Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

[ Kendin Yap Projesi ] motosiklet gps takibi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Motosikletlerin çalınmasını engellemek zor bir iş Başarılabilir, Çalınması durumunda yerini bulmak kesinlikle daha zor bir iş bu durumda her iki özelliği de içerisinde bulunduran bir sistem şart.
    Alım maliyetleri yüksek ürünler var ayrıca motosiklet çalınacak mı çalınmayacak mı buda belli değil yani işini yapacak mı bu ürün boşa yatırım mı değil mi bunlar herkesin kendi karar vereceği konular tabi ki.
    Motosiklet bir kez çalınıp bulunduğu taktirde ürün müthiş derecede işe yaramış olacaktır.
    Motor bulunacak maliyeti, yeni motor alınmayacak maliyeti, Hırsızlar belki yakalanacak başkalarının canın yanmayacak sakladıkları yer forumlarda paylaşılacak. polis yorulmadan iş bitirecek.
    (Bu tip bir cihaz kullanan arkadaşın motosikletim çalındı ve yerini tespit ettim şurada dese kaç motosikletli burayı talana gider.)(Facebook paylaşımları gibi beğen; gelmem paylaş; gelirim ;)))
    linkte benzer bir firma var araştırılıp geliştirilmeli hazır bir ürün ama pil ömrü için 1 haftadan 1 yıla kadar diyor.
    http://www.satlink.com.tr/aractakipsistemi.htm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bomber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R,Yamaha FZ6 Fazer
    Aslında aliexpress.com'da 22 dolar + free shipping'le satılıyor ama denemedim açıkcası, deneyen var mı burayı acaba?
    Imei tanıtma gerekebilir sanırım
    Cihazlar şunlar:
    http://www.aliexpress.com/item/Best-...187091354.html

sahibinden'de aynı malzemeyi 200 liraya satıyorlar komedi..

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    yurtdışından getirsek kapanir mi cihaz ?
    imei degistirme imkani var mi ???

????

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siteden bir arkadaş mini trackerlardan kullanıyordu. KEşke sitede "tag"leme olsaydı. Logaritma, konuyu görürse gerekli bilgiyi verecektir. 6 aydır falan kullanıyor imei problemi yaşamamış.
    hala sorun yaşamadı değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alttaki ürünü sipariş verdim. Eğer sorunu çözerse buradan paylaşırım. ucuzundan çözmüş oluruz işi.

http://www.aliexpress.com/snapshot/234846848.html
    ürün hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyiz ?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdışından getirsek kapanir mi cihaz ?
    imei degistirme imkani var mi ???

????
    arkadaşlar ben daha önce niyetlenmiştim satıcı ile görüştüm.türkiyede imei kayıt meselesini oda bana istediğiniz imei atabılırız öyle yollarız demişti yani eski bir cihazın imei ni mesaj atarsanız onlar yukleyıp yplluyorlar

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben daha önce niyetlenmiştim satıcı ile görüştüm.türkiyede imei kayıt meselesini oda bana istediğiniz imei atabılırız öyle yollarız demişti yani eski bir cihazın imei ni mesaj atarsanız onlar yukleyıp yplluyorlar
    hangi satici ?
    linkini yollar misiniz

saticiya imei yollayinca birkac tane de kendine kopyalamasin sonra

imei degistirme programi falan varsa kendimiz de halledebiliriz

bir yol gosteren olsa guzel olacak

Motosikleti
    Dominar D400
    Bu mesajımı düzenledim(içeriği sildim).

Yanlış bilgi vermek istemedim. Araştırmaya devam ediyorum.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesajımı düzenledim(içeriği sildim).

Yanlış bilgi vermek istemedim. Araştırmaya devam ediyorum.
    bir kullanıcı mtk cipsetli (veya ona benzer bir ad)
    gps trackerlerin imei değişimi yapıldığını yazmış
    trackerin de türlü türlüsü var

sms ile gerektiginde kullanmak istiyorum
    tabi bana gerektigi zaman motosikletten sinyal alabilir miyimo soru var bir de

bazilari gittigi noktalari kaydedip sinyalin en son nerde kesildiğini gosteriyor (internet paketi olan sim kartlar)
    acaba bunları tek sms de toplu olarak almak mümkün mü?

işin maddi boyutu
    sim kart almak gerek
    yilda 16 tl telsiz kullanim bedeli adi altinda vergi ödüyoruz
    telsizle alakası olmayan bir gps tracker icin bile 100 tl kayit ücreti pasaporta kayit üstelik yilda 16 tl vergi falan birsürü saçmalık

turkiyede nette kayitli gps tracker satan kisiler de muhtemelen imei kopyalayarak satıyor
    iletisime gecsek yardimci olurlar mi acaba ?

verdiginiz linkteki
    trackerin netten takip edilmesi gibi birsey
    1 yıllık lisans türü birsey

epey sürdü bu is arkadaşlar
    kac ay gecti bir turlu tracker alamadik
    arabaya motosiklete lazim bundan
    imei kayit yapamadigim için alamiyorum
    bir el atin da halledelim su işi
    maksat milletin işi gorulsun
    forumlarin da amaci yardimlasmak zaten

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    benim getirdiğim ürün 1-2 ay sonra çalışmamaya başladı. muhtemel imei problemi...

