Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Asansörü (Kendin Yap Projesi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    John Abruzzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    oturduğumuz yerden akıl vermek gibi olmasın ama o platformun altındaki tek destek biraz zayıf gibi geldi,bir anda yeteeeeer diye kendini bırakmasın
    MBHoro bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sağlam proje olmuş tebrik ederim emenize sağlık ama şahsen bukadar uğraşmazdım onun yerine üst kısımı sabitleyip oraya klitli bir alan oluşturur altındada çardaklık bir yerim olurdu hem asansör için parada vermemiş olurdum sağlam bir kilit yeterliydi o sabitlenen yerede ustu yanları kapalı demirden hatta oda olmaz derseniz alarmlı klit takardım.. tekrar kolay gelsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

öneri için teşekkürler ama görsel olarakda komşuları rahatsız etmemek lazımdı binada 2 daire daha var. ve binanın ön tarafını başka biride böyle kafasına göre kafes falan yapsa bende cırlarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı John Abruzzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oturduğumuz yerden akıl vermek gibi olmasın ama o platformun altındaki tek destek biraz zayıf gibi geldi,bir anda yeteeeeer diye kendini bırakmasın
    valla 60x40 profil 3 ayrı yerden kaynak yaptım. umarım dayanır

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

evet sonunda dün, motorlu indirme testinide başarıyla tamamladım. İlk yaptığımda platform biraz alçak kaldı o yüzden platformu yükselttim.

ve şunu anladım ki el ırgatı ile olacak iş değil :D kan ter içinde kalıyorum. Elektrikli vinç şart bakalım bu hafta alırım heralde.

Birde yapmayı düşünen olursa diye tavsiyem.. sakın bulaşmayın.. şaka şaka ... platrfomu büyük tutun, motorun sığması işi çözmüyor sizede rahat hareket edecek yer kalsın..
    ramizan83, Eagle7, Tolga Can ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    elinizden iş gelmesi çok guzel yoksa.. ugraşılmaz yapma zevkı başka yapılan işin oldugunu görüp el emegının yerını bulması başka
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Hayırlı olsun güzel olmuş bence de sen bir elektrikli vinçlere bak zor olur senin için böyle

Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Elektrikli vinç işi de tmm 250/500 kg olanından monte ettim foto koyacağım. 10 numara oldu.Düğmeye basıyorum iniyor, basıyorum çıkıyor
    ykocabay ve babaduru bunu beğendiler.
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    evet elektrikli vinç montajı yapıldı ve videosu..

Tolga Can, Arda_Karaca, cenkito ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Böyle çok daha güzel olmuş. Bende platformun dar oluşundan ne zaman dert yanacak diyordum.
    Motoru park ettikten sonra, nasıl iniyor diye merak ediyordum. Sanırım merdivenlerden iniyorsun. kışın dikkat et yuvarlanıp inme aşağıya
    Ellerine sağlık. Paylaşım içinde teşekkürler
    MBHoro bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    valla dediğin gibi başta akıl edemedik biraz dar oldu ve sağ tarafta boş olduğu için binerken tırsmıyor değilim açıkcası.. bu konuda da nasıl bir önlem alacağım bilmiyorum şu anda..

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Yanlara korkuluk yapsan biraz daha güvenli olmaz mı senin için balkon misali sadece yanlara...
    fz6_fazer bunu beğendi.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlara korkuluk yapsan biraz daha güvenli olmaz mı senin için balkon misali sadece yanlara...
    Eline sağlık, ıyı bır ısı becerdın tebrık ederım, aksoyy a katılıyorum, Asansör motorunun iniş ve çıkışlarında, elektirik kesici sivic var mı?
    YAMAHA

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık, ıyı bır ısı becerdın tebrık ederım, aksoyy a katılıyorum, Asansör motorunun iniş ve çıkışlarında, elektirik kesici sivic var mı?
    en üstte var asansör yol hizasına gelince elektrik kesiliyor.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc750x
    eline sağlık güzel olmuş
    MBHoro bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı -ugur- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık güzel olmuş
    teşekkürler

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en üstte var asansör yol hizasına gelince elektrik kesiliyor.
    Destek amaclı korkulukları yapmanı tavsıye ederım, bizde fazer çalınmasın diye minibüs almıştık
    MBHoro, alemdar2442, dreamkiller ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    YAMAHA

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Destek amaclı korkulukları yapmanı tavsıye ederım, bizde fazer çalınmasın diye minibüs almıştık
    http://img24.imageshack.us/img24/6960/alim1987.jpg

vay be bu çok iyiymiş :D
    fz6_fazer bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    El butonunu da sonra uzaktan kumandayla değiştirirsen tadından yenmez..
    Maliyet konusu nedir? Uykusunda hırsız kovalayan arkadaşlara bir faydamız daha olsun.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    aen aşagı indiğinde yerden yüksek kalıyor orya çıkar indirde ugraştıracak aslında yere tam oturacak kadar düşünseydin alttaki makaraları üst taraftan yapasaydın tbla tam yerede oturabilirdi.seneler önce bende balkona çıkarmak için asansör yapmıştım ama bu kadar tefarrutlı değildi inşaat asansörleri gibi bir asansörle 5 metre yukarı çekiyordum honca 125 şimi dişliler daha fazla ve çok çevirmek zorunda kalıyordum.ama rahattı viçte emniyet mandalı varmı o önemli aniden aşagı boşalmasın .

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El butonunu da sonra uzaktan kumandayla değiştirirsen tadından yenmez..
    Maliyet konusu nedir? Uykusunda hırsız kovalayan arkadaşlara bir faydamız daha olsun.
    Uzaktan kumanda aklimda olan bir fantezi, zamani gelirse yapacagim. Vincle 500 tl civari

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    en aşagı indiğinde yerden yüksek kalıyor orya çıkar indirde ugraştıracak aslında yere tam oturacak kadar düşünseydin alttaki makaraları üst taraftan yapasaydın tbla tam yerede oturabilirdi.birde tam yukarı çıkamıyor ordada plan hatası yapmışın ama düzeltilebilir motorun halatı uzun dur motoru kenara al halatı 3 makara ile çalıştırıp tablanın altından kaldırabilirsen yükde azalır tablada tam düz olarak yolun hizasına gelir yan halatı ip atlayan çocuklar gibi kullanacaksın ordada tablaya baglı makara olacak kenardan motor sardıgında halat gerilerek tablayı yukarı kaldıracak basit bir düzenleme ile çok daha rahat edersin eline saglık.
    makara ile seneler önce bende balkona çıkarmak için asansör yapmıştım ama bu kadar tefarrutlı değildi inşaat asansörleri gibi bir asansörle 5 metre yukarı çekiyordum honca 125 şimi dişliler daha fazla ve çok çevirmek zorunda kalıyordum.ama rahattı viçte

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    eline koluna sağlık başarılı çalışma olmuş tebrik ederim.
    MBHoro bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)