Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hava filtresi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artemis
    Arkadaşlar lifan tay100 kullamıyorum 1000 km bakımını yaptırıcam yarın hava filtresi olarak normal mi yoksa performans filtresimi alıyım ? aralarındaki fark nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Motorunuzun performansı için orjinal filtreden şaşmayın derim.İleride başınız ağrıyabilir diğer filtrelerde.
    www.Motosiklet.net

Motosikleti
    Artemis
    Peki aralarında fark olarak ne var ?

Performans filtreyi alırsan ki performans demeyelim bence açık hava filtresi demek daha uygun olur.Güzel bir karbüratör ayarı lazım.Fazla bir artı bekleme.Ama hoşuma giden bir ses çıkıyor.Bu arada şu 10 liraya satılan filtrelerden değil de simota yada k&n öneririm.Kalite kalitedir...Açık hava filtresinde gaz koluna fazla yüklendiğinde tatlı bir emiş sesi duyacaksın.Bu ses seni gaza getirecek ve psikolojik olarak güçlenmiş gibi hissedeceksin.Benim de aklımda olan bir proje açık hava filtresi.Ama güzel karbüratör ayarı şart.Yoksa hem fazla yakarsın hem de performans düşer.Normal filtre ile de cub gayet iyidir.Temizletmek yerine 5 tl verip sıfırını aldım her seferinde gayet güzeldi.
    İyi forumlar.İyi günler...

Motosikleti
    Artemis
    Teşekkür ederim bilgilerin için sizede iiyi forumlar

Bu arada 10 liralık filtreler tozu biraz fazla geçiriyor.Bu da pistonlarda zımpara etkisi yaparak motorun ömrünü azaltıyor...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Normal hava filtresinde hava filtresinin benzine bulanmasından dolayı motorun hava alamayıp buji'nin ıslanması sonucu yolda kaldığımın sayısını bile unutmuştum. Açık filtre taktım hem sesi güzelleşti, hem düşük devirlerdeki torku arttı, hemde buji ıslanması sorunu tamamen kalktı. Pistonun aşınması umrumda değil büyükşehirde fazla toz yok hem motor zaten bi sürü keçesinden contasından yağ sızdırıyor.

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    tavsiye ederm performans olarak cok etki sağlanıyo diyemem ses daha tok çıkıyor su toz kacma olayıda olmuyo (yani daha 950kmdir) kullanıyorum acık hava filtresini
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Artemis
    Yakıtta sıkıntı yapıyormu açıuk filtre ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Yakıtta sıkıntı yapıyormu açık filtre ?

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Dostum açık hava filtresi taktım bende ne zamandır kullanıyorum. Ses konusunda bir şey bekleme. Sadece tıs tıs hava sesini duyarsın. Onun dışında artısı ne dersen performansı hissedilir derecede artar. Ben taktığım andan itibaren değişti motor. Sanki motorun ciğeri çok hava alınca rahatlıyor gibi Yakıt konusuna gelince motoru aldım hemen taktırdım o nedenle yakıt farkını hesap etmedim. Ama çok az da olsa farketmiştir. Hava filtresinin sesini duymak için yüksek devirde gidip benzin sarfiyatının atcağını düşünme. Çünkü ses olarak gerçekten hiç bir artısı yok. Ama dediğim gibi motorun gidişini değiştiriyor.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Artemis
    Teşekkür ederim dostum bilgiler için

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı alsonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresini söksem yeter yani ?
    evet söküp yeni alıcan fitreyi motor üstündek filtre boğaz kısmına kelepçelicen..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı alsonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim dostum bilgiler için
    aman haa
    sakın haaa
    gerçi performans için filtreyi söküp kadın çorabı bağlayanlarda yok değil ama motorun ömrünü yemek istemiyorsan sakın filtreyi sökme
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Söksen yetmez hocam.O zaman motor içine bütün pisliği emer.Bu da motorun ömrünü bitirir...

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...illllllll.html
    Benim hava filtresi bu. Etrafı kapalı olduğu için toz almıyor. Bide hava alan kısmını grenaja doğru çevirdim. Böylece sıkıntı yok denecek kadar az. O nedenle tamamen açık değil de etrafı kapalı almanda fayda var.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    orjinali en mantiklisi herseyin orjinali güzeldir

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinali en mantiklisi herseyin orjinali güzeldir
    Kardeşim ingilizcen varmı bilmiyorum ama, No matter what they say let it go, let it go diye bi şarkı vardı.
    Ne derseler desinler salla gitsin gibi. Şikayeti olan yanlış düşünüyorsun der, burası bi forumdur isteyen istediğini yazar, hakaret etmedikten sonra kime ne

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ingilizcen varmı bilmiyorum ama, No matter what they say let it go, let it go diye bi şarkı vardı.
    Ne derseler desinler salla gitsin gibi. Şikayeti olan yanlış düşünüyorsun der, burası bi forumdur isteyen istediğini yazar, hakaret etmedikten sonra kime ne
    eyvallah kardes

Motosikleti
    Artemis
    Açık filtre toz almıyor içine araştırdım biraz yarın alıp takıcam sağolun arkadaşlar

zehir0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ ELİTE100 KANUNİ WİNDY S 150
    belki sesi iyi çıkabilir.performans olarak sonuçta 100cc kanuni elite 100 kullanıyom 2009 model 15.000km de hava filtresini yeni söktüm.süngeri biraz çırptım az bi toz çıktı yıkadım kuruttum ve taktım.stabilize yolda kulladıdgımdan bişe olmuyor sonuçta 100 cc

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)