Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[ Kendin Yap Projesi ] motosiklet gps takibi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer bu ürün açıklamalarında yazanları yapıyorsa ve o fiyata bu alet çalışıyorsa bence mükemmel bir ürün.
    Tek anlamadığım mevzu şarj olayı..kendi tertibatı yok sanırım 5V 500 ma yolla da nasıl yollarsan yolla demiş..
    tek derdim o olsun. Şarj kitini ayrıca 10$ a satan yerler vardı ama vermedim sipariş. Eski motoruma çakmak soketi yapmıştım. Buna da yapacağım. Bi usb dönüştürücü işimi çözer. Hatta dönüştürücüyü sökeceğim. Sadace iç devresini kullanacağım. Bu sayede saklamak daha kolay olur.

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

Bu arada 12 gün falan stand by dan bahsediyor. Benim 12 gün üst üste motora binmeme ihtimalim yok. Kışın kar yağdığı dönemlerde anca kullanmıyorum neredeyse. Bu aralar kontaktan sonra devre alıp sadece motor çalışırken şarj etmesini sağlayacağım. O bana yeter sanıyorum. Kışın bakarız çaresine. Bu sayede aküye de zarar vermez. Ara sıra mesaj atıp sms le yerini belirler çalışıyor mu diye kontrol ederim.
    makseli bunu beğendi.
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    cep telefonları, pil sarj olduğunda sarjı keser. Devamlı Şarjda durmasının bir sakıncası yoktur.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı muhittinKaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cep telefonları, pil sarj olduğunda sarjı keser. Devamlı Şarjda durmasının bir sakıncası yoktur.
    bu süper birşey. peki motor çalışmadan ne kadar süre bekler ?

yani aküyü boşaltmadan tekrar çalıştırmak için ne kadar zaman gerekli ?

Motosikleti
    Tracer900
    Aslında Şarjı keser biraz yanlış olmuş
    Kısaca Anlatayım. Cep tel kullanılan pillerin (Lion) Sarj sırası vardır. Eğer Devamlı Şarjda Tutuyorsanız Pili Korumak Amacıyla Cyclic (arada sırada sarj eder) charge dır.

Sorunuza gelince bir cep telefonu piliin yaklaşık 1500mA/h (mili amper saat) olduğunu düşünür ve bu telefonun 1 günde pilini bitirdiğini düşünürsek.
    1500/24=62.5mA/h eder. Yani telefon saatte bu kadarlık harcar. e bizim akümüz ne kadar ortalama 7A/h yani 7000mA/h
    buradan yola çıkarak
    7000/62.5=112 saat eder. (4,5 gün)
    (Yukardaki hesaplama kaba hesaptır. Cep telefonunun Baz İstasyonuna uzaklığı yakınlığı, Akü nün kondisyonu vs den dolayı hesap değişebilir.)
    makseli bunu beğendi.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eveet, uzun zamandır aklımdaydı ve sonunda tamamladım. Yalnızca yedek şarj üntiesi ( powerbank ) gelmedi. O da gelince tam olacak;

blog girdisi : http://blog.trmoto.com/guvenlik/moto...p-projesi-diy/

dostum buna benzer bı uygulamayı bende kullanıyorum kendı telefonumda benım kullanma amacım motorla bıyerlere uçarsam cesedım curumeden bulunabıleyım dıye neyse konuya geleyım benım kullandıgım uygulamanın adı "androıd lost" bu uygulamayı telefonuna yukledıkten sonra yapman gereken

Şimdii durum şu;

Motosikletimizi çalınmaya karşı gps ile takip etmek istiyoruz, ama takip cihaz-ekipmanları pahalı !

İşte şimdiki anlatacağım çözümü rahatlıkla uygulayabilirsiniz; Hemde yüksek meblağlar harcamadan !

Bize Lazım Olanlar;

1) Ucuz bir ANDROID + GPS özelliği olan telefon

2) Telefona bir Faturasız hat ( simkart )

3) Gavur memleketlerde PowerBank diye adlandırılan YEDEK Şarj ünitesi

Sebeplerini yazayım;

1) GPS ile Lokasyon bazı YER takibi yapabilmek için GPS özellikli bir telefona ihtiyaç vardır. Her türlü GPS li telefon olamaz malesef çünkü Android için yazılmış bir program aracılığı ile takip işlemini gerçekleştireceğiz. Mesela Ben Turkcell T10 ile yaptım bu işlemi.

http://pcextra.com.tr/media/2010/11/...t10_fiyati.jpg

2) Şuan en ucuz internet aboneliği olan Turkcell den hat açtırdım. ( şuanki en ucuz ) Aylık 100 MB lik bir paketi var.

