Evet arkadaşlar bugün motorumun çanta demirlerini yenileme işlemini yaptım öncelikle kısaca bahsedeyim;
Yaptığım şey çanta demiri değil, çantayı amortisörden uzak tutan demir parçadır.
Armode AR750 kullananlar bilirki çantaların amortisöre çarpıp parçalanması büyük bir sorun. Bu sorunu çeşitli yollarla çözebiliyoruz, bana kalırsa en kolay yolu bu 15 dakikalık bir işlem sonrasında mis gibi oldu

Ben hep işin kolayına kaçtığımdan bununda kolayına kaçtım kapı menteşesi gibi birşeyler taktım oraya oda ince geldi yamulup duruyordu en sonda canıma tak etti, bende bir hırdavatçıdan 2 tane 10x10 luk L şeklinde demir aldım.
Bu parçaları arka amortisörlerin alt bağlantısına takıcam çantaya aşağıdan destek olucak.

Öncelikle demirlerimiz L şeklinde ama benim işimi görmesi için biraz açmamız lazım o yüzden mengeneye bağlayıp biraz açtırıyorum parçaları.

Sırada amortisör bağlantısı için delik açma işlemi var. el matkabıyla çalıştığım için işin ekşın dolu kısmı oluyor burası
Noktamızı vuruyoruz.

Kalan talaşları eğer ve taş yardımıyla temizledikten sonra.
Takmadan önce boyanın söküldüğü yerleri vernikledim paslanmaması için ne kadar işe yarar bilmiyorum

Amortisörün civatasını söküyoruz ve parçamızı takıyoruz artık bitmek üzere

Ve sonuç..

Bu konuda sıkıntı çekenlere yardımcı olurum umarım...