Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2006 model 150 hs komple rektefiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Öncelikle cümleten selamın aleyküm.
    Forumun adetlerinden kendimi tanıtayım 19 yaşında üniversiteye hazırlanan Allah'ın bi kuluyum,İstanubuldayım elim tamirata yatkın
    hep burdan konuları okur bi gün bende açayım diye iç geçirdim nasip bu güneymiş
    Maddi durumlar sıkışınca süperlight'imi satmak durumunda kaldım .2 yıldır yatan 2006 model bir hs vardı şasesi kırıktı ve kaportası hiç iyi durumda değildi,dershaneye gidip gelirken minibüse vereceğim paraya bunu toplar adam ederim dedim ve koyuldum işe ilk önce söküp nelerin alınması nelerin tamir edilmesi gerektiğini bulmam gerekiyodu ve başladım Bismillah İnşallah biter elimde patlamaz ilk hali etrafındaki koruma demirleri yalan olmuş sökülmesi ve tamir edebilirsem edilmesi gerek.

sol kütük ve fren maneti yok düşülmüş ve kırılmış diye tahmin ediyorum

ön frenlede ilgili bi sorunum var gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

koltuğunda döşemesinin yenilenmesi gerek

başladım sökmeye ama sökemiyorum çünkü yalama olmuş

neyseki pense yardımıma yetişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Şaseye kaynağı babam yakın arkadaşında yaptırdı,araştırdığım kadarıyla gayet profesyonel,argonmuş galiba ben gazaltı gibi düşünmüştüm.malesef onun resimleri yok,kayışı kopmak üzereymiş elimde daha işgörür bi tane vardı hemen takayım dedim kasnağı ellerimle sonuna kadar açtım ve arkadaşım kayışı geçirdi sonra yavaşça çevirerek hiç bir vidayı sökmeden kayışı takmış oldum bu yöntemide burdaki abilerden öğrenmiştim egzosu söktüm komple boğazında minik bir çürüme var kaynak gerek silindir ile egsoz boğazını tutan saplamalardan biri kırık diğerindende çıkardığım vida yalama bunu sona bırakacağım tamircim Kadir halleder (mondial yetkili servisi)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

alış veriş listesi hazırlıyorum :
    ayna
    sağ sol marsbiyeller
    iç kaportadaki orta kapak
    stop ve sinyal camları
    kontak takımı
    dörtlü ve kornaların düğmesi ön fren müşürü
    arka fren kütüğü ve teli
    sağ sol manet
    kilometre teli
    ayak marş kolu
    yan sehpa
    şamandra
    yağ
    buji
    hava filtresi
    fren balataları
    bulabilirsem far camı ve yalama olmuş vidaların yenileri hesap kabarık,merak eden olursa 2 yıldır ehliyetim var ve elimdeki motorun muaynesi bitmek üzere ve sigortasının son günleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

aliminyum boya ve vernik aldım elimde lacivert var bakalım tutarsa elimdekini kullanırım

resimdeki arkadaşımla başladık zımparaya,düşmeden kaynaklı çizikleri kaybetmek için macunumda var bakalım nasıl olacak

ön gögüs

yan karenajlardan biri
    şanzuman kapağının hali içler acısı marş kolundaki vida yalama olmuş ve çıkması gerekti ayarlı penseyle hallettim onuda

zımparadan sonra ilk kat aliminyum boya ve farların kenarındaki karenaj,bence güzel oldu

egzos boğazının boyasını ısıya dayanıklı olur diye jant boyası attım

şanzuman kapağının boyanmış hali bence süper oldu maşallah maşallah.
    maxi97, brds ve yamyamaha bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Aradığım parçaların listesini Kadir'e gösterdim bana çalıştığı yerden alırsa 250-270 TL gibi bi miktar tutacağını ve far camının ellerinde bulunmadığını söyledi eminönünde bir çarşıya yolladı gerçekten ucuzdu 180 TL ye kapattım işi aynaları çok beğendim ve far camı da dahil

aynalar bi harika mashınkinden biraz ufak

kontak setini 15 TL gibi bi rakama aldım ilk duydum,dalga geçiyor sandım

yağın markasını bilmiyorum ama kısa süre sonra değiştireceğim

Allah'a şükür akü sağlam

hemen kütüğü teli ve maneti taktım,bu arada ön fren balatasını taktım ve hidroliğini tamamladım şuan bi sorunu varmış gibi görünmüyor