3) Yedek şarj ünitesi ise, telefonun şarjını daha uzun süre gitmesi için. yani zırt pırt yerinden çıkarıp şarj etmemek için. Telefonunuzu, motorunuzun elektrik aksamına sorun etmeyecek şekilde de bağlayabilirseniz güzel bir çözüm olur. Ama bunun da sakıncaları olabilir. Sürekli telefon şarjda kalmış olur, çok fazla aküyü tüketmez ama uzun süreli ( 1-2 hafta ) beklemelerde akünüzü bitirebilir. O yüzden en temizi kapasitesi yüksek kaliteli bir powerbank almak !

Gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere !
    Takip – İzleme Sistemi şöyle çalışıyor !

1) Android telefonunuza greenalp topluluğu tarafından yazılan Real Time GPS Tracker isimli programı kuruyorsunuz. İngilizceniz zayıfsa bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Kayıt açma işlemi kolay ve ücretsiz.

2) Telefonunuzu, motorunuz görünmeyen bir bölümüne güzelce saklamak. Şarj ünitesine bağlayın ve saklamak için koyduğunuz yerin ıslanmayacak şekilde olmasını sağlayın. Ya da telefon ve powerbank ı güzelce sarıp su geçirmemeisini de sağlayabilirsiniz. ( aleminyum folyo vb kullanmamaya dikkat edin, çünkü telefon sinyallerini engelleyebilir )

3) http://www.greenalp.com/RealTimeTracker sitesini açıp kayıt olduğunuz Kullanıcı adı ve şifre bilgileriyle giriş yapın.

BU KADAR

http://blog.trmoto.com/wp-content/up...ta-300x177.png

Gezdiğiniz rotayı direk harita üzerinden görmek için greenalp.com da Switch to full screen map linkine basın ve görün
    Yedek şarj ünitesi nedir yaw, nasıl olur bu iş derseniz, belirteyim;

blog girdisi : http://blog.trmoto.com/guvenlik/moto...p-projesi-diy/

Powerbank yurtdışı sitelerinde daha ucuz. Ben E-bay.com dan 20 000 mAh lık bir şarj ünitesi aldım. Benim telefonumda 1000 mAh lık batarya var. Normalde 2 – 3 gün gidiyordu. 20 000 mAh ile de ortalama 3 – 4 hafta gitmesi gerekiyor. Son görseldeki gibidir genelde

Bende yenile kurdum bu sistemi, ilerki zamanlarda düşüncelerimi aktaracağım ;) Belki daha özellikli bir program bulurum, onu paylaşırım felan

http://www.gold.com.tr/UrunResim/Mar...cd-Ekranli.jpg

kasksız ve koruma ekipmanlarınız olmadan çıkmayın !
    dostum buna benzer bı uygulamayı bende kullanıyorum kendı telefonumda benım kullanma amacım motorla bıyerlere uçarsam cesedım curumeden bulunabıleyım dıye neyse konuya geleyım benım kullandıgım uygulamanın adı "androıd lost" bu uygulamayı telefonuna yukledıkten sonra yapman gereken http://www.androidlost.com/ siteye gırıp gmaıl adresın ve şifrenle gırış yapmak site ıngılızce ama google crome yı kullanıyosan hıc sorun degıl turkceye cevırebılıyosun uygulamanın ozellıklerıne gelınce anlık yer bılgısı, ses kaydı, fotograf cekme, telefonu kılıtleme,alarm verme, ve bunun gıbı bırsuru şeyi bılgısayarımdan yapabılıyorum bilginize
    makseli ve istanbulccc bunu beğendiler.
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

Motosikleti
    PCX
    Samsung telefonlar için; http://findmymobile.samsung.com/
    makseli bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı muhittinKaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20.000 A nerede geçiyor bilmiyorum ama Çok Çok Çok Abartı bir rakam.
    20000 amper değil, 20000 MILIAMBER yani 20 Amper.
    20000 amper taşımak için 50 cm kalınlığında kablo kullanman gerekir

Motosikleti
    Tracer900
    hocam mesaj
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/116564-%5B-kendin-yap-projesi-%5D-motosiklet-gps-takibi-hakkinda-2.html#post3039445

burada geçtiğinden sorma gereği duydum. yoksa biliyorum mA ile A arasındaki oranı.

