Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yan çanta yapımı (cup)

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim alüminyum-pvc işi ile uğraşan arkadaşım var. Onunla konuştum. Sen malzeme isimlerini ve kesim ölçülerini bir yere yaz, gerisini ben hallederim dedi.
    Yukarda malzeme listesi var. Çanta ölçülerini de yazarsanız tamam olur. Birde 1 mm sac kullanırsak, yine üzerine kompozit çekersek, yağmurdan, esnemeden falan korumuş olur muyuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    1 mm saç kullanırsanız vede üzerine araba boyası yaptırırsanız,saç sert malzeme olduğu için daha sağlam olur, Üzerine birde levha koyarsanız çok abest kaçar alüminyuma gerek kalmaz yani
    Tabii 1mm sacı herkez kaynatamaz.

Saç levhalar hazırlandıktan sonra toplama aşamasında kutunun içe gelecek kısımlarından, 2cm ara ile gaz altı kaynağı ile punta atarakta yapılabilir,zaten 1 mm sacı boydan boya kaynatmakla ısınmadan dolayı kutuda deformasyona neden olabilir.

1mm dkp sacın 1 tabaka ağırlığı 16 kg,bizim 2 kutumuza gerekende 1mt. kare civarı buda 8 kg gibi topluyor,yani ağırlık olarakta alüminyum kompozitlerden bir farkı olmaz

Yan kutunun ölçüleri
    genişlik 40 cm
    yükseklik 30 cm
    derinlikte 18 cm
    Köşelerin çapı 8~10 cm gibi

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Keşke aynı şehirde olsaydık. Sizin söylediğiniz iş biraz zahmetli gibi geldi.
    Benim gibi bir cahilin becerebilecegi, basit bir yol yok mu?

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    alakasız ama 654 bakımlı gözüküyor
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke aynı şehirde olsaydık. Sizin söylediğiniz iş biraz zahmetli gibi geldi.
    Benim gibi bir cahilin becerebilecegi, basit bir yol yok mu?
    Estağfurullah ,Bende yapabilirim tabiikide,işçiliğidir kargosudur istenilmeyen bir rakam çıkabilir ortaya

Bakın alttaki linkteki kasadan çok güzel yan çanta yapılabilir,sadece yapmanız gereken el tutacak yerlerini gizlemek ve tampon boyası ile siyaha boyamak,kapağınada 2 menteşe ve birer kilit uydurdunuzmu tamamdır.

Ölçüleride çok uygun,Hiçkimse kasa olduğunun farkına bile varmaz

http://online.bauhaus.com.tr/Catalog...ts/Index/11169
    namk bunu beğendi.
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sizin de yardımınızla bu işi halledeceğim herhalde. Bu hafta sonu Koçtaş'a ya da Pratiker'e gidip yakından inceleyeyim.
    Bana uygun bir çanta veya kapaklı bir kasa seçip, bir an önce başlayayım. Tekrar bu konu üzerinden sizi rahatsız ederim. Sağolun.

Hocam tebrikler,şaşkınlıkla sıra sıra baktım fotoğraflara, tasarımı da harika olmuş..

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hafız 10 numara olmuş. dışardan alsan bu kadar güzel olmaz

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Tasarlayıp hayata geçirmen takdir edilecek bir durum. Tüketen bir toplum olduğumuz için üreten insan der daim el üstünde tutulmalı.

Bunu yapıp burada paylaşmaya da bilirdin, emeğine yüreğine sağlık. Yolum o tarafa düşerse gelip tanışmak isterim.

Saygılar.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin de yardımınızla bu işi halledeceğim herhalde. Bu hafta sonu Koçtaş'a ya da Pratiker'e gidip yakından inceleyeyim.
    Bana uygun bir çanta veya kapaklı bir kasa seçip, bir an önce başlayayım. Tekrar bu konu üzerinden sizi rahatsız ederim. Sağolun.
    İnşallah siz gidin bir bakın

sharecon :teşekkür ederim

Havız sanada teşekkür ederim ,Ben de iş bitiminde aynen sizin gibi düşündüm

Sağolun thb,seviyorum böyle şeyleri paylaşmayı ,sığamıyorum kabıma

Buradaki linktede ufak bir karavan yapmıştım onun yapım aşamasını paylaştım

,
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.

