Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Seyhan 150 - Custom Bobber Projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkür ederim. Şasi konusunda hemfikirim; sadece ön çatalı bırakıp arka maşa kısmını old school şasi yapmayı düşündüm lakin motoru bir an önce bitirip elimden çıkarma konusu gündeme gelince bu şekilde bıraktım. Sportster deposu imal edeceğim bunun için ahşaptan sportster deposu modeli yaptım, üzeri sac ile kaplanacak. Lakin dediğim gibi bu motora yetişmedi o da. Koltuk kısmına gelirsek; baştan 2 mm sacdan bir koltuk yaptım ancak ondan randıman alamadım. (sac ince geldi form tutmadı gibi) Kaplamak da sıkıntıydı zaten. Daha sonra iki adet 4 mm'lik marin kontrplağı silindir şeklinde bir LPG tankı üzerinde aralarına marin tutkal sürüp işkenceledim. Daha sonra kenar şeklini verdikten sonra sert sünger koyup kapladım. Ahşap hem dayanıklı oldu hem de zımba tutması yönünden kolaylı sağladı.
    İşte bu.O zaman aynı kafada gidiyoruz,süper.Ben sacı 6mm den yaptım kaplalarken yaklaşık 50 tane delik deldim ki süngeri ve deriyi tuturayım.E tabi bayağı bir zaman kaybı ve işçilik istiyor.Bu zımba ve ahşap işi bayağı kolaylıkmış.Helal.Ben de aynı şekilde model yapıp fiberden yapmayı düşündüm depoyu.Sen sacdan yapcaksın.İyi güzel de ingiliz tekeri benzeri birşeyin var mı yada sacı dövüp şekillendirdikten sonra ne şekilde sacın kırıklarını düzeltmeyi düşünüyorsun? Yeni bobbere yakında başlıyorum.Hazırlıktayım şu anda.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07

Ayrıca artı için de koltuk yapmıştırm. Motorun tarzının görüntüsünü bozmadan -idareten- iki kişi taşımak için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu.O zaman aynı kafada gidiyoruz,süper.Ben sacı 6mm den yaptım kaplalarken yaklaşık 50 tane delik deldim ki süngeri ve deriyi tuturayım.E tabi bayağı bir zaman kaybı ve işçilik istiyor.Bu zımba ve ahşap işi bayağı kolaylıkmış.Helal.Ben de aynı şekilde model yapıp fiberden yapmayı düşündüm depoyu.Sen sacdan yapcaksın.İyi güzel de ingiliz tekeri benzeri birşeyin var mı yada sacı dövüp şekillendirdikten sonra ne şekilde sacın kırıklarını düzeltmeyi düşünüyorsun? Yeni bobbere yakında başlıyorum.Hazırlıktayım şu anda.
    Aynen abi. İstersen sana kare şeklinde kıvrılmış halde kontrplak gönderebilirim sen istediğin büyüklükte kesersin.
    Depo işini de Alp Sungurtekin'den kopya çekerek yapmayı düşündüm. 1 mm sacı üst-sağ-sol-ön olarak parçalar halinde ahşap kalıbın üzerinde çekiçleyerek şekil verip ek yerlerini oksijen kaynağı ile birleştirdikten sonra taşlayıp macun ve astar ile sonlandırmayı düşünüyorum. Alt kısmını daha sonra yapıp ekliyor Alp. Fiber de yapılabilir ama içine metal bir kabı koyarak depo olarak kullanmayı düşünmüştüm. Polyester, epoksi vs maddeleri benzin eritiyor maalesef...
    hasanrs bunu beğendi.

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    http://img11.imageshack.us/img11/5162/w2kn.jpg

Ayrıca artı için de koltuk yapmıştırm. Motorun tarzının görüntüsünü bozmadan -idareten- iki kişi taşımak için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Aynen abi. İstersen sana kare şeklinde kıvrılmış halde kontrplak gönderebilirim sen istediğin büyüklükte kesersin.
    Depo işini de Alp Sungurtekin'den kopya çekerek yapmayı düşündüm. 1 mm sacı üst-sağ-sol-ön olarak parçalar halinde ahşap kalıbın üzerinde çekiçleyerek şekil verip ek yerlerini oksijen kaynağı ile birleştirdikten sonra taşlayıp macun ve astar ile sonlandırmayı düşünüyorum. Alt kısmını daha sonra yapıp ekliyor Alp. Fiber de yapılabilir ama içine metal bir kabı koyarak depo olarak kullanmayı düşünmüştüm. Polyester, epoksi vs maddeleri benzin eritiyor maalesef...
    İyi kalbin için teşekkür ederim.Evet o uygulamayı gördüm lakin bu dediğim ingiliz tekeri olayını da Alp Sungurtekin uyguluyor.Kaynak işi kolay.Sacı düzelmesi öldürecek galiba adamı.Zannıma tig kaynağı bu iş için ideal.Kafama takılan depo kapağı.Her halde onun için de başka bir depo heba edilecek,haksız mıyım?Yandan yandan fibere yaklaşıyorum.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Motosikleti
    kanuni seyhan 150
    bu seyhan 150 liler zamanın hacı muradı gibi ne yapsan gidiyo motora yakında benim projede bitiyo koycam insallah bende siteye bakcaz yorumlara

