Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

grenaj tamırı cok kolay.. hemde masrafsız

Motovento
    REKLAM ALANI
    alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    arkadaslar merhaba grenaj tamırı aslında cok kolay ve masrafsız olan bır konu ama cok kısa bır sure ıcınde nasıl yaptıgımı anlatmak ıstedım..

grenajın kırık olan kısmını ve elınızde eger mevcutsa kırılan parcalar onları bır guzel temızleyın temızledıkten sonra havye ıle (elektrıkcılerın lehım yapmak ıcın kullandıkları elektırıklı ısıtıcı) ısıtın oncelıkle kırılan bolgelerı on yapıstırma ıslemınde buluyoruz..

ardından her evde bulunan ve malıyetı hıc olmayan eskı hoporler telını kırıgımıza uygun kesıyoruz..

ardından kestıgımız parcayı pıknık tupu veya herhangı bır ısıtıcıyla kızardıp havye ıle kaynattıgımız o kısıma muntazam bır sekılde tel aralıklarından plastık cıkana kadar beklıyoruz ve bı kenara soguması ıcın bırakıyoruz..

bu ıslemlerı yaptıktan sonra soguyan parcaları sanayı yapıstırıcısı denılen( cıft bazlı) grı renktekı yapıstırıcıyı suruyoruz.. ıstersenız o bolgeyı ınce zımpara ıle zımparalayıp sprey boya ıle boyaya bılırsınız tabı kuruduktan sonra..

ve gereklı ıslemler varsa yapın vıda kısmı kırılmıssa gereklı kalınlıkta matkap ıle delın.. yoksa boyanın kurumasını bekleyın ve hayırlı olsun..

kan emıcı grenaj tamırcılerıne cok para vermekten kurtulun..

daha sonra sıze hem vıdeolu grenaj tamırı hemde kalıp dokme olayını anlatmak ıstıyorum..
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bu faydalı bilgiler için teşekkürler. Kalıp dökmeden ziyade kalıp hazırlamanın detaylı anlatımını arıyorum bir süredir fakat hep çok basit bölgeler için anlatımlar mevcut

Atıyorum racing bir motosikletin depoya bağlanan ve dış büyük grenajını tutan ara parça komple elimizde yok ise o parçayı yaratabilmem için gereken kalıbı hangi yol ile hazırliycam,

sonuçta motosikletin birsürü bölgesi ile sıfıra sıfır örtüşüyor olan yüzeyleri de mevcut... ... önce her yeri izole edip model hamuru girişiminde bulunsam grenajdan fazla para harcamam gerekebilir ve

sonucunda bağlantı kulakçıkları olmaz ve sonradan eklemem gerekebilir v.s v.s

Model hazırlama ile ilgili sıkıntım yok aslında fakat bunun en pratik, en maliyetsiz ve en sağlam sonuca ulaşabilecek yolunu arıyorum, bahsettiğime benzer bir uygulama gördüğünde paylaşırsan çok makbule geçer
    Paylaşım için tekrar teşekkür ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Şimdiye dek bulduğum en maliyetsiz yol şu gibi mesela fakat kusursuz bi sonuç vereceğinden şüpheliyim,

birde bu köpüğü sanırım açtığımda bitirene kadar sıkmak zorunda olacağım. Kontrolsüz kabarması, fazla oyduğumda eklenememesi... düşündürüyor Zaten araştırdığın için söylüyorum, gözüne ilişirse lütfen paylaş

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    http://www.youtube.com/watch?v=Ck51iuRvOzo

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6r8ggbYD_WU

http://www.youtube.com/watch?v=kCqDIf8tGV4

bunun gıbı bınlerce vıdeo var hepsınden yardım alabılırsın ama bu sacma sapan kopuk olayı olmaz:D
    kalıp dokmeyı sana detaylı olarak tam ve yanlıssız bılgı alınca yıne aynen konuya eklerım..

muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    o köpük "başladığında bitir" şeklinde çalışır. Onun yerine "Deniz Tutkalı" diye geçen yapıştırıcıyıda kullanabilirsin. oda şişer.
    Ayrıca Yapıştırıcı Olarak "Gri renkli Çift bazlı" diye tabir ettiğiniz yapıştırıcının adı EPOKSİ yada epoxi dir. Çeşitleri mevcuttur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)