Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sis farı montajı hakkında yardım edebilirmisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Gene far konusu ile ilgili konu açıyorum. Motorum 125zn mondial. Malum far aydınlatması berbat uzunlarda bile... Bazen farım açıkmı kapalımı diye kontrol ettiğim oluyor. Ek olarak ufaklardan sis farı montalamak istiyorum. Xenon aldım evde duruyor takmadım çok ısınıyor ve merceksiz olduğu için iyi aydınlatmayacağını söylediler. H4 ampulde far aynasını yakar dediler en sonunda bu karara vardım. Oto aksesuarcıya gidip ufaklarından sis farı almayı düşünüyorum montajında yardımcı olabilecek montajlama için gerekli parçalar nelerdir neresine montalayabilirim fikir verin nolur şu far konusundan bıktım. xenon veya h4 far demeyin ayriyetten sis farı takıcam ama nasıl olucak bi yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    oto aksesuarcılardan alacagınız sis farı size yarardan çok zarar verecektir...
    çünkü akunu bitirecektir..
    siz ledli sis farı alın fazla akım çekmeyelerden

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Peki bunu nasıl bağlıycam sisteme ledli sis farı iyi aydınlatıcakmı acaba

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    reno 12 farı takın canavar gibi oluyor.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bunu nasıl bağlıycam sisteme ledli sis farı iyi aydınlatıcakmı acaba
    http://www.msttech.biz/fotogaleridetay.asp?id=7 linkte sorunuza cevap bulabilirsiniz

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Reno 12 farı ne kadardır problem yaşatırmı

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene far konusu ile ilgili konu açıyorum. Motorum 125zn mondial. Malum far aydınlatması berbat uzunlarda bile... Bazen farım açıkmı kapalımı diye kontrol ettiğim oluyor. Ek olarak ufaklardan sis farı montalamak istiyorum. Xenon aldım evde duruyor takmadım çok ısınıyor ve merceksiz olduğu için iyi aydınlatmayacağını söylediler. H4 ampulde far aynasını yakar dediler en sonunda bu karara vardım. Oto aksesuarcıya gidip ufaklarından sis farı almayı düşünüyorum montajında yardımcı olabilecek montajlama için gerekli parçalar nelerdir neresine montalayabilirim fikir verin nolur şu far konusundan bıktım. xenon veya h4 far demeyin ayriyetten sis farı takıcam ama nasıl olucak bi yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...
    bak şimdi sayın abim hiç bir şekilde bunların hiç biri ile uğraşma
    gidiyorsun karaköyde elektronikçiler çarşısına
    birtane bundan

birtane de bunun 45 veya 30 derece olanından alıyorsun
    dikkat et 30 bulursan 30 al yoksa 45 in üstündekiler işini görmez

bunlara gittiğin elektronikçiden 1 watt mümkünse 100 lümen üstü powerled alıyorsun
    elektronikçiye rica ediyorsun bunlara uygun 12 volt girişli driver veya taş direnç taktırıp montajını yaptırıyorsun
    malzemelerin tamamı 20 tl yi geçmez 10 tl de el emeği atarsın adama montaj için

sonra gidip bir araba yağ filtresi bulursun

elinde yaptığın mekanizmanın uyacağı büyüklükte olanlardan
    üst kapağı kesip çıkarıyorsun elindeki mekanizmayı buraya silikon ile oturtup arkasını delip kabloyu çıkardıktan sonra
    su geçirmez şekilde silikonluyorsun
    artık motoruna nasıl monte edeceğini sen bul
    cenkito bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

eayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS 150 RTR APAÇİ
    Arkadaşlar bende motoruma sis farı takmak istiyorum 2 adet sis farı aldım xenon uyumlu 1çiftte xenon far aldım ampulleri deyiştirdim test etim ışığı süper ancak motora henüz bağlamadım acaba akü kaldırırmı bağlantıda röle kullanmak istiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum elektrikçiyim sorun yok sizlerlede paylaşacağım resimleri yüklerim.

eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı eayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende motoruma sis farı takmak istiyorum 2 adet sis farı aldım xenon uyumlu 1çiftte xenon far aldım ampulleri deyiştirdim test etim ışığı süper ancak motora henüz bağlamadım acaba akü kaldırırmı bağlantıda röle kullanmak istiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum elektrikçiyim sorun yok sizlerlede paylaşacağım resimleri yüklerim.
    Merhaba'lar. Öncelikle Apache 2 Adet Xenon'u kaldırmayacaktır ki duyduğuma göre 1 adet'ini bile zor kaldırıyor. Ayrıca kaldırsa bile o Sis farlarının içine Xenon'u koyduğunuzda karşınızdaki kişinin halini düşebilirmisiniz? bir kendinizi koyun karşınızdaki kişinin yerine. Ama eğer mercek yaparım derseniz yapın ama bu seferde motosikletiniz kaldırmaz. Gerisi size kalmış.

eayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS 150 RTR APAÇİ
    tek xenonu denedim ana farda uzun/kısa kaldırdı güzelde oldu yalnız uzun selektörde bazen sorun çıkardı bende söktüm orjinal ampulü geri taktım.2 taneden şüpheliyim sislerim mercekli ve duvarda test ettim kısa far gibi üst taraf çizgi halinde içinde perde var karşıdakini rahatsız etmicek umarım teşekkürler elated.
    eLated.* bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı eayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek xenonu denedim ana farda uzun/kısa kaldırdı güzelde oldu yalnız uzun selektörde bazen sorun çıkardı bende söktüm orjinal ampulü geri taktım.2 taneden şüpheliyim sislerim mercekli ve duvarda test ettim kısa far gibi üst taraf çizgi halinde içinde perde var karşıdakini rahatsız etmicek umarım teşekkürler elated.
    Önemli değil ama ben hala daha 2 Xenon'u kaldıracağını zannetmiyorum bu arada mercekli sis farı aldığınız için sizi tebrik ediyorum çoğu kişi karşısındakini düşünmez.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı omeruby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reno 12 farı takın canavar gibi oluyor.
    En güzel cevap
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    bir adet bundan takacaksın TAM KAPORTANIN ORTASINA VEYA GİDONA montajlayacaksın,
    En kral xenon'dan daha güzel ve beyaz ışık verecektir,

eğer düşünürsen yardımcı olurum gerek montajında gerek bağlantısında...

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Reno 12 simetrik desenli far tası + osram silverstar 50w ampül + h4 duyu arada röle kullanmana gerek yok eski tası sök renonun tası aynı boyutta problemsiz uyum sağlar bu üçünü alıp bağlarsan çok memnun kalırsın bu şekilde 2 sene sürdüm bu motoru daha önce sis farıda takmıştım 7 km lik yolda akü bitiyordu

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    kardesım xenon senın motorunda aydınlatma yapar. mercek olmadan aydınlatma yapmaz deıyen yanlıs bılgı vermıs. mercek olmadan sadece karsındakı aracın gozunu alır. sımdı sen gıdıp aksesuarcıdan sıs farı alıyım desen ona normal olarak baglarsan akuyu yer bıtırırsın. yok ben bu ısı bılıyorum bu ısten anlıyorum dıyosan o zaman araya sıgorta baglayıp akımı duzenleyedebılırsın.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-bmw-f-1200-gs-sis-fari-4-led-li-ve-3-led-li-secenekleri-ile-151459455/detay

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Gürcan abi'nin verdiği linkteki sis farlarından aldım 1 çift 3 led'li evin içinde denedim (9v adaptörle normalde 12v çalışıyor) ev gündüz gibi oldu resimlerini bir ara eklerim. İyi Günler
    hasanrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)