kartaluzan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eline emeğine sağlık 10 numara olmuş,kazasız belasız iyi günlerde kullan

Ellerine sağlık çok hoşuma gitti

Motosikleti
    Şu an yok.
    Gerçekten ağzım açık seyrettim resimleri. Yetenek diye buna derim işte. İşçilik de 10 numara görünüyor.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakasız ama 654 bakımlı gözüküyor
    Saol arkadaşım,
    Kaç gündür düşünüyorum bu 654 ney acaba diye,konuya cevap yazan arkadaşların motor plakalarını bile inceledim,654 numaralı bir model varmı diyede bakmadım değil
    En son 654 ün gizli şifre olabileceği ihtimalini bile düşündüm

Taaki bu güne kadar ,traktörümüzün yanından geçerken birde bakıyorım İnternational 654S ,Demekki kasteddiğiniz traktörmüş ,
    Fotoğraf bu kadar ayrıntılıda incelenmezki
    Maaşallahı var ilk günkü gibi tek marşta çalışır,şükürki buralarda hala bunlarla ilgilenme nezaketi gösteren ustalar var....
    .
    .
    .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

[/COLOR]
    Alıntı kartaluzan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık 10 numara olmuş,kazasız belasız iyi günlerde kullan
    Teşekkür ederim @kartaluzan daha iyisi sizlerin olsun

Alıntı mahir212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık çok hoşuma gitti
    Sanada teşekkürler Mahir arkadaşım

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten ağzım açık seyrettim resimleri. Yetenek diye buna derim işte. İşçilik de 10 numara görünüyor.
    Sizede teşekkür ederim Yurdukoru,beğenmenize memnun oldum...

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Evet 654 çok gizli bir şifreydi,deşifre olduk.Yav inan bu kadar zahmete gireceğini bilseydim daha açık belirtirdim.
    Çantalar gerçekten çok iyi olmuş.Üretken adama saygım sonsuzdur,önünde eğilirim...

Motosikleti
    Mondial MC125 Roadracer
    bu çanta yapımı linkteki karavan yanında anladığım kadarıyla sizin için duvara çivi çakmak kadar basit kalmış.her ikisi özellikle de karavan için tebrik ediyorum.müthiş çalışmalar.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 654 çok gizli bir şifreydi,deşifre olduk.Yav inan bu kadar zahmete gireceğini bilseydim daha açık belirtirdim.
    Çantalar gerçekten çok iyi olmuş.Üretken adama saygım sonsuzdur,önünde eğilirim...
    Pot kırmamak için ses çıkarmadım sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı 3vr3n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çanta yapımı linkteki karavan yanında anladığım kadarıyla sizin için duvara çivi çakmak kadar basit kalmış.her ikisi özellikle de karavan için tebrik ediyorum.müthiş çalışmalar.
    Hep birşeyler yapasım var,üretmak yapılamamayan şeyleri yapabilmek hoşuma gidiyor,tek teker römork ile cup motoruma lpg takma işim var şimdi sırada
    Sağolun var olun

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    layynnn ben bu konuyu nasıl görmedim çok güzel olmuş bende kendim yapmayı düşünüyorum ama uygun bişe bulamadım ya büyük ya küçük geliyor.
    hocam siz yapsanız kaça mal olur çünkü sizinki kadar güzel iş çıkaramayacağım için soruyorum yukarda malzeme listesi var ama hepsi elmeğide içinde kaça mal olur.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    layynnn ben bu konuyu nasıl görmedim çok güzel olmuş bende kendim yapmayı düşünüyorum ama uygun bişe bulamadım ya büyük ya küçük geliyor.
    hocam siz yapsanız kaça mal olur çünkü sizinki kadar güzel iş çıkaramayacağım için soruyorum yukarda malzeme listesi var ama hepsi elmeğide içinde kaça mal olur.
    Sağolun Erol bey,özelden yanıtladım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yusuf hoca eline sağlık gerçekten güzel iş çıkarmışsın
    karavan a da küçük demişsin birde büyük olsa kim bilir neler çıkardı ortaya gerçekten karavan orjinal bi çalışma olmuş

---------- Post added at 00:15 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

birde arka çantayı da gri renk e çevirsen takım gibi olur oraya da bi çalışma yapmassan bence yarım kalmış bi çalışmadan öteye geçmez bu iş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)