Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SL 150 Custom Chopper projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    harli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    Elimde 2006 model krem renk sl150 var ve üzerinde biraz çalışarak ortaya güzel birşeyler çıkarmaya çalışıyorum.
    yapmayı planladığım işlemler şu şekilde;
    - çantaları,sisy bar ı, ve klasik cruiser havası veren arka çamurluktan kurtulucam
    - ön cam ve dehşet büyük olan ön sinyallerden kurtulucam
    - hiç beğenmediğim renk komple değişecek ve gümüş gri olacak
    - arka amortisör yataklarını 7cm yukarı alarak arka kısımın aşağı basılmasını sağlayacağım ve cruiser dan chopper a geçişin kilit noktası bu olacak
    - aşırı gereksiz elektrik tesisatını yalın hale getireceğim, zamanlı sinyal rölesi ve uzaktan çalıştırma gibi saçma sapan uygulamalardan kurtulacağım.
    - aktarmaya kaliteli bi oring zincir takmayı düşünüyorum.
    - arkaya arkadaşımın harley fatboy undan çıkardığı küçük krom sinyalleri takacağım
    - jantlara polisaj düşünüyorum ama kararsızım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

öncelikle motorun orjinal halini paylaşmak istiyorum ancak sökmeye başladıktan sonra foto cekmek aklıma geldi sisy bar ve çantalar fotoda yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

tamamen söktükten sonra ilk olarak elektrik aksamını sadeleştirmeyle işe koyuldum. zamanlı sinyal rölesini söküp attım yerine 15tl ye oto elektrikçiden sinyal flaşörü alarak sinyalleri hallettim ancak düğmelerde oynamalar yapmak gerekti.
    Lucas, tanertc ve efsane88 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kolay gelsin inşallah bu süreç istediğin gibi gelişir ve hayalini kurduğun custom chopperı yaparsın
    harli bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    korna ların yerlerinide yan taraflara aldıktan sonra, yeni çektiğim kabloları spiral borudan geçirerek gizli ve düzenli olmasını sağladım. derken elektrikle ilgili pek bi işim kalmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

görüntüyü merak ettiğimden sabırsız davrandım ve mekanik olarak ilk çalışmayı arka amortisörleri alçaltma adına bikaç sey denemekle başlattım. Bu şekilde ön biraz daha dikleşti ve hoş oldu. ayrıca deponun önde bağlandığı yerleri jetmotoruyla kesip kendimce bi aparat yaptım ve 5cm kafa taraftan depo yükseldi. Bunuda fotoraflamayı unuttum :( malum tek kişi çalışmak biraz zor oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

kesme biçme işlemleri biraz yordu ve bende son olarak ön fren kaliperini boyamakla günü kapatmak istedim..
    Malzemeyi söktükten sonra bitik ön balataları çıkardım ve aşırı kirli olan kaliperi hidroliğe yatırdım 1 saat bekledim ve ardında kaynar suya bıraktım nevar ne yoksa saldı kendini =) kilometre ve devir göstergelerininde yalnızca baş halkalarını boyamaya karar verdim tasları aynı nikelaj kalacak. ve onlarıda kaliperle beraber güzel maskeledikten sonra boyadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Bugunlük yeter yarın paylaşımlara devam edicem...
    soycan, maxi97, seyyid47 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Emeğine sağlık. Heyecanla takip ediyorum...
    harli bunu beğendi.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

kolay gelsin...hadi hayırlısı...
    harli bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    evet bugun depoyu boyaya gönderdim, depo ve yan kapaklarım gümüş gri olacak. ancak arka çamurluk biraz doğaçlama oldu ve onu kendim boyayacağım. Biraderin motorundan ,onun kırdığı ön çamurluğu aldım ve jet taşıyla biraz işledim yine 400 kum zımpara ve ardından astarladıktan sonra hartelli gümüş boyayla boyadım.

buda boyanmış hali

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

ve akşam üzeri boyadan aldım, gayet güzel olmuş ve rengi beğendim. 24 saatten evvel el sürmemek gerekir ama ben dayanamadım merakımdan şöyle bi şasiye oturttum
    seyyid47 bunu beğendi.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Bende çok istiyorum şu motoru dağıtıp bi düzen boya işi yapıp toplamayı ama toplayabilirmiyim yoksa toplayamam mı merak konusu. Takipteyim yaptıkların çok başarılı devamını bekliyorz

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    sele tek kişilik olacağı için arka stop lambamı küçük ve estetik bişey seçtim, hem klasiğin dışına çıkmak hemde abartılı birsey olmaması için internetten bunu buldum. şekli boyutları ve ışığı her açıdan cuk oturdu en güzel yanıda fiyatıydı sadece 10tl onuda kurudan topladım çamurlukla beraber oluşan görüntü hakkında fikir sahibi olabilmem için.