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    seyhan iyidir iyi,nice YENİ NESİL motorlara taş çıkartır
    tinerci bunu beğendi.

harika bir el emeği elinize sağlık

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi harika olmuş. Seleyi biraz ufak yapmışsınız gibi gördüm. Yapılan iş ve işçilik iyi. Bobber dediğin böyle olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Çok teşekkür ederim; beğenileriniz benim için onur verici.

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    eline emeğine sağlık beni daha çok gaza getirdin heran gidip bi cruiser alabilirim..

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Elinize sağlık. Güzel proje olmuş... Bende keeway chopper alıp biraz customize etmek istiyorum ama parça konusunda sıkıntı var. Ebay, aliexpress falan araştırıyorum.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    süperr olmuş ya..

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Çok güzel olmuş elinize, emeğinize sağlık. Motosiklet Çanakkale'de mi yada siz Çanakkale'demisiniz ? Göksel abinin dükkanda gördüm eğer aynısından burada da yapmadılarsa bu motosiklet o motosiklet =)
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    dealim daystar 250
    emeğine ellerine saglik, benimde hayalim kendime has birsey yapmak, ayip olmazsa giden masraf nekadar?

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    el emegı goz nuru . . .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş elinize, emeğinize sağlık. Motosiklet Çanakkale'de mi yada siz Çanakkale'demisiniz ? Göksel abinin dükkanda gördüm eğer aynısından burada da yapmadılarsa bu motosiklet o motosiklet =)
    Ben Gelibolu'dayım, motora eşimle birlikte rahat binemediğimiz için satmak durumunda kaldım. Erdal (dövmeci-çomü) satın aldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Beğenileriniz için teşekkür ederim

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Ben Gelibolu'dayım, motora eşimle birlikte rahat binemediğimiz için satmak durumunda kaldım. Erdal (dövmeci-çomü) satın aldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Beğenileriniz için teşekkür ederim
    Erdal Sezer'mi. Sizi Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneğine davet edeyim yani motosiklet aldınız mı bilmiyorum Eğer başka aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız buyrun gelin aramıza, her Çarşamba saat 20:00'da Çanakkale/Merkez Eğitim fakültesi yan sokağında Sokak Cafe'de toplanıyoruz. Facebook sayfamız; https://www.facebook.com/groups/517088918371473/
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    valla ne yalan söyliyeyim başlıgı görünce kanuni seyhan vs. diye aklımdan trişkadan teyyare tarzı bişey geçiyodu ancak yapılan iş çok kaliteli ellerinize yüreginize saglık tek kelimeyle harika

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdal Sezer'mi. Sizi Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneğine davet edeyim yani motosiklet aldınız mı bilmiyorum Eğer başka aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız buyrun gelin aramıza, her Çarşamba saat 20:00'da Çanakkale/Merkez Eğitim fakültesi yan sokağında Sokak Cafe'de toplanıyoruz. Facebook sayfamız; https://www.facebook.com/groups/517088918371473/
    (Erdal Öztura) - Öncelikle teşekkür ederim; motor aldım ama onu da satıyorum Gelibolu'da motosiklet tamirat, bakım, kaporta ve boya işleriyle uğraşıyorum aklımda bir başka proje var onun için başka bir motosiklet alacağım. Merkeze geldiğimde muhakkak uğramak isterim.

Alıntı HEROCAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ne yalan söyliyeyim başlıgı görünce kanuni seyhan vs. diye aklımdan trişkadan teyyare tarzı bişey geçiyodu ancak yapılan iş çok kaliteli ellerinize yüreginize saglık tek kelimeyle harika
    Çok teşekkür ederim. Kanuni Seyhan vs deyince ilk etapta akla düzgün bir şey gelme olasılığı zor görünüyor gerçekten.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözümde bundan farkı, sadece 1 adet silindir

hasanrs ve ilkadam bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iddialı Güzel makineymiş. Sportster depoyu yetiştiremedim. Bir dahaki projede inşallah

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)