kütükteki minik çıkıntıdan benim gidonumda olmadığı için onu taşladım ancak bu seferde oynuyordu gidona vida attım

sorun şu ki ben bu kütükten çıkan mişürün kablolarını takacağım yeri bulamıyorum çünkü tesisat arapsaçına dönmüş

marangozdan kaynak makinesini ödünç aldım ve abime incik boncukları kaynak attırdım.ayna somunu kaynatıldı

korna orjinal yerine sığmıyordu daha alt tarafa almak için için kaynak

yan sehpayı hemen takıverdim

ama yayı olmadı,uzun geldi penseler yardımıyla ayarladım.

yağını boşaltmam gerekti ve lokma bulamadım vida 17 lik koştum kamyonetten aldım bijonu söktüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

yağı boşaltmak için şişeyi ortadan kestim şişenin diğer ucunuda farklı amaçla kullanacağım

900GR yağ olması gerekirken 400-450 gr yağ boşaldı içinde kalmadığından emin olana kadar bi tarafa eğimli tuttum
    edit:yağ kanalizasyona dökülmedi.

şişenin ucunu tellerle sabitledim çünkü bir elimle yağı boşaltırken elimden kaymasın yerleride berbat etmeyeyim
    Halil ALTIN, maxi97, brds ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    baya uğraşmıssın...
    BurakUzuner bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    aldığım ngk bujiyi ve hava filtresinide taktım,buralar fena çamurlu aman dikkat.yakın zamanda yıkayacağım ancak önce tesisatı toplamam gerek en azından açıktaki kabloların yerleri ayarlanmalı

kontağı taktım sıkıntı olmadı soketlerde falan

yan karenajlara attığım macun boyadan belli oluyor

marangoz özcanabi geldi motoru yatırdık ve kırılan saplama vidasına baktı bende sivri uçlu ayarlı pense bunun üstesinden gelir dedi yarın akşama gelecek
    moralim bozuldu saplama resimde bariz belli yarın dershaneden sonra devam ederim inşallah [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya uğraşmıssın...
    sağolasın.sence bu uğraştıklarıma değer bi motor mu ?
    maxi97, brds ve serdar37100 bunu beğendiler.

Motosikleti
    eğer senin işini görecekse tabikide değer,,
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    eğer senin işini görecekse tabikide değer,,
    teşekkürler

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    imrenerek, takdir ederek okudum izledim calismalarini. tebrikler.

Motosikleti
    bide işin şu boyutu var kendin emek sarfediyorsun.. motorunun kıymetini daha iyi bileceksin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imrenerek, takdir ederek okudum izledim calismalarini. tebrikler.
    Teşekküler,inşallah bu hafta ici bitecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

bide işin şu boyutu var kendin emek sarfediyorsun.. motorunun kıymetini daha iyi bileceksin...
    Tabiki,emek sarfetmek güzel bişey

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    kolay gelsin, emeğine sağlık..
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin, emeğine sağlık..
    sağolasin,teşekkürler

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Motosiklet severlerin bile büyük bir kısmı "bu motordan adam olmaz" deyip bir kenara atardı heralde. Tebrik ederim iyi uğraşmışsın
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet severlerin bile büyük bir kısmı "bu motordan adam olmaz" deyip bir kenara atardı heralde. Tebrik ederim iyi uğraşmışsın
    sağolun inşallah elimde adam olacak,silindir saplamasının kırılması moralimi fena bozdu yoksa ön göğüse boya atıp toplaması kaldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Moralim bozuk saplama kırık diye akşamı bekliyorum,renk uyumsuzluğu nedeniyle yeni boya almam gerekecek oto boyacısından metalik parlament mavisi almam gerek inşallah pahalı değildir bu arada boş dururmuyum dükkanda mat2 test çözerken elimdeki fosforlu kalem ile göstergedeki silinen rakamları boyamak geldi ve düşündüğümdende güzel oldu bence
    ilk halini göstermek için temsili fotoğraf

kilometre saati

devir saati

komple

Ooo Kardeşim Mondial i Canladırıyosun :D Çok güzel Ve Başaılı Çalısma :D Çalışmalara Devam Kolay Gelsin Sana
    Bu arada Kardeşim Senin İçin Video Çektim Yamaha Bw's 100 İle yanlama iyi Seyirler :D
    http://www.youtube.com/watch?v=2zeBmfHUk0A&feature=plcp