ve buda oluşacak görüntü hakkında ipuçları veren bi kare

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

bu akşamda sele üzerine çalışmayı düşünüyorum, alüminyum kompozit malzemeden şasinin o kısıma denk gelen yerin şeklini çizdim ve kestim. Şimdi esas iş parçalamış bulunduğum orjinal koltuğun malzemelerinden bu kompozit parçayı kaplamak =) hiç uzmanı olmadığım bi konu bu kaplama işi ama bişeyler deniycez, baktık olmuyo döşemeciye doğru yavaş yavaş.... =) hadi hayırlı bakalım gelişmeleri paylaşıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

valla usta elin tornavida tutuyorsa bu iş gereğinden fazla zevkli =) günün stresinden kurtulmak kafa dağıtmak için birebir hatta psikolojik terapi =) ben 4-5 sene önce bi fren balatası değiştirerek başladım bu işe =) baktım ki oluyo ogün bugündür mantık belli ' adam onu sıfırdan yapmış bende yaparım ' :D hiç düşünme gir derim..
    Alıntı PysLre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çok istiyorum şu motoru dağıtıp bi düzen boya işi yapıp toplamayı ama toplayabilirmiyim yoksa toplayamam mı merak konusu. Takipteyim yaptıkların çok başarılı devamını bekliyorz
    maxi97, efsane88, seyyid47 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

berketan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Şu konu işine bayağı bir yarayacak sanırım :

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...m-projesi.html

Kolay gelsin
    harli bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    evet bu başlıktan haberdar olmak işime yarayacaktır... Bilgilendirdiğin için sağol. Bu projede brat bike çalışılmış ve çok kaliteli işçilik yapılmış yapan kişiyi takdir ettim... boy problemim olmasa bende brat bike deneyebilirdim aslında ama depo falan küçülünce, zaten motorda küçük deve gibi kalırdım üzerınde heralde
    Alıntı berketan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu konu işine bayağı bir yarayacak sanırım :

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...m-projesi.html

Kolay gelsin

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Yaptığın çok hoş . Bende bidaki kışa öyle bi hayalim var , bu sezon acemiliği falan atıyım seneye bi custom da bende gelebilir
    Son halini merakla bekliyorum
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    SuperLigter aldın mı motor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Stop lambası ilginç olmuş. Ben de aksesuar bakmaya başladım. Motor yok ama alacaz
    harli bunu beğendi.

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SuperLigter aldın mı motor?[COLOR="Silver"]
    Aldım hocam aldım
    http://www.motosiklet.net/forum/tebrik-ve-kutlamalar/125795-sonuna-isigima-kavustum.html
    hasanrs ve harli bunu beğendiler.
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL DAY ALL NİGHT
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL YOUR LİFE !

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    kardeşim öncelikle motorun hayırlı olsun, cruiser a başlangıç konusunda doğru bi tercih yapmışsın. Aldığın motor acemilik için ideal, fazla nazlı değildir, çok yakmaz, sen ona bakarsan o sana daha iyi bakar yolda bırakmaz hadi hayırlısı, custom dediğin zamanda yardıma desteğe hazırız herzaman, hem ozamana kadar bende daha çok şey öğrenmiş olurum =)tekrar hayırlı olsun kazasız belasız

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

[/COLOR]Stop lambası ilginç olmuş. Ben de aksesuar bakmaya başladım. Motor yok ama alacaz [/QUOTE]

insan dayanamıyo dimi =) ben hala hangi dükkana girsem tahrik olup alıyorum, evde eski Cbr a alıpta kullanmadığım birsürü aksesuar var, neden alıyorum ? onuda bilmiyorum :D

Motosikleti
    Haha elde dursun. Belki buna iyi fiyat veren çıkar. Satar kar edersin... CBR ye girersin

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Bugün motorun için ne yaptın mübarek ?
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    her tarafım pislik içinde okadar çok sey yapıorum ki yazma fırsatı bulamıyorum paylaşıcam kardeşim akşama =)
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Renk değiştiriyorsun ya. Ruhsat meselesini ne yapacaksın?

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    Harli kolay gelsin.

Eline sağlık ufaktan ufaktan toparlanmaya başlamış eşşek

Ben bu çalışman da iki noktaya takıldım ve sorum olacak !

1- Havyanı elektrik tesisatında kullandığın aşıkar. Ancak kabloları nasıl lehimledin ? Anlatabilirmisin ?

2- Arka çamurluğu koymuş olduğun gibi mi kullanacaksın ?

Saygılar Cüneyt.
    harli bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Keeway / 2006
    merhabalar Cüneyt üstadım, o geçenlerde aradığım muhteşem "brat" in sahibini ararken o beni buldu.

Şimdi şöyle ben elektrik tesisatını komple söküp yere serdim, galiba bizim eşşekler aynı sende de var, ve bu alarmı uzaktan çalıştırmayı falan halleden bi kutu vardı. ben bunları ayıkladım ama CDI ın konjektörün falan fişlerini hiç sökmedim. Fişlerin gerisinden kestim daha sonra düz ek yaptım ve lehimledim. Umarım doğru cevabı verdim,tam olarak bunu sorduysan... lehim yapmamın sebebide CDI ve enduksyon bobinine giden bi kablo var ve manyeto gibi carpıp duruyo ben bundan korktum ekler ilerde gevşerse sıkıntı yaratır diye lehimledim.

Arka ve ön çamurluk için sacdan düşnmüştüm ama o işi be*****ek bi presçi bulamadım, yada buldum yapmak istemediler tam bilmiyorum. Polyesterde deneyebilirim ama daha önce hiç yapmadım konuya hakim değilim. Aslında arka çamurluğu beğendim ama ön taraf için de çamurluk yapmam gerekecek çünkü ben 4 mevsim motordayım...

tavsiyeler varsa alayım çok işime yarar, çünkü dusundukçe kafa duruyo bi saatten sonra biliyosun =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

ruhsata işleticem hocam başka çaresi yok maalesef
    hasanrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler