Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125 ky'ye civalı yağ hararet göstergesi . . .

Motovento
    REKLAM ALANI
    THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    3 sene önce montajını yapmıştım .yaz aylarında çok faydasını görüyorum.montajı çok kolay.hangi hızlarda motorun ne kadar ısındığını bilme konforu çok güzel.kullanım şeklimi ona göre ayarlayabiliyorum....

Uploaded with ImageShack.us

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    nasıl montaj yapıldıgını..nereden alındıgını ..
    daha açıklayıcı bi şekilde yazsaydınız belki daha faydalı olurdu...
    hava sogurmalı motorlar için çok güzel bi şey..

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    evet bende yapmayı düşünüyorum.. Daha detaylı açıklarsan sevinirim..
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    oto aksesuarı satan herhangi bir dükkandan civalı yağ hararet göstergesi diye sorularak alınabilir.montajı ise motorun sol tarafında buluna yağ süzgeci kapağına delik açılarak gösterge kutusunun içinde bulunan (aşağıda gösterdiğim) yivli aparatı kaynattırıyoruz...daha sonra yağ kapağı yerine taktıktan sonra gösterge kablosunun ucundaki vidayı kaynattırdığımız tıpaya takıyoruz ve motor ısınmaya başladığından itibaren hemen çalışmaya başlıyor.....
    ciivalı olduğundan elektrik gerektirmiyor,isteyenler sadece gösterge aydınlatması için elektrik kablosu çekebilir.

---------- Post added at 03:20 ---------- Previous post was at 02:59 ----------

inşaallah açıklayıcı olmuştur...yaptırmak isteyenlere daha detaylı bilgi verebilirirm

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    daha bugün bundan sordum. aldım elime inceledim ve o müşürün motorun içine girip motor içindeki parçalara değeceğinden vazgeçmiştim. peki yolda giderken tümsekten geçerken alttan darbe aldığımızda bu kısım kırılıp yağ boşaldığında ne olacak? yağsızlıktan motor kitlenmez mi?

alttan bağlayamayız sanırım. yan tarafta yer var mı? bakmak lazım. ybrme düşünüyorum.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel bir paylaşım olmuş bilmeyenler için................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    herkese günaydın....
    işlemi alttaki yağ değiştirdiğimiz civatadan değil,motorun soldaki statörün bulunduğu kapağın hemen altında bulunan yağ filtresinin kapağına uyguluyoruz zaten .yukarıda da yazımştım . . .

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Çalışmanız çok güzel olmuş, ancak kullandığınız gösterge su hararet göstergesi. Yağ hararet göstergeleri 150 dereceye kadar göstermelidir, çünkü yağ her zaman su dan daha fazla ısınıyor...
    Tekerlekler havadayken frenin ABS olması hiç farketmiyor...

Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    doğru ama o zaman bulamamıştım 150 derecelik olanı

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    hocam o soldaki yağ kapağına termometrenin kablosunu bağlamak için, deliğin çapını oynama yapıyormusunuz, ek bi daraltma yapıp pasolayıp mı bağlıyorsunuz, yoksa çapları uyup direkt bir bağlantı mı yapıyorsunuz.
    20

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bu da benim yağ hararet göstergem...
    ben de motora yağ koydugumuz tıpanın ortasını delip, gösterge müşürünü ordan içeri salladım...
    gayette güzel oldu...
    temmuz sıcagında uzun yola çıkmıştım ve o gösterge çubugu en sona dayanmıştı...
    demekki motor yağı 130 dereceden daha fazla ısınıyor..

Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    soldaki yağ tıpasını matkapla delip , aldığımız hararet göstergesinde çıkan yardımcı apratı aliminyum kaynakla ( yukarıda işaretlediğim mor yuvarlak içinde olan aparat ) tutturuyoruz .yağ göstergesinin ucunu o kaynattırdığımız içi yivli şeye ( yeşil olarak gösterdiğim ) döndürerek sıkıyoruz ,civalı olduğu için motorun ısınmasıyla gösterge çalıimaya başlıyor....

daha dün bakmıştım hatta daha sonra forumlasrın içinde bulamam diye abone olmuştum...orada bir arkadaş the imam diye biri var o yaptı kısmetse
    bende yaptıracam diyordu...burdura gelsek montaj vs hallede bilirmiyiz hocam...
    hatırlaman için...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...n-varmi-2.html

o zaman yaptınızmı nasıl oldu vs vs beni bilgilendirirsen sevinirim

Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    soldaki yağ tıpasını matkapla delip , aldığımız hararet göstergesinde çıkan yardımcı apratı aliminyum kaynakla ( yukarıda işaretlediğim mor yuvarlak içinde olan aparat ) tutturuyoruz .yağ göstergesinin ucunu o kaynattırdığımız içi yivli şeye ( yeşil olarak gösterdiğim ) döndürerek sıkıyoruz ,civalı olduğu için motorun ısınmasıyla gösterge çalıimaya başlıyor....

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

istediğiniz zaman buyrun gelin yardımcı olmakla kalmam kendim montajınıda yaparım . . .
    yeterki işiniz görülsün . . .
    bol bol sevaba ihtiyacımız var dimi )

---------- Post added at 00:20 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

baya çok oldu ben yapalı .çok güzel bir şey ya.motoun an ve an harareti belli oluyor.devir-hız arttıkça tabiiii hararet baya artıyor ne yapıyorum hızı düşürüyorsun,yumuşak kullanıma geçiyorsun
    veya 1 kaç km'lik bir rampadan boş viteste bırakınca motoru hararetin hızla düştüğünü görmek baya güzel oluyor.motor ısısını gaza verdiğin tepkiilerle anında görebiliyorsun..

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Hocam eline sağlık güzel çalışma olmuş.Tam aklımda böyle birşey vardı bakalım boş zaman bulursam bunu da yapmaya çalışacağım.Şu anda arabanın aynalarını boyamakla meşgulüm

Alıntı THE İMAM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istediğiniz zaman buyrun gelin yardımcı olmakla kalmam kendim montajınıda yaparım . . .
    yeterki işiniz görülsün . . .
    bol bol sevaba ihtiyacımız var dimi )
    benim duam tutmaz hocam(allah bilir tabii)...ama sağolasın...burdur planını yapayım...seni ararım...

Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    ne demek istediğin zama gelebilrsin . . .
    ama düğünden önce( 1 temmuz )gelirsen iyi olur ,sonrası ben servis dışı olurum )

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    süper bişimiş bravo..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)