Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial MCX 150 roadracer yaptığım çalışmalarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Arkadaşlar motoruma yaptığım çalışmaları buradan paylaşmak istiyorum.
    Motorumu ilk alınca serviste koruma demirini taktırdım.

Daha sonra jantlara kırmızı şerit uygulaması yaptım.10 TL ye aldığım şeridi üzerindeki aparatla çokta kolay ve düzgün bir şekilde çektim.

Bundan sonra aldığım arka bagaj çantamı monte ettim.

cenkito, sarıdev, Machair ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DERBI ETX
    hoş olmuş parçaları ziyan etmemeye çalişmissin ama jant haric sanki emanet gibi duruyor artcı ayaklıgındaki iyi fikir

Motosikleti
    Alıntı hakanuygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş olmuş parçaları ziyan etmemeye çalişmissin ama jant haric sanki emanet gibi duruyor artcı ayaklıgındaki iyi fikir
    Teşekkürler gözüme hoş görünecek kısımlara bir şeyler yaptım işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Koltuğun depoya sürttüğünü fark edince hemen bir tedbir aldım.Şeffaf bant çekerek aşınma işini çözdüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Zincir korumayı orjinalinde sanırım sportif bir görüntü sağlamak için kısa tutmuşlar.Buda yağ sıçramalarına sebep oluyor.Bende biraz titizimdir bu konularda.
    Sert mika plakadan kendimce bir çare bulmaya çalıştım.Kendi zincir koruması altından başlayıp zincir eğimine göre ısıtarak yerine alıştırdım.
    İki vida ile bağlantısını yaptım.Denemeden sonra yağ sıçramalarının önüne geçmiş oldum.

İlk araziye çıkışımda bir problemle karşılaştım.Tahmin ettiğim gibi fazla titreşimden dolayı zincire değerek ses yaptı.Destek alacağı yer olmadığından titreşim yapıyor.Kibarlıktan anlamadığını anlayınca hemen bir çözümle olayı hallettim.Pirinç bir sac parçasıyla bağlantı yaptım.Siyah boya ile boyanabilir.Biraz kaba oldu belki ama işlemini fevkalade yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Sinyal verince uyarı ışığının zayıf kalması ve sinyal unutmalarının olduğunu görünce bununla ilgilide bir çözüm ürettim.
    Önce göstergelerin oraya düşündüm.Sonrada arkadaşımında fikriyle aynanın altına yapmaya karar verdim.
    Bayanların ruj kutusu tam aradığım malzeme oldu.İçini çıkarıp alt ve kapak kısmını kullandım.Sarı renk şerit ledi bir sunta parçasına arkalı önlü yapıştırdım.Böylece sinyaller hem önden hemde arkadan görünecekti.Kablo bağlantılarını yapıp ruj kutusu içine yerleştirerek şeffaf silikon ile aynaların altına yapıştırdım.Kuruduktan sonra işlem tamam.Hem ben im tarafımdan görülüyor hemde karşıdan görülebiliyor.Bilhassa hava karamaya başlayınca mükemmel oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Eski java 180 cz motosikletime 2005 yıllarında yaptığım el emeği yan çantalarımı bu motoruma takmaya karar verdim.
    MCX lerin arka taraftaki plastik parça yan çantalara değdiğinden ilerde sürtünmeden dolayı boyasını alır diye düşünerek demirden aparat yaptım.
    Aparatın bir ucunu amortisör civatasına diğer tarafıda arka bagaj bağlantı civatası altına bağlamayı hesap ederek ölçüleri aldım.
    Önce sac parçalarımı ayarlayıp deliklerini deldim.Yerlerine bağlayarak ara mesafeyi ve eğimi ayarladım.Daha sonrada kaynaklarını yaptım.

Daha sonra aparat üzerine yan çantaları bağlayacağım kulakları ayarlayıp kaynattım.Kulaklar üzerinde de çantaları bağlayacağım sac parçalarını ayarladım.Yan çantaların arkasından altına kadar dolaşarak çantanın ağırlığını taşıyacak şekilde saclarımın eğimini verdim.Çantanın üzerine delikleri delip testinide yaptım.

Daha sonra diğer tarafıda aynı şekilde yapıp bitirdikten sonra siyah yağlı boya ile malzemeleri boyadım.

Ertesi gün parçaların boyası kuruduktan sonra yerlerine monte ettim.

Daha sonrada çantalara aparatları bağlayıp onlarıda motora bağladım.

Renginin kahverengi olası haricinde bence fena olmadı çantalarım.İleride siyaha boyayabilirim.Fakat malzeme taşıma adına mükemmel oldular doğrusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Ön çamurluktan motora doğru sıçrayan su ve çamurlar canımı sıkıyor.Hemen bir tozluk çalışması başlattım.
    Lastikten bir malzeme ararken elime bir klasör geçti.Arka yüzü tatlı bir yumuşaklıkta olan bir malzeme.Kırmızı oluşuda ilginç oldu doğrusu.
    Çamurluğun açısına göre göz kararı kesip ayarladım.Çamurluğun iç kısmını temizleyerek derby ile yapıştırdım.Civatalı bağlandıda yapabilirdim.Fakat önce malzemeyi test etmek istedim.Eğer olmazsa o zaman öyle birşey düşüneceğim.Şimdilik memnunum.Su sıçrama işini de çözmüş oldum.

babaduru, zihnigonen, seyyid47 ve 10 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    insanın kendi el emeği gibisi yok.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Eliniz yatkın, imkanlarınız var. Ne mutlu size. Bir tek o çantalar motorun havasına yakışmadı. Hem renk hem tarz olarak. Gerisi el emeği göz nuru. Hayırlısı olsun.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanın kendi el emeği gibisi yok.
    Aynen öyle teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eliniz yatkın, imkanlarınız var. Ne mutlu size. Bir tek o çantalar motorun havasına yakışmadı. Hem renk hem tarz olarak. Gerisi el emeği göz nuru. Hayırlısı olsun.
    Teşekkürler.Doğrusu size katılıyorum.Fakat çantalarda kendi imalatım olduğundan kıyamadım.Mevcut satılanlarda oldukça fiyatlı.Şimdilik mecburen bunlara devam...İlerde boş bir zaman bulursam daha iyisini imal edebilirim belki.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    çantalar cz ye tam yakışacak şekilde tasarlanmış. bunca şey yaptıktan sonra ona da bir ayar çekilir tabi.

Vulture24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR Vulture..
    Ellerinize sağlık hepsi gerçekten güzel takviye ve modifiyeler olmuş. Erzincan'a mutlaka beklerim..

Motosikleti
    Alıntı Vulture24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık hepsi gerçekten güzel takviye ve modifiyeler olmuş. Erzincan'a mutlaka beklerim..
    Çok teşekkür ederim.En son 4 yıl önce gelmiştim Erzincana.Ekşisuya gitmiştim.Yine yolumuz düşerse tanışmak isterim.
    Arkadaşımında vulturesi var.Aynı tip yan çantalardan ve sinyallerden onada yaptık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Geçen hafta motoruma NGK çift tırnak buji taktım.Yakıta ve performansa faydası olduğunu söylüyorlar.Bakalım göreceğiz.
    Motorun gidişinde cüzi bir fark hissettim.Bakalım yakıt ne olacak.
    Fiyatı 25 TL
    Eskisi ve yenisi:

jackonbir, Salih_T, shooter1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.En son 4 yıl önce gelmiştim Erzincana.Ekşisuya gitmiştim.Yine yolumuz düşerse tanışmak isterim.
    Arkadaşımında vulturesi var.Aynı tip yan çantalardan ve sinyallerden onada yaptık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Geçen hafta motoruma NGK çift tırnak buji taktım.Yakıta ve performansa faydası olduğunu söylüyorlar.Bakalım göreceğiz.
    Motorun gidişinde cüzi bir fark hissettim.Bakalım yakıt ne olacak.
    Fiyatı 25 TL
    Eskisi ve yenisi:

http://i.hizliresim.com/Q15mvZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/X2Gm9k.jpg
    http://i.hizliresim.com/bQ1mkb.jpg
    bujinin yakıtla etkisini olctunuz mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

on lastik orijinal üzerinde gelen lastik mi
    yoksa siz mi alip taktiniz?

irc nf25 veya nr25 modeli

honda titanin uzerinde gelen lastik tasarımı

Motosikleti
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujinin yakıtla etkisini olctunuz mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

on lastik orijinal üzerinde gelen lastik mi
    yoksa siz mi alip taktiniz?

irc nf25 veya nr25 modeli

honda titanin uzerinde gelen lastik tasarımı
    Bujinin yakıta etkisini net ölçemedim fakat çalışmada bir atiklik sağladığını söyleyebilirim.
    Ön lastikler orjinal lastikleri

Motosikleti
    Araba için yapmaya başladığım gündüz ledi çalışması motora nasip oldu.İşleme başladım.8 tane 10 mm ledi 4er 4er delikli pertinax üzerine bağlayıp lehimledim.
    12 V oldu yani.Farın altındaki parçaya monte ettim.Güzel ve canlı bir görüntü oluştu.Trafikte görünür olma adına işe yarayacak faydalı bir iş diye düşünüyorum.Tesisat ve anahtar işi kaldı.Bitirince paylaşacağım.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Helal olsun güzel çalışma, benimde buna benzer bir kaç çalısmam var fotolarida var bir turlu zahmet edip paylasamadim burda

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Çok güzel olmuş. Keşke herkes bu kadar gerekli ve işlevsel şeyler yapsa. Forumda onlarca modifiye konusu açılıyor, hepsi birbirinden saçma.

firerly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MC -Pulsar 200NS -R25 -Mt07-CRF 250L
    çok güzel olmuş ellerine saglık böyle paylaşımlara bakmaktan büyük zevk duyuyorum kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun güzel çalışma, benimde buna benzer bir kaç çalısmam var fotolarida var bir turlu zahmet edip paylasamadim burda
    Teşekkürler.Paylaşımları bekleriz.Fikir verme adına çok faydalı oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş. Keşke herkes bu kadar gerekli ve işlevsel şeyler yapsa. Forumda onlarca modifiye konusu açılıyor, hepsi birbirinden saçma.
    Teşekkürler.Bende aynı fikirdeyim.İhtiyaç hissettiğim gerekli ve faydalı konuları en ekonomik şekilde halletmeyi seviyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı firerly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş ellerine saglık böyle paylaşımlara bakmaktan büyük zevk duyuyorum kolay gelsin.
    Teşekkürler,beğendiğinize sevindim.

ömer eymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    topragım harika olmuş

Motosikleti
    Alıntı ömer eymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topragım harika olmuş
    Teşekkürler hemşerim.

fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    tebriklerin en büyüğü size,gerçekten büyük emek ve muhteşem sonuç

Motosikleti
    Alıntı fehmizcan107 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebriklerin en büyüğü size,gerçekten büyük emek ve muhteşem sonuç
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)