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Halil ALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo Kardeşim Mondial i Canladırıyosun :D Çok güzel Ve Başaılı Çalısma :D Çalışmalara Devam Kolay Gelsin Sana
    Bu arada Kardeşim Senin İçin Video Çektim Yamaha Bw's 100 İle yanlama iyi Seyirler :D
    http://www.youtube.com/watch?v=2zeBmfHUk0A&feature=plcp
    Teşekkür ederim sakin ol şampiyon öpcük atar asfalt

Bu işler Düşe Düşe Kardeşim Bir şeyi Başarmak istiyorsan Önce Başarmamak lazım :D

Sizi gönülden tebrik ediyorum, başlamak bitirmenin yarısıdır...Yağıda kanalizasyona dökmemişsiniz duyarlılığınız,insanlığınız için ayrıca kutlarım...
    O saplamayı, 2 tane yanılmıyorsam 10 mm. metrik somun, ve 2 ağızlı 2 tane 10 mm. anahtarla çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum; ama dibinden kırmayın ki, benim kulaklarım çınlamasın....
    Öndeki somunu sıkarken, diğerini tutacaksınız sonra arkadaki somunu, saat yönünün tersine çevirdiğinizde; saplamnın çıktığını göreceksiniz...Emeğinize sağlık,kolay gelsin...Resimdeki emme manifoltudur,egzoz manifoltu içinde geçerlidir....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi gönülden tebrik ediyorum, başlamak bitirmenin yarısıdır...Yağıda kanalizasyona dökmemişsiniz duyarlılığınız,insanlığınız için ayrıca kutlarım...
    O saplamayı, 2 tane yanılmıyorsam 10 mm. metrik somun, ve 2 ağızlı 2 tane 10 mm. anahtarla çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum; ama dibinden kırmayın ki, benim kulaklarım çınlamasın....
    Öndeki somunu sıkarken, diğerini tutacaksınız sonra arkadaki somunu, saat yönünün tersine çevirdiğinizde; saplamnın çıktığını göreceksiniz...Emeğinize sağlık,kolay gelsin...Resimdeki emme manifoltudur,egzoz manifoltu içinde geçerlidir....

http://i48.tinypic.com/2qajxnb.jpg
    Hayırlısıyla başladım inşallah en kısa sürede bitireceğim malum üniversite sınavları yaklaşıyor.keşke iki somunu takabileceğim kadar büyük kırılmış olsaydı malesef 1 tanesine bile tam olmuyor marangoz abim ona en ince jet taşıyla çizecek ve düz tornavidayla çıkaracağız inşallah çok teşekkür ederim övgüleriniz içinde

Alıntı BurakUzuner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısıyla başladım inşallah en kısa sürede bitireceğim malum üniversite sınavları yaklaşıyor.keşke iki somunu takabileceğim kadar büyük kırılmış olsaydı malesef 1 tanesine bile tam olmuyor marangoz abim ona en ince jet taşıyla çizecek ve düz tornavidayla çıkaracağız inşallah çok teşekkür ederim övgüleriniz içinde
    Kolay gelsin...Sınavınızda başarılar dilerim şimdiden...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Evet jet taşıyla akşam saplama çıkacak inşallah kurtulacağım şu dertten
    gitttim oto boyacısıya elimdeki marsbiyellerden birini göstererek aynı rengi istedim metalik parlament mavisi yarım kilosuna 20 TL vernik 12 TL sertleştirici 5 TL pazarlıkla 35 TL ye kapattım işi cebimdeki param gittikçe azalıyor kısmam lazım biryerlerden
    numunem

boya

koltuğun altındaki karenajların boyası hiç hoşuma gitmedi eğer boya kalırsa tekrar macun atıp boyayacağım

akşam olana kadar mat2den kalan testleri tamamlayıp ardından far camını takacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin...Sınavınızda başarılar dilerim şimdiden...
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı Halil ALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler Düşe Düşe Kardeşim Bir şeyi Başarmak istiyorsan Önce Başarmamak lazım :D
    sende haklısın fakat biraz daha uygun bi motorla yap bunları canım kardeşim baban görse ne der

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler