Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaparmıyım diye düşündüm sıkıntıdan koldan vites yaptım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    meraba ben yeni üye oldum kendin yap kısmını görünce dayanamadım bundan 2 ay önce yaptığım koldan vitesin fotoğrafını atmak istedim
    çok başarılı bişey olmadı gerçi ama bir profil demiri 3 civata bir mengene bir matkap ve can sıkıntısı kullandım..
    genelde elden vites olmaz çünkü sol el debriyaj sıkmak zorundadır ama ben debriyaja ihtiyac duymadığımdan kamyon vitesi gibi tık tık geçirdim..
    [IMG][/IMG]
    1. oraya bir diş açıp bilardo topu takmayı düşündüm
    2. ince bi büküm var sol bacağıma takılmasın diye sol bacağımın solunda kalıyo demir..

Sonuç: eğlendim ve kendimi denedim acaba basitte olsa kafama koyduğumu yaparmıyım diye 4 saat uğraştım 2 gün bu şekilde gezdim ama sonra ayaktan vitesin yani orjinal kolun 1den 2ye çekerken çok esnediğini gördüm.. ama kafama koydum bi gün uğraşıp sağ tarafa alıcam o kolu hem debriyajı sıkıcam hem elle vites atabilicem (aklımda başka bir fikirde var aslında debriyaj manetinide vites koluna mı bağlasam falan diyorum kendime..

başka projelerimde var kafamda ön ayak basma pedallarına ve ayak marşına muşta(knuckless) kaynatmak istiyorum hoş olur diye düşünüyorum eğer yaparsam fotoğraflarını atarım
    İTLİK VE SERSERİLİK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Önce güvenlik derim... Allah korusun düştüğün zaman o şey kılıç etkisi yaratabilir....

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    reno 12 vitesi olsaydı

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    boş vaktini değerlendirme çabana , ve kafayı çalıştırmaya çalışarak bir şeyler üretme,imal etme , hayata geçirme duygusuna her zaman tam puan veren biriyimdir , bu konuda seni tebrik ediyorum , lakin yaptığın ayak vitesi olayı için aynı düşünceleri paylaşamayacağım, nedenine gelince

el menetiyle debriyaj kullanıp vites değişmek her zaman daha güvenlidir zaten sol ayağımızın ucuyla fazla efor sarfetmeden değiştirebildiğimiz vites olayını dahada kompleks hale getirip zorlaştırmanın mantıklı olmadığını seninde düşündüğünü tahmin ediyorum vitesleri debriyajsız geçiriyorum diyorsun, umarım yarın bir gün vites dişlilerinde sıkışma oldu, baskı balatayı sıyırdım diye bir konu daha açmazssın temenni,m bu yönde kal sağlıcakla.
    ferhatkars, cenkito, roadmaster ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    o kolu sola yada sağa çekince ( arabada vites kolunu sağa yada sola itip vitesi atmak için yaptığımız hareket) debriyaj haladını çekse...
    ileri geri yapınca da vitesi atsa... böyle birşey mükemmel olabilirdi...
    hadi böyle birşey bekliyorum... irfan emmiiiii
    dockerengin ve piyanist_irf bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kolu sola yada sağa çekince ( arabada vites kolunu sağa yada sola itip vitesi atmak için yaptığımız hareket) debriyaj haladını çekse...
    ileri geri yapınca da vitesi atsa... böyle birşey mükemmel olabilirdi...
    hadi böyle birşey bekliyorum... irfan emmiiiii

şu an enerjimi daha gerekli yerlere harcamam gerekli yani can sıkıntısı olsa ortaya neler çıkar kimbilir ama ,bu geçtiğimiz yazın başında hava aracı procemi hayata geçiremedim ve bu yazın başında amacım kısmetse kuşu uçurabilmek

araya inazuma, sym wolf çanta ve koruma demiri üretimi girince mecburen paramotor olayını ertelemek zorunda kaldım , şu an kawasakı er 5 için çalışmam var 1 aylık bir istirahat banada iyi gelecek , istirahat dediğim benim için sıkıştırmadan keyfi çalışma , bu arada paramotoru tamamlayacağım inşallah
    ferhatkars bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

kusura bakma ama çok saçma bir şey olmuş bende düğmeyle otomatik geçen bir sistem diye düşündüm. Hindistan gibiyiz ya ))

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    özürü ( özürlü ) olan kullanıcılar için gerekli bir icat. motorun altından sağ tarafa geçirilirse daha kullanışlı olur.
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an enerjimi daha gerekli yerlere harcamam gerekli yani can sıkıntısı olsa ortaya neler çıkar kimbilir ama ,bu geçtiğimiz yazın başında hava aracı procemi hayata geçiremedim ve bu yazın başında amacım kısmetse kuşu uçurabilmek

araya inazuma, sym wolf çanta ve koruma demiri üretimi girince mecburen paramotor olayını ertelemek zorunda kaldım , şu an kawasakı er 5 için çalışmam var 1 aylık bir istirahat banada iyi gelecek , istirahat dediğim benim için sıkıştırmadan keyfi çalışma , bu arada paramotoru tamamlayacağım inşallah
    er5 için ne yapacaksın abi... belki er5 alabilirim de...
    alacağım motorda fabrika çıkışlı, koruma demiri namına hiç birşey yok...çanta demiri de yok...
    kolay gelsin abi....
    piyanist_irf bunu beğendi.
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er5 için ne yapacaksın abi... belki er5 alabilirim de...
    alacağım motorda fabrika çıkışlı, koruma demiri namına hiç birşey yok...çanta demiri de yok...
    kolay gelsin abi....

er 5 güzel makina safkan capon fiyatlarıda iyi , er 5 için koruma demiri ve arka çanta demiri üreteceğim ama ilk etapta çok adetli düşünmüyorum maksimum 10 adet elimde çeşit olsun diyerekten ardından honda varedoro 1000 için kolları sıvayacağım , piyasada var ama fiyatlar el yakıyor , yani mevcut piyasada olmayan ve aşırı pahalı olan koruma demirlerini üretip , markalı ürünler kalitesinde üretim yapmayı düşünüyorum, suzuki inazuma ve sym wolf kullanan arkadaşların işi tamam bakalım nasip kısmet ama er 5 e yakın zamanda başlamayı düşünüyorum ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özürü ( özürlü ) olan kullanıcılar için gerekli bir icat. motorun altından sağ tarafa geçirilirse daha kullanışlı olur.
    sen (özürlü) engelli deyince şimşekler çaktı , kafamda , ampul yandı erdal üstad

engelli adamın ne işi olur 2 tekerle ? ona yanında üçüncü teker lazım sağlam adamlar kullanamıyor 2 tekeri özürlü nasıl kullansın , kafayı bu yöne yorun da proce işe yarasın alın size iş evet çalıştırın saksıları bakem

öperim gıdışcazından
    ferhatkars ve yamyamaha bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    öyle deme kanka..
    yıllar öncesinden tanıdığım bir abimizin bir ayağı kasıktan yoktu..kinetic honda kullanıyordu..
    felçli olan bir diğeri 3 tekerli mobilet icadı bişey..
    özür beyinde olmadıkça azim herşeyin üstesinden gelir...
    piyanist_irf ve ferhatkars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er 5 güzel makina safkan capon fiyatlarıda iyi , er 5 için koruma demiri ve arka çanta demiri üreteceğim ama ilk etapta çok adetli düşünmüyorum maksimum 10 adet elimde çeşit olsun diyerekten ardından honda varedoro 1000 için kolları sıvayacağım , piyasada var ama fiyatlar el yakıyor , yani mevcut piyasada olmayan ve aşırı pahalı olan koruma demirlerini üretip , markalı ürünler kalitesinde üretim yapmayı düşünüyorum, suzuki inazuma ve sym wolf kullanan arkadaşların işi tamam bakalım nasip kısmet ama er 5 e yakın zamanda başlamayı düşünüyorum ..
    burdaki er5 fiyatları hiç iyi değil abi... 2002 model olanı 12000 tl... zaten ondan başka da yok... 1 tane er5 var...
    2 yada 3 tane cbf500 var....onlar da 5000 stg... ben er5i almasam da şuan kullanan arkadaşıma söylerım... %51 alır

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle deme kanka..
    yıllar öncesinden tanıdığım bir abimizin bir ayağı kasıktan yoktu..kinetic honda kullanıyordu..
    abi bizim köyde azim diye birisi vardı... 12-13 yaşlarımda 3 arkadaş bahçelerindeki havuza taş atıyorduk... bizi yakaladı orda... havuza girip taşları temizletti sonra da ıslak ıslak bize bir kamyon zopa atmıştı...o günden beri aklıma geldikçe ona küfür ederim... gene anılarımı canlandırdın...

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle deme kanka..
    ne demek istediğini anlamışam gurbaney lakin genelleme yaptım genelde engelli kardeşlerimiz 3 teker vs. tarzı araçlar kullanıyor istisnalar tabiki olabilir , bu engelli kardeşlerimizin motosiklet süremez mantığında sölemedim , yapılan ve konusu paylaşılan mevzuuda sadece vakit geçirmek maksatlı bir çalışma olmuş bu , çalışmanın engelli kardeşlerimizi düşünülerek yapılıyor olması ,onun daha çok işe yarayacağı konusunu şeyettimdi , yoksa allah korusun!!!!! kimin ne olacağı bellimi ? hepimiz her an engelli olabiliriz

kıskandın dimi ? tamam tamam senide bircik öptüm gıdışından

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Discovery de OCC yapiyor uzerine minik bir manet koyup debriyaj telini de bagliyor. Hem debriyaja basip hem vites atiliyor. Biraz arastirip kopyalayabilirsin umarim bu bir baslangic olur devami gelir

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yok la sadece aklıma geldi yazdım öllesine işte..
    laf olsun diye yani...

Motosikleti
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Discovery de OCC yapiyor uzerine minik bir manet koyup debriyaj telini de bagliyor. Hem debriyaja basip hem vites atiliyor. Biraz arastirip kopyalayabilirsin umarim bu bir baslangic olur devami gelir
    hero puch ların vitesleri öyle... debriyaj ve vites kolda... ama sadece 2 vites var

Memolale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Alıntı ceyceypad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reno 12 vitesi olsaydı
    Ahhahaha buna çok güldüm :-)))

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    irfan ustam bir sürü engelli motor sevdalısı arkadaşlar var. bu konuda en güzel kullanıcıda dondurmam kaymak filmindeki mobilet kullanıcısı. onun gibi neleri var.
    bizim buralarda engelli motorcu arkadaşların geneli yana kayık ( sepet ) taktırır. vitesleride arkadaşın yaptıgı gibidir. duruma göre depraj sağ elciye aldıranda oluyor. gaz telini cikleye baglatıp baş barmagı ile motor kullananda var. ama kızdıgım bir konu var kask takmıyorlar.

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    bunu yapmaya başlamam için önce bi virago 250 almam şart onuda alıcak param yok :D bi custom bobber yapma hayalim var
    İTLİK VE SERSERİLİK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)