Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dişliler hakkında detaylı bilgi..?

Motovento
    REKLAM ALANI
    artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Selamlar..
    Havaların ısındığı artık uzun yollara yelken açıldığı günler az kaldı.E malum içimiz kıpır kıpır bekliyoruz.
    sormak istediğim başlıktan da anlaşılacağı gibi dişliler.
    Öncelikle tiger 250 min ön dişlisi 13 dişli orjinal.Ben 15 dişliye yükseltmek istiyorum.Fakat sitesinde ya da internet sitelerinde rakamlar çok fazla.85 ile 100 lira arası.Bazı sitelerde el yapımları da 50 tl civarında.
    Esas sormak istediğim şu.Bu dişliyi sanayide yaptırmaya kalkarsam ısıl işlem uygulanması gerektiği hatta karbon alaşımla pişirilmesi dışını sert iç tarafınının yumuşak kalması gerekiyormuş.
    normal bir dişli alıp direk tornadan çıkartırsam ne gibi zararı olur.Yani çok ta yüksek tork ve güç üteren bir makine değil.
    Tahminleriniz ve görüşlerinizi alabilirmiyim..?
    saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön dişli bu kadar pahalı olmaz 5 10 tl civarıdır, o dediğin fiyatlar arka dişlilerde geçerli bence yanlışın var
    ve sana tavsiyem 1 diş büyültmen 2 çok fazla gelir
    1 diş büyütmen %7 tork kaybettirir %7 hız kazandırır, tork düşünce rampa ve rüzgar çekilmez, yinede sen bilirsin
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Dragstar 650
    yok yanlışım yok.Kuralkanın kendi sitesinde bu fiyat.Onun haricinde bazı aracı firmaların sunduğu fiyat ta üç aşağı beş yukarı aynı fiyat.
    15 dişliye yükseltme sebebim de tiger s lerde orjinal olarak 15 dişli bulunması.Yani o motorda tork kaybı yok aksine daha süratli gidiyor.yani zaten 15 dişli için üretmişler hatta forumda da bu uzunca bi süre tartışılmıştı..

Motosikleti
    Artemis
    Sanayi ye git parçacıdan ön 15 dişli iste en fazla 10 tl tutar

Motosikleti
    Dragstar 650
    e saolun o zaman..

Alıntı artiiist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yanlışım yok.Kuralkanın kendi sitesinde bu fiyat.Onun haricinde bazı aracı firmaların sunduğu fiyat ta üç aşağı beş yukarı aynı fiyat.
    15 dişliye yükseltme sebebim de tiger s lerde orjinal olarak 15 dişli bulunması.Yani o motorda tork kaybı yok aksine daha süratli gidiyor.yani zaten 15 dişli için üretmişler hatta forumda da bu uzunca bi süre tartışılmıştı..
    sen boşver kuralkanın sitesini, adamlar parçadan kazanıyolar kazıkçı bunlar, cup un komple grenajı 700tl resmen kazık
    benim ustam eskiden kanuni servisinde çalışmış tiger yada başka 250cc modelde dişli değiştirip titremeyi azalttım diye bahsetmişti, dediğin gibi büyük dişliyi kaldırıyodur belki motor
    sen başka parçacıdan al dişliyi 5-10tl bişeydir

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bir arkadaşın cbf 250 sine yaptırdım ısıl işlem uygulandı 70 tl ben cub ıma yaptırdım 50 tl ve 1 diş yaptırdık 2 diş çok oluyor

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir arkadaşın cbf 250 sine yaptırdım ısıl işlem uygulandı 70 tl ben cub ıma yaptırdım 50 tl ve 1 diş yaptırdık 2 diş çok oluyor
    ön mü yoksa arka dişlimi

ön dişli (yazdığım mesaj kısaymış) ön dişli

Motosikleti
    Dragstar 650
    ama piyasada ısıl işlem görmüş bir dişli bulamadım.Sanayide bir rulmancıyla konuştum ısıl işlem görmezse yüksek devirde dişlinin kırılacağından bahsetti..Acaba nasıl yapsam bilmiyorum..

ama piyasada ısıl işlem görmüş bir dişli bulamadım.Sanayide bir rulmancıyla konuştum ısıl işlem görmezse yüksek devirde dişlinin kırılacağından bahsetti..Acaba nasıl yapsam bilmiyorum..
    kırılma yapmaz bence ucuz dişli kullandım pen bi sorun olmadı, çünkü küçük cc motor kırmaz herhalde

ısıl işlem görmemiş dişli yumuşak demirden olur oda kırılmaz çabuk aşınır yani bir zararı olmaz büyük torna atölyesine gidip sipariş üzerine yaptırabilirsin fiyatı yazdığın gibi 50-70 tl arası

Motosikleti
    Dragstar 650
    teşekkürler..O zaman bi deneyelim bakalım umarım bi sorun çıkarmaz..

teşekkürler..O zaman bi deneyelim bakalım umarım bi sorun çıkarmaz..
    çıkarmaz bi dişliyede o kadar para vermem ben şahsen yinede sen bilirsin, agresif kullanırsan ani yüklenirsen belki aşınır

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    satışa hazırlanmış son müşteriye ulaşmış tüm motosiklet dişlileri imalatında ısıl işlem uygulanıyor. sen eğer dokuma tezkahı için hazırlanmış bir dişliyi motorunda kullanacaksan ozaman ısıl işlemi gibi yöntemlere baş vur. heleki markalı hazır dişli zincir setleri alaçaksan ısıl işlemi falan dert etme. benim motor senınki gibi agır değil ama sanayiden aldıgım 14t ön dişlim ile bir günde 1000km yol yaptım heç bişey olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)