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz rakamların hiç birini tecrübe edip denemedim.

Gps sürekli açık derken sürekli an be an yani saniye saniye bilgi gönderimi söz konusu değil.

Gps bilgisi gönderimi saniye cinsinden değiştirilebiliyor.

sağlıklı bilgiyi yedek şarj ünitesi gelince verebilirim. şimdilik malesef bu kadar...
    ben bu sistemi denedim. gps açıkçen 3500mah batarya 7 saat zor dayanıyor. o bahsettiğin 20000mah lik power banklerden 2 tane aldım. bir işe yaramıyorlar. yani 60 saat bile dayanmıyorlar.
    gps telefonda en çok batarya yiyen kısım. aküye bağlamaktan başka çare bulamadım daha

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum buna benzer bı uygulamayı bende kullanıyorum kendı telefonumda benım kullanma amacım motorla bıyerlere uçarsam cesedım curumeden bulunabıleyım dıye neyse konuya geleyım benım kullandıgım uygulamanın adı "androıd lost" bu uygulamayı telefonuna yukledıkten sonra yapman gereken http://www.androidlost.com/ siteye gırıp gmaıl adresın ve şifrenle gırış yapmak site ıngılızce ama google crome yı kullanıyosan hıc sorun degıl turkceye cevırebılıyosun uygulamanın ozellıklerıne gelınce anlık yer bılgısı, ses kaydı, fotograf cekme, telefonu kılıtleme,alarm verme, ve bunun gıbı bırsuru şeyi bılgısayarımdan yapabılıyorum bilginize
    Geçen konu açıldığında markette bu özelliklerde bir program bulamamıştım. Arkadaşın önerdiği program kesinlikle iş görecektir. Gerek SMS desteği, gps, gps kapalı ise baz istasyon bilgilerinide alabiliyor.

Şimdi proje için dikkat edilmesi gereken 2 nokta kalıyor.

* GPS anteni gizlenen yerden sinyal gönderebilir mi? Örneğin koltuğun altından
    * Akü ile telefonu veya bataryayı şarj etme

Batarya bilgisini bile alabiliyor.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    Tracer900
    GPS anteninini herhangi birşey ile kapatılmaması gerekir. Bazı Özel Kutular mevcut.

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Kullanan arkadaşlar imei problemi yaşadımı yurtdışından getirilen trackerler ve kullanan arkadaşlar varmı yardımınızı rica ederim.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Yurt dışından aldığın android telefonu kayıt etmeden burada nasıl kullandın?
    makinayı da dışardan aldın gibi anladım çünkü.
    Eğer böyle bir durum varsa telefon ile uğraşmaya gerk yok telefon parasına bu işi yapan aletler var yurt dışında. biz uzaktan dinleme cihazı aldık. içinde küçük bir telefon var ama imei kyıt gerekiyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Takip sistemleri aylık 35 lira. Uğraştığınıza değmez
    KaPTaNHaSaN bunu beğendi.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Calisma basarili fkt biz bunun degisik bir yontemini 1-2 yil once sitede paylasmistik. Emegine saglik.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip sistemleri aylık 35 lira. Uğraştığınıza değmez
    ha birde bu var tabiki.. istanbulda bir firma var 1 yıldır bu işi yapıyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    35 tl çok para tracker cihazlarını imei değiştiremiyormuyuz.Yada nokia 5800 gibi bir telefonda gps nasıl kullanabilirmiyiz verimli olurmu bilgisi olan varmı arkadaşlar.

Motosikleti
    kanuni seyhan 150
    bunu gps değilde internet üzerinden yapan mutlaka güzel proğramlar vardır arastırmak lazım ama gercekten cok yaratıcı bir proje tebrik ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

35 lira ise uğrastığına değmez ama önemli olan yaratıcılığı kullanıp kendisinin bişeyler üretebilmesi işşte buna paha biçilmez

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha birde bu var tabiki.. istanbulda bir firma var 1 yıldır bu işi yapıyor.
    Hocam şu GPS takip firmasının bir linkini verebilir misin? Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Benimde aklımda ne zamandır bu şekilde bi proje var t10 telefonun tüm özellikleri kapalıyken sarjı ne kadar gidiyor benim için önemli olan bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)