artık koltuk rengını başka yaparım aynı olmasın

Kolay gelsinn
    Evrenalpar bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Yalnız biraz hızlı olun biz de sonucu bekliyoruz burda

33R8704 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 250 kanuni zebra
    Restorasyoncuların sayısı artıyor

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Harika bir hobi kolay gelsin. Devamını bekliyoruz.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    takibe aldım... Yalnız yapılan masrafları da yazmayı ihmal etme... Olur ya, başka yapmak isteyenlerde olabilir.
    ajwer06 ve brds bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Depoya moto guzzi cafe tarzı deri uygulaması güzel olmuş .Takipteyim...

elimden gelsede yapsam ama nerdeee...sana kolay gelsin arkadaşım...

agresifm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT 700 Deauville 2006
    takip etmemek elde değil gerçekten güzel çalışma, yeni fotolar bekliyoruz artık

Motosikleti
    .....
    Evet arkadaşlar zaman buldukça devam ediyorum. Motoru kullanmayı duşunmediğim için yani artık dekoratif bir malzeme olarak kullanılacağı için kendi orjinal parçalarını temizleyip,onarıp kullanıyorum. O yızdende masraflar azalıyor tabiki. Şuan için boya sökücü ve pas sökücü masrafım oldu 30 tl. Tabiki zımpara,eldiven,spiral ucları gibi malzemeler bende olduğu için onlara bir harcama olmadı. Suan cantların paslarını seyreltiyorum pas üzerine uygulanan sprey boya ile boyamayı dusunuyorum onuda ve tabi diger yerleride. Şimdilik pas işleriyle uğraşıyorum gelişmeleri aktaracağım.

Motosikleti
    Derbi ETX
    bu motora neler yapılabilir, neler eklenir veya ne kadar tutar sıfırlamak? jant lastik amortisörler komple motor?
    marş eklemek istesek, uyarlama basitçe yapılabilir mi? 2:30 da gözüküyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

şase üstünde değişiklik yapılsa, ruhsata işlenmesi gerekir mi ?

AyKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Takipteyiz

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    süper behh..

Motosikleti
    .....
    Herkese selamlar. Hafta sonu yağmursuz bir zamanı yakalayınca işlemlere devam ettim. Pas sökme ve boya sökme işlemleri bitirdikten sonra boyaya geçebildim sonunda. Hammerite direk pas üzerine uygulanan boyadan kullandım ve gayet iyi kapattı pasları. Hava soğuk olduğundan boyaların kuruması biraz zaman alacak tabi. Pedalları sökmediğim için plastik kısmıda boyadım onlar değişecek. Ön farı da boyamak zorunda kaldım sonuca göre oda değişebilir. Şimdi sıra ufak parçalarda gidonu düz krom borudan düşünüyorum aynalar,ufak led sinyaller tabi yanmayacağı için göstermelik olacak. Öneriler açığım arkadaşlar fotolar;

tekoklava, shooter1, ajwer06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    pedalları iptal etsen daha iyi olmaz mı ?

Motosikleti
    .....
    İptal etmeyi düşünüyorum bazen ama mobilet havasından da çok kopmasın diye her ne kadar orjinalliği kalmasada orjinal bişeyler kalsın istiyorum bir yandan da. Bakalım motoru topladıktan sonra belli olacak bazı detaylar.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Bence pedalları iptal edip amartisörlere siyah yaylı lastiklerden alıp birde yan kapağa kılavuz+ sprey boya ile numara ve harf filan yazıp üstünede sprey cila yaparsan daha klas görünmeye başlayacaktır diğer türlü bütün parçaları siyaha boyadığında ve pedallarıda iptal etmezsen ortaya iyi toplanmış siyah bir mobilet olucak.

Motosikleti
    .....
    Doğru dediniz motoru topladıktan sonra pedal iptali tam belli olacak tam canlandıramıyorum şuan. Yan kapağa folyo ile harf yapıştırmayı düşünüyorum bende.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    sınıfına göre gayet havalı güzel bir motordu bu panter modelleri. güzel bir düşünce kolay gelsin.

bu motorun orjinalindeki uzun ezgozdan bulursan bence güzel olur.

pedalları iptal edeceksen modifiye mobiletlere takılan ayaklıklar var. hem parlak güzel bir görüntüsü var hem de ucuz. tavsiye ederim.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Şehirde, pejo mobilet cafe racerlara, full koruma binen adamlar görmek çok hoş oluyor.

Tadına vararak tamamlayabilmeniz dileğiyle,keyifli forumlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)