Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Asansörü (Kendin Yap Projesi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    ellerinize sağlık. çok güzel düşünülmüş bir proje.
    bu formu bu yuzde seviyorum.
    benzer bir düşüncede bende vardı ben evin balkonuna cokaracak bir vinç sistemi düşünmüştüm. 220 volt la çalışan emanet bir vinçle olaya giriştim. motor başarılı bir şekilde balkona cıkartıldı. balkona indirirken bir kaç yerini çarptım. ama çok şükür bişiy olmadı. ertesi sabah bir heyecanla motoru caddeye indirecekken, birde ne göreyim balkonun altına araba park etmiş. arabada yabancı öğlenekadar sahibi gelsin diye bekledim. sonrada olaydan vaz geçtim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    olacak burakçım olacak kaçarı yok yalnız bir an önce bitirecem diye aceleye getirme 3 gün geç bitsin ama içine sinsin
    M.balibey ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak için güzel bir kaynak
    güzelmiş teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık. çok güzel düşünülmüş bir proje.
    bu formu bu yuzde seviyorum.
    benzer bir düşüncede bende vardı ben evin balkonuna cokaracak bir vinç sistemi düşünmüştüm. 220 volt la çalışan emanet bir vinçle olaya giriştim. motor başarılı bir şekilde balkona cıkartıldı. balkona indirirken bir kaç yerini çarptım. ama çok şükür bişiy olmadı. ertesi sabah bir heyecanla motoru caddeye indirecekken, birde ne göreyim balkonun altına araba park etmiş. arabada yabancı öğlenekadar sahibi gelsin diye bekledim. sonrada olaydan vaz geçtim.
    :D:D süpermiş

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Takip ediyoruz.. Emeğinize sağlık. Ayrıca resim çekmek için de emek gerekiyor..
    Kaynak makinası kiralık bulabilmeniz süper..
    Evde koycak yer olsa alcaz bi tane ama yer yok
    Dün akşam gittim demir testeresi aldım, evde bir kaç tane var ama tam lazım olduğunda testere aramak gibi 3 günlük uğraş kahrına gittik aldık yenisini..
    Kolay gelsin..

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    bugün 2 saat çalışma fırsatım oldu. platformu bitirdim, duvarı deldim.. vinç ve sol rayı sabitlemek kaldı. hemen fotoğrafları verelim. artık baya baya birşeylere benzemeye başladı.

DEISIS bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    ve sonunda asansör tamamlandı. çalışıyor. son fotoğraflar sıcak sıcak..

Giriş tarafındaki ferforjeyi de kesip kapı yapacağım. ancak zamanım yetmedi bugün. kapı işi ve platformun üstüne kaplaması kaldı.

birde çalışan halinin videosu var. Telefonla çektim idare edin lütfen

kısmetse artık elektrikli vince cevireceğim.
    Raphae1, dockerengin, DEISIS ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Girişteki demiri kesip kapı yapmadan önce bu sistem gerçekten ağırlık kaldırabiliyomu test edin bence.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Girişteki demiri kesip kapı yapmadan önce bu sistem gerçekten ağırlık kaldırabiliyomu test edin bence.
    Aynen katılıyorum. Motorun ağırlığı ile asansör ileri doğru gitmesin. Duvara extra bağlantı ile ayakları iyice sabitleminizi tavsiye ederim.
    Birde kolu duvara çok yakın yapmışsınız. O kolu soldan sağa almak mümkün mü acaba, sizin için daha rahat olur düşüncesindeyim. Duvar ile arasında yeterli pay varsa bilemem.
    Yinede güzel bir proje olmuş. Ellerinize emeğinize sağlık. paylaşım için de teşekkürler.
    MBHoro bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    OSB taban yapacaksanız curur bir sure sonra benze sacdan yapmanız gerekir tabanı
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum. Motorun ağırlığı ile asansör ileri doğru gitmesin. Duvara extra bağlantı ile ayakları iyice sabitleminizi tavsiye ederim.
    Birde kolu duvara çok yakın yapmışsınız. O kolu soldan sağa almak mümkün mü acaba, sizin için daha rahat olur düşüncesindeyim. Duvar ile arasında yeterli pay varsa bilemem.
    Yinede güzel bir proje olmuş. Ellerinize emeğinize sağlık. paylaşım için de teşekkürler.
    vinci mecbur oraya montaj yaptım ama kolu ters çevirmeyi düşünüyorum dediğin gibi ama henüz uğraşmadım. Rayları da duvara 4 yerden bağladım üstüne çıkıp tepindim, kıpırdamıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OSB taban yapacaksanız curur bir sure sonra benze sacdan yapmanız gerekir tabanı
    valla osb seçiminde demircinin gazabına uğradım. Bilmediğim bir malzeme birşey olmaz dedi. Bakıp göreceğiz

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vinci mecbur oraya montaj yaptım ama kolu ters çevirmeyi düşünüyorum dediğin gibi ama henüz uğraşmadım. Rayları da duvara 4 yerden bağladım üstüne çıkıp tepindim, kıpırdamıyor.[COLOR="Silver"]
    Senin ağırlığın ile motorun ağırlığı bir ise sorun yok.
    Motorun yüklü halini hesaba kat, motor yerine oraya farklı bir ağırlık koyup dene derim.
    Ağırlığı olan maddeler ile dene derim. hatta ne kadar sağlam olacağına dair fikir olur. Hatta motorun 2 katı ağırlık dene derim.
    olmazsa zaten benim kulaklar çınlar. Bende proje buraya kadarmış derim. Şaka bi yana inşallah umduğun gibi olur.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eline saglik ama ben o vinci cevircem diye motora binmeye bile usenirdim aslinda soyle guzel bir tarafi da var, komsulara engelli bir misafir gelirse senin lift kullanilabilir.
    Ayrica o cak cak cak ses umarim komsularda sikayet yaratmaz. Bn burada yapmaya kalksam, coktan buyuksehir belediyesine bahceye kacak kat cikiyorlar diye sikayet edilmistim
    MBHoro ve maxi97 bunu beğendiler.

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline saglik ama ben o vinci cevircem diye motora binmeye bile usenirdim aslinda soyle guzel bir tarafi da var, komsulara engelli bir misafir gelirse senin lift kullanilabilir.
    Ayrica o cak cak cak ses umarim komsularda sikayet yaratmaz. Bn burada yapmaya kalksam, coktan buyuksehir belediyesine bahceye kacak kat cikiyorlar diye sikayet edilmistim
    valla konuda belirttim daha önce motorum çalındığı için üşenmiyorum. Komşular o kadarına da ses çıkartırsa bende çıkartırım sesimi

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Elinize sağlık çok güzel bi çalışma olmuş yük altında durum nedir?İNŞALLAH her calınan motor geri bulunur vebidaha calınmaz hırsızlar yüzünden uğraştığımız işlere bakın.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]

valla osb seçiminde demircinin gazabına uğradım. Bilmediğim bir malzeme birşey olmaz dedi. Bakıp göreceğiz
    Plywood al, 1 tabakasi 2,5 m x 1,25 olmasi lazim 1 m de olabilir. Kesinlikle o agirligi tasir. Curumez de. Osb curuyecektir.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    bu proje noldu ya bitti mi horozoğlu ?
    MBHoro bunu beğendi.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru üzerine çıkarınca vinç sıkıştı kaldı heralde

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    bitmek üzere diyelim, motoru 1 kere platformun üzerine çıkarttım alçak kaldı.. o yüzden platformu biraz yükselttim. Birde maşallah bizim küheylanın torku iyiymiş osbyi parçaladı attı gaza basınca.. baklava sac aldım onu kaynattım. Makara biraz güçsüz kalıyor içi plastikti güvenemedim yeni makara koyacağım.. sonra inşallah bahçeye indirme işi başlayacak çalıştırayım zaten koyarım videosunu
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel bir proje olmuş ileride elektrikli vinç bile takıla bilir bir öneride ben vereyim platformun sağına soluna önüne de bir korkuluk yapın bence olurda ayağınız kayar bişey olur motor üzerinize iner Allah korusun

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    çok sağlam proje olmuş tebrik ederim emenize sağlık ama şahsen bukadar uğraşmazdım onun yerine üst kısımı sabitleyip oraya klitli bir alan oluşturur altındada çardaklık bir yerim olurdu hem asansör için parada vermemiş olurdum sağlam bir kilit yeterliydi o sabitlenen yerede ustu yanları kapalı demirden hatta oda olmaz derseniz alarmlı klit takardım.. tekrar kolay gelsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

[IMG][/IMG]
    MBHoro bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)