Motosikleti
    Bence telefon + powerbank daha mantıklı duruyor, ama en önemli mesele ucuzundan bir gps destekli telefon bulmak. Xiamionun 10200 mah powerbankını aldım, şimdi telefon araştırmasındayım. Bende nokianın 5800 xpressmusic telefonu vardı ama gps'e bağlantısı çok yavaş, açık havada bile 5 dakikayı buluyor bağlanması, bundan dolayı nokia olmaz. Şu an çin menşeili samsung çakmaları var aklımda 110 tl civarı. Tavsiye edebileceğiniz hızlı gps'e bağlanan telefon var mı?
    Bir de sadece data hattı maliyeti ne kadardır*

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı bomber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence telefon + powerbank daha mantıklı duruyor, ama en önemli mesele ucuzundan bir gps destekli telefon bulmak. Xiamionun 10200 mah powerbankını aldım, şimdi telefon araştırmasındayım. Bende nokianın 5800 xpressmusic telefonu vardı ama gps'e bağlantısı çok yavaş, açık havada bile 5 dakikayı buluyor bağlanması, bundan dolayı nokia olmaz. Şu an çin menşeili samsung çakmaları var aklımda 110 tl civarı. Tavsiye edebileceğiniz hızlı gps'e bağlanan telefon var mı?
    Bir de sadece data hattı maliyeti ne kadardır*
    samsung 2. el telefon alabilirsin
    ekrani kasası çatlak kırık ezik vb ucuza dusurursun
    çabuk bağlanan model tavsiyesi yapamıyorum
    i9000 galaxy s bile bazen bulmakta naz yapıyor
    telefonun cok temiz olmasi gerekmiyor

hatti da data olarak neden kullanacaksınız ki?
    alin bir hat (onu da 2. el alabilirsiniz) sıfır hat 34 tl bim de
    siz sms atınca konumu hatta konum geçmişini sms almaya çalışın daha iyi

hangi saatte nerde imiş motor gibisinden

data kullanımına ücret odemeniz yersiz
    sonuçta filo takibi yapmıyorsunuz

telefon konum güzergahını kaydeder
    gerektiğinde bu bilgileri sms şeklinde almak daha mantıklı

size bu işi yapacak programı secmek kalıyor sadece

Motosikleti
    Mesela gece yarısı çalındı motosiklet, telefonda uygulama yüklü, konum değiştirdiği (diyelim 50 metre çember dışına çıktı) anda alarm verse ve anlık olarak nereye gittiğini haritadan takip etsem daha iyi olmaz mı?
    Biraz da bütçe meselesi tabii, bir de ben biraz pimpirikliyim bu konuda

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı bomber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela gece yarısı çalındı motosiklet, telefonda uygulama yüklü, konum değiştirdiği (diyelim 50 metre çember dışına çıktı) anda alarm verse ve anlık olarak nereye gittiğini haritadan takip etsem daha iyi olmaz mı?
    Biraz da bütçe meselesi tabii, bir de ben biraz pimpirikliyim bu konuda
    gece yarısı hırsız takip etmek pek mantıklı değil
    riskli iş

sabah olunca elindeki konum bilgisiyle şikayette bulunursun veya o civarda tebdili kiyafet dolanirsin

gittigi yerin rotasını versin veya o anki yerin koordinatini sms atsin yeter.
    google maps tan (haritalar) konuma bakabilirsin
    veya igo programı ile de konum girerek adresi tespit edebilirsiniz.

Merhaba, Çin'den GPS Tracker diye bir cihaz aldım. Satısı Türkiye'de kullandığın İMEİ numarasını soruyor. Eski telefonlardan birinin İMEİ numarasını versem bir sıkıntı yaşarmıyım. Teşekkürler...

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Kullanmadığın bir telefonun IMEI sini verebilirsin. fakat her imei nasıl bir telefona ait biliyor. Gün gelir kontrol edilir derlerki imei ile cihaz uyuşmuyor Ve dolayısıyla kapanır.

Çin malı takip sistemlerinin en büyük sorunu maalesef imei

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı minera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Çin'den GPS Tracker diye bir cihaz aldım. Satısı Türkiye'de kullandığın İMEİ numarasını soruyor. Eski telefonlardan birinin İMEİ numarasını versem bir sıkıntı yaşarmıyım. Teşekkürler...
    Ürün linkini paylaşabilir misin?

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eveet, uzun zamandır aklımdaydı ve sonunda tamamladım. Yalnızca yedek şarj üntiesi ( powerbank ) gelmedi. O da gelince tam olacak;

blog girdisi : http://blog.trmoto.com/guvenlik/moto...p-projesi-diy/

Şimdii durum şu;

Motosikletimizi çalınmaya karşı gps ile takip etmek istiyoruz, ama takip cihaz-ekipmanları pahalı !

İşte şimdiki anlatacağım çözümü rahatlıkla uygulayabilirsiniz; Hemde yüksek meblağlar harcamadan !

Bize Lazım Olanlar;

1) Ucuz bir ANDROID + GPS özelliği olan telefon

2) Telefona bir Faturasız hat ( simkart )

3) Gavur memleketlerde PowerBank diye adlandırılan YEDEK Şarj ünitesi

Sebeplerini yazayım;

1) GPS ile Lokasyon bazı YER takibi yapabilmek için GPS özellikli bir telefona ihtiyaç vardır. Her türlü GPS li telefon olamaz malesef çünkü Android için yazılmış bir program aracılığı ile takip işlemini gerçekleştireceğiz. Mesela Ben Turkcell T10 ile yaptım bu işlemi.

http://pcextra.com.tr/media/2010/11/...t10_fiyati.jpg

2) Şuan en ucuz internet aboneliği olan Turkcell den hat açtırdım. ( şuanki en ucuz ) Aylık 100 MB lik bir paketi var.

3) Yedek şarj ünitesi ise, telefonun şarjını daha uzun süre gitmesi için. yani zırt pırt yerinden çıkarıp şarj etmemek için. Telefonunuzu, motorunuzun elektrik aksamına sorun etmeyecek şekilde de bağlayabilirseniz güzel bir çözüm olur. Ama bunun da sakıncaları olabilir. Sürekli telefon şarjda kalmış olur, çok fazla aküyü tüketmez ama uzun süreli ( 1-2 hafta ) beklemelerde akünüzü bitirebilir. O yüzden en temizi kapasitesi yüksek kaliteli bir powerbank almak !

Gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere !
    Takip – İzleme Sistemi şöyle çalışıyor !

1) Android telefonunuza greenalp topluluğu tarafından yazılan Real Time GPS Tracker isimli programı kuruyorsunuz. İngilizceniz zayıfsa bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Kayıt açma işlemi kolay ve ücretsiz.

2) Telefonunuzu, motorunuz görünmeyen bir bölümüne güzelce saklamak. Şarj ünitesine bağlayın ve saklamak için koyduğunuz yerin ıslanmayacak şekilde olmasını sağlayın. Ya da telefon ve powerbank ı güzelce sarıp su geçirmemeisini de sağlayabilirsiniz. ( aleminyum folyo vb kullanmamaya dikkat edin, çünkü telefon sinyallerini engelleyebilir )

3) http://www.greenalp.com/RealTimeTracker sitesini açıp kayıt olduğunuz Kullanıcı adı ve şifre bilgileriyle giriş yapın.

BU KADAR

http://blog.trmoto.com/wp-content/up...ta-300x177.png

Gezdiğiniz rotayı direk harita üzerinden görmek için greenalp.com da Switch to full screen map linkine basın ve görün
    Yedek şarj ünitesi nedir yaw, nasıl olur bu iş derseniz, belirteyim;

blog girdisi : http://blog.trmoto.com/guvenlik/moto...p-projesi-diy/

Powerbank yurtdışı sitelerinde daha ucuz. Ben E-bay.com dan 20 000 mAh lık bir şarj ünitesi aldım. Benim telefonumda 1000 mAh lık batarya var. Normalde 2 – 3 gün gidiyordu. 20 000 mAh ile de ortalama 3 – 4 hafta gitmesi gerekiyor. Son görseldeki gibidir genelde

Bende yenile kurdum bu sistemi, ilerki zamanlarda düşüncelerimi aktaracağım ;) Belki daha özellikli bir program bulurum, onu paylaşırım felan

http://www.gold.com.tr/UrunResim/Mar...cd-Ekranli.jpg

kasksız ve koruma ekipmanlarınız olmadan çıkmayın !
    bende aliexpressden 10 dolarlık gps takip cihazı almayı düşünüyorumda ama şimdi 1-2 ay sonra kapanırsa ne yapıcam 20 katı pasaporta işletmek için para mı vericem? acaba imeisi kolay değiştirilebilen bir gps takip cihazı yokmudur?

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aliexpressden 10 dolarlık gps takip cihazı almayı düşünüyorumda ama şimdi 1-2 ay sonra kapanırsa ne yapıcam 20 katı pasaporta işletmek için para mı vericem? acaba imeisi kolay değiştirilebilen bir gps takip cihazı yokmudur?
    bir arkadaş yazmıştı, cihazı aldıktan sonra , aldığınız mağazaya (aliexpress mağazasından bahsediyorum) evde kullanmadığınız eski bir cep telefonunu imei numarasını gönderiyorsunuz mesajla ve o imei nosunu gps cihazına yüklüyor, kapanma riskiniz de olmuyor, zaten kayıtlı oluyor cihaz